2019 m. balandžio 21 d. 05:33 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos žydai pagerbė žuvusius už Izraelį

Klaipėdos žydai pagerbė žuvusius už Izraelį nuotrauka, foto

STIPRI. Nors žydų tautai ir Izraeliui teko įveikti daug sunkumų, šiandien, teigiama, Izraelis yra stipri demokratinė valstybė.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Vakar Izraelis atšventė 70 metų jubiliejų. Nepriklausomybės dienos išvakarėse Klaipėdos žydų bendruomenė tradiciškai prisiminė ir pagerbė didvyrius, žuvusius už Izraelį, ir teroro aukas. Renginio metu skambėjo šalies himnas, tylos minute pagerbti žuvę kariai, prisiminta tautos ir valstybės istorija.

Renginiai Izraelio gimtadieniui paminėti prasidėjo jau prieš savaitę, Holokausto ir heroizmo atminimo dieną, kai pagerbiami beveik 6 mln. Europos žydų, žuvusių Antrojo pasaulinio karo metais.

Per 70 Izraelio gyvavimo metų žydų valstybė taip pat išgyveno nuolatines grėsmes. Vyko net devyni karai, pareikalavę daugiau nei 20 tūkst. Izraelio karių aukų, teroro aktuose žuvo 3 tūkst. civilių gyventojų. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji.

"Du tūkstančius metų mes, žydai, svajojome grįžti į savo žemę, Jeruzalę. Ir pagaliau, prieš 70 metų, ši svajonė išsipildė. Per tą laikotarpį tauta vis tiek buvo spaudžiama, buvo kuriamas silpnos tautos įvaizdis, tačiau šiandien matome, kad Izraelis yra stipri demokratinė valstybė. Ji pažangiomis technologijomis bei sukaupta informacija padeda visam pasauliui kovojant su terorizmu", - "Vakarų ekspresui" teigė bendruomenės pirmininkas Feliksas Puzemskis.

Pagrindinė žydų bendruomenės veikla, pasak pašnekovo, yra išsaugoti savo tautos tapatybę. "Mums pavyko tai padaryti 3 tūkstančius metų, tikimės, kad tautos tapatybę pavyks išsaugoti ir dabar. Mes stengiamės perduoti savo tradicijas jaunimui, vaikams. Padedame pagyvenusiems žmonėms, čia veikia labdaringa valgykla, teikiame kitokią socialinę paramą. Taip pat susirenkame švęsti mums svarbių švenčių, taip pat ir Nepriklausomybės dieną. Beje, šie metai mums ypatingi, nes Lietuva švenčia 100-metį, Izraelis - 70-metį, o mūsų bendruomenė - 30 metų sukaktį", - džiaugėsi pašnekovas.

Bendruomenė esą nesistengia atkreipti daugiau visuomenės ar žiniasklaidos dėmesio - žydų tauta visuomet buvusi gana uždara. "Tačiau taip jau yra, kad žydas, nori ar nenori, yra visur matomas", - juokėsi F. Puzemskis.

Šiuo metu Klaipėdos žydų bendruomenė vienija 264 žmones. Šis skaičius metams bėgant esą išlieka stabilus, tačiau jaunimas, kaip ir visoje Lietuvoje, neretai išvažiuoja į Vilnių, Vakarų Europą ar Izraelį.

1948-ųjų gegužės 14 dieną, praėjus trims metams po Antrojo pasaulinio karo ir baigiantis Didžiosios Britanijos mandatui Palestinoje, buvo paskelbta Izraelio valstybė. Pagal žydų kalendorių tai buvo 5 708-ųjų metų 4-oji Ijaro mėnesio diena. Nors Izraelis gali pasigirti tūkstančius metų siekiančia istorija, tačiau moderni valstybė susikūrė ne taip ir seniai.

Žymos: žydai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prieš pat Jūros šventę į Klaipėdą turėtų atvykti garsus Prancūzijos keliautojas Jean...

Stiprėja bendradarbiavimas su prancūzais nuotrauka, foto

Šv. Velykos - atgimimo, atsinaujinimo, sąlyčio su gamta ir šeimos šventė. Vienas...

Kaip lietuvininkai margučius margino? nuotrauka, foto

Iškart po Velykų, savaitės pabaigoje, Klaipėdoje vyks tarptautinė konferencija turizmo klausimais, kuria...

Uostamiestis nori būti geriau pasiekiamas nuotrauka, foto

Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriuje pora įteisino savo sąjungą po ilgametės draugystės.

Sergėjus Maslobojevas vedė mylimąją nuotrauka, foto

Kaip nustatoma Velykų data ir kodėl ji kasmet keičiasi? nuotrauka, foto

Lietuva, Velykos – viena labiausiai „slankiojančių“ metų šventė. Šiemet Velykas minėsime balandžio 21...

Švėkšnoje Velykų medyje - 32 tūkstančiai margučių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Švėkšnos (Šilutės r.) gyventojai nesirengia užleisti savo pozicijų Lietuvos rekordų knygoje – miestelio centre...

Velykinis margutis – ir stalo puošmena, ir žinutė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Paukštės pavidalu atskrido deivė Laima ir padėjo ypač gražų margą kiaušinį –...

Stiprėja bendradarbiavimas su prancūzais nuotrauka, foto

Klaipėda, Prieš pat Jūros šventę į Klaipėdą turėtų atvykti garsus Prancūzijos keliautojas Jean...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...