2019 m. kovo 26 d. 09:54 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos uostas - svarbi Japonijos eskadros stotelė

(55)

2016-08-08, 17:10

Salomėja Galdikaitė

Klaipėdos uostas -  svarbi Japonijos eskadros stotelė nuotrauka, foto

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Pirmadienį, rugpjūčio 8 dieną, ne vienas klaipėdietis galėjo pamatyti uostamiesčio gatvėmis vaikščiojant gausybę uniformuotų jūreivių iš Japonijos. Klaipėdos uostas – tai svarbi Japonijos pratybų eskadros, kuri prasidėjo gegužės 20 dieną ir tęsis iki lapkričio 4 dienos, stotelė. Pratybų eskadros įgulos vadą Kontradmirolą Hidetoshi Iwasaki bei jo kolegas šiltai sutiko ir pabendrauti į savo svetainę pakvietė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Susitikimo pradžioje pratybų eskadros vadas domėjosi mero kabinete pakabinta Klaipėdos miesto nuotrauka, kuri yra padaryta iš viršaus, todėl matosi visas miestas. Meras parodė, kokioje tiksliai vietoje yra uostas, suskystintų dujų terminalas, taip pat apibrėžė miesto ilgį ir plotį.

Paanalizavus žemėlapį meras ir svečiai užėjo į svetainę, kur ir prasidėjo oficialusis susitikimas. Kontradmirolas H. Iwasaki merui įteikė dovaną - įrėmintą Geišos statulėlę. Vytautas Grubliauskas dovanų taip pat nepamiršo ir vadui įteikė dekoratyvinę, Klaipėdą reprezentuojančią vėtrungę.

„Mano linkėjimas būtų, kad ši vėtrungė puikiai rodytų reikiamą kryptį ir kad niekada nepamirštumėte šitos vietos, kurioje dabar esate“, - linkėjo V. Grubliauskas.

Visiems prisėdus visiems buvo pasiūlyta išgerti kavos ir arbatos. Japonijos eskadros vadas nusprendė, kad gers tai, ką nuspręs gerti ir Klaipėdos meras - tai buvo kava su pienu. Meras juokavo, kad tokiu atveju, jis besisvečiuodamas laive gers tokį gėrimą, kokį rinksis įgulos vadas.

Netrukus kontradmirolas merui ir susirinkusiems svečiams papasakojo apie pačia 2016 metų eskadrą, įgulą ir laivą. Šių pratybų tikslas, anot jo, yra naujųjų karininkų jūreivystės įgūdžių tobulinimas, ateities lyderių ugdymas, abipusio supratimo skatinimas. Taip pat šiai įgulai yra itin svarbu išreikšti gerą valią šalims, kuriose jie apsilanko. Mero teigimu įgula labai stipri ir laivas tikrai įspūdingas: „Tokio nuostabaus laivo aš dar nebuvau niekada matęs. Erdvės, įranga - tikrai aukšto lygio“, - komplimentų negailėjo meras.

Vadas susitikimo metu demonstravo savo istorines žinias apie Lietuvą: „Ambasadorius šiek tiek pasakojo apie jūsų šalies istoriją. Įkvėpė tai, kaip jūs kovojote dėl savo nepriklausomybės, bet kokia kaina jos siekėte. Džiugu, kad jums pavyko ir nuo 2004 metų esate netgi NATO nariai“. Taip pat jis reiškė didelį dėkingumą.

„Ačiū, kad priėmėte mus čia ir suteikėte puikias sąlygas apsistoti ir gyventi. Viskas šaunu: ir aplinka, ir oras, ir žmonės“, - sakė H. Iwasaki. Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas atsakė, kad visada malonu yra sulaukti tokių svečių.

Taip pat susitikime nemažai buvo kalbėta apie Klaipėdos miesto svarbą tiek Lietuvos, tiek Baltijos valstybių kontekste.

„Klaipėda visomis prasmėmis yra labai svarbus miestas, strateginiu požiūriu ypač. Uostas yra svarbus ne tik Lietuvai, bet ir kitoms Baltijos šalims bei NATO“, - aiškino meras.

Meras svečiams papasakojo ir apie prieš dvejus metus pastatytą suskystintų dujų terminalą - saugyklą „Independence“.

„Kai Lietuva atidarė šį terminalą, mes pagaliau tapome visiškai nepriklausomi. Iki to laiko didžiąją dalį dujų reikėdavo įsigyti iš Rusijos „Gaspromo“, dabar mes ir taip pat kitos Baltijos šalys gali naudotis šiuo terminalu.“, - pasakojo V. Grubliauskas.

Meras pabrėžė ir tai, kad Klaipėda yra daugiakultūris ir daugiakalbis miestas: „Mūsų mieste gyvena rusai, ukrainiečiai, žydai, vokiečiai, armėnai, azerbaidžianiečiai - visi jie priklauso savo bendruomenėms, kuriose turi galimybę įsilieti į aktyvią veiklą. Rusų bendruomenė Klaipėdoje yra didžiausia“.

Vadui didelį susidomėjimą kėlė ir mero pomėgis džiazuoti.

„Kaip muzikantas nusprendė vadovauti miestui?“, - stebėjosi H. Iwasaki. V. Grubliauskas juokaudamas atsakė: „Tai dalis mano improvizacijos. Muzika visada padeda gyvenime, politika ne - išimtis“.

Per 169 dienas truksiančią pratybų eskadrą Japonų jūreiviai iš viso aplankys 13 valstybių (16 uostų). Nuplauktas atstumas turėtų siekti apie 31 000 jūrmylių, tai yra apie 57 000 kilometrų. Įgulos viešnagė Lietuvoje baigsis rugpjūčio 11 dieną, toliau jie plauks į Vokietijos Rostoko uostą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Koji Suzuki

2016-08-19   19:44

IP: 178.236.199.130

Japonų samurajai į Klaipėdą atėjo,
Pagonių kraštą tyrinėt pradėjo.
Akropolyj suši matė, gatvėje - Suzuki,
Su vietiniais indėnais fotografavosi visi.

сами вы оралы.

2016-08-09   01:13

IP: 85.17.24.76

какой закусь, подмышкой занюхаем. :D

Сисе

2016-08-09   00:58

IP: 84.15.191.64

Закусить чтоль нет?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Siūlymas keisti Klaipėdos kultūros fabriko erdvių nuomos įkainius iššaukė Šeiko šokio teatro...

Nuomos kainas keis be politikų leidimo nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

"Klaipėdiečių širdis yra didelė. Tai tarsi gerumo šventė", - pasibaigus pavasarinei "Maisto...

"Maisto banko" akcijoje dosniausi - klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, vertindamas susisiekimo...

Sveikina ministro principingumą dėl A. Vaitkaus nuotrauka, foto

Namuose pririšo prie kėdės lipnia juosta ir apiplėšė nuotrauka, foto

Kriminalai, Kovo 25 d. į Klaipėdos m. PK kreipėsi 60 metų klaipėdietis, kuris...

Nuomos kainas keis be politikų leidimo nuotrauka, foto

Klaipėda, Siūlymas keisti Klaipėdos kultūros fabriko erdvių nuomos įkainius iššaukė Šeiko šokio teatro...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

"Amber Queen" tinklininkai - per žingsnį nuo finalo nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Amber Queen" tinklininkai, šį sezoną iškovoję Didžiąją Lietuvos tinklinio federacijos (LTF)...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...