2018 m. sausio 19 d. 03:40 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos valdžia siekia nutildyti lojančius šunis

(10)

2017-10-12, 15:59

Denisas NIKITENKA, „Lietuvos žinios“

Klaipėdos valdžia siekia nutildyti lojančius šunis nuotrauka, foto

Daliai Klaipėdos politikų bandymas uždrausti šunims loti atrodo nelogiškas, neadekvatus.

© "Fotolia" asociatyvi nuotr.

Uostamiesčio valdininkai šį mėnesį Klaipėdos tarybai teiks tvirtinti naujas Triukšmo prevencijos miesto viešosiose vietose taisykles. Jos draustų naminių gyvūnų šeimininkams trikdyti kitų asmenų ramybę, poilsį ar darbą. Kitaip tariant, šunys nebegalėtų loti, o katės – miaukti, jei tai trukdytų aplinkiniams.

„Taisyklėse yra daug punktų ir visi jie yra susiję su nuostata, kad žmogaus ramybė, teisė į poilsį – prioritetas. Jei gyvūno šeimininkas į reikalavimus nereaguos, mokės baudas arba iš jo bus atimtas augintinis“, – „Lietuvos žinioms“ sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Nina Gendvilienė.

Anot Klaipėdos merijos valdininkų, naujos taisyklės parengtos atsižvelgiant į Triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų pakeitimus.

Vienas jų – dienos triukšmo laiko pakeitimas. Anksčiau buvo įtvirtintas terminas nuo 6 iki 18 valandos. Dabar siūloma nustatyti terminą nuo 7 iki 19 valandos.

Tačiau daugiausia diskusijų kelia siūloma nuostata dėl šunų ir kitų augintinių kaimynams keliamo triukšmo.

„Gavome skundų iš Mokyklos gatvės gyventojų. Vienas augintinis pradeda loti, kai kas nors praeina ar pravažiuoja, o tada ima loti kiti šunys. Jei kaimynų augintiniai kelia problemų, drumsčia ramybę, žmonės turi teisę skųstis. Reikia ne mažiau kaip trijų gyventojų pasirašyto rašto, kad savivaldybė reaguotų. Anksčiau reikėdavo atlikti triukšmo matavimus, dabar nebereikia. Europos Sąjungos teisės aktuose yra nuostata, susijusi su žmogaus dirginimu“, – aiškino N. Gendvilienė.

Ji pridūrė, jog daugiabučių gyventojai turi teisę patys nustatyti namo taisykles, tačiau ja nesinaudoja. „Žmonės gali parašais įtvirtinti, kad name apskritai negalima laikyti gyvūnų. Jei kas nors laiko šunį, kuris loja, drumsčia ramybę, gyventojai gali su tuo nesitaikstyti. Yra buvę atvejų, kai dėl triukšmo, sklindančio iš kaimynų butų, žmonėms, ypač senyvo amžiaus, net sveikata pablogėjo. Jie dėl to gali kreiptis į teismą. Naujomis taisyklėmis norime suteikti žmonėms daugiau galimybių kovoti už savo teisę ilsėtis, ramiai gyventi“, – dėstė uostamiesčio valdininkė.

Paklausta, kaip būtų galima priversti keturkojį netriukšmauti, specialistė pateikė pavyzdį: „Yra specialūs apynasriai šunims. Kai šuo loja, apynasris jam duria. Taip šuo atpranta loti naktimis, kai visi miega.“

Dviprasmiškai vertinamoms Triukšmo prevencijos miesto viešosiose vietose taisyklėms pritarė Klaipėdos tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos bei Kultūros, švietimo ir sporto komitetai, o Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas – ne.

„Sprendimo projekto autoriai politikams nepateikė norminių aktų. Klausimas vėl bus svarstomas kitą savaitę. Mano nuomone, bandymas uždrausti šunims loti nelogiškas, neadekvatus. Paprašėme pateikti daugiau informacijos“, – „Lietuvos žinioms“ sakė Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Jolanta Skrabulienė.

Taisyklių projektą savo parašu palaiminęs Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto pirmininkas Audrius Vaišvila tikino, kad apie numatomą šunų lojimo draudimą nė nežinojęs.

„Kai projektas buvo pristatomas komitete, tai apskritai neakcentuota. Dokumentą pasirašiau, bet dabar jį vertinu labai skeptiškai. Kaip galima priversti šunį neloti? Ir dar skirti baudas arba konfiskuoti augintinį, jei šis loja ir trukdo kitiems? Šuo – gyvūnas, jam nenurodysi, kada loti, kada – ne“, – „Lietuvos žinioms“ komentavo jis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ramybes nera

2017-10-13   12:28

IP: 78.61.175.29

Senai laikas tvarkytis su tais sunekais. Loja, staugia kiaura para.

Kaip

2017-10-12   21:50

IP: 88.118.203.19

Dėl muzikinių instrumentų, kačių morciu , papūgų kalbų ?

As

2017-10-12   20:40

IP: 85.232.128.51

Daugiau loja zmones negu gyvunai.Idiotisko sugalvojimo nesu girdejes

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Sausio 19-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, iškėlusi ambicingą tikslą atkurti Memelburgo pilies tūrius, vis neatranda atsakymų į...

Piliavietėje nori statyti laikiną bokštą nuotrauka, foto

Šalia Liepojos gatvės braižoma lygiagreti dviejų eismo juostų gatvė. Planuojama, kad ji...

Individualių namų gyventojams - alternatyvi gatvė nuotrauka, foto

Netyla uostininkų diskusijos dėl to, kas ir kodėl turėtų aiškintis graikų laivo...

Laivas ant seklumos parodė, ką turime susitvarkyti nuotrauka, foto

Sausio 19-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

„Neptūno“ nuotykiai tęsiasi - teks nakvoti Stambule nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams kelionė į Turkiją ir rungtynės su šios šalies „Gaziantep“...

Piliavietėje nori statyti laikiną bokštą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėda, iškėlusi ambicingą tikslą atkurti Memelburgo pilies tūrius, vis neatranda atsakymų į...

Sandėliai grius dėl naujos gatvės nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Klaipėdos politikų prašoma leidimo nugriauti keturis sandėlius, kurie trukdys planuojamai tvarkyti Priešpilio...

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 val.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...