2019 m. sausio 22 d. 08:21 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos savivaldybei - kritika dėl stringančių projektų

(54)

Klaipėdos savivaldybei - kritika dėl stringančių projektų nuotrauka, foto

KRITIKA. Meras Vytautas Grubliauskas (kair.) dėl stringančių projektų kritikavo Savivaldybę. Savo ruožtu Administracijos direktorius Saulius Budinas tiki, kad iki 2020-ųjų metų sutartys bus pasirašytos.

© Virginijos KESMINĖS nuotr.

Klaipėdos savivaldybė iki 2020-ųjų metų gali prarasti daugiau nei 20 milijonų eurų, jeigu nesugebės laiku įgyvendinti 12-os projektų, finansuojamų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.

Vakar nerimą kelianti situacija buvo aptarta mero Vytauto Grubliausko kabinete, kuriame svečiavosi Vidaus reikalų (VRM) viceministras Darius Urbonas ir Klaipėdos savivaldybės vadovai.

Didžiausią projektą, Klaipėdos baseiną, miesto Savivaldybė šįmet jau įgyvendino. Likusiems 12 projektų yra numatyta 23 mln. 227 tūkst. eurų iš ES struktūrinių fondų lėšų. Tačiau iš įspūdingos sumos kol kas ambicingi projektai sulaukė apie pusės milijono eurų.

Pagal šį rodiklį Klaipėda, palyginti su kitais Lietuvos miestais, yra tarp blogiausiųjų.

Skaičius galite pamatyti čia (Excel formatu)

Mero V. Grubliausko teigimu, tokia statistika kelia didelį susirūpinimą.

"Tenka konstatuoti, kad Klaipėda yra atsidūrusi tarp atsiliekančiųjų. Be Klaipėdos baseino, kuris jau užbaigtas ir sutvarkytas, iki šių metų pabaigos iš esmės Europos Sąjungos lėšų gauta tik Bastionų kompleksui ir jo prieigom sutvarkyti - 359 tūkstančiai eurų. Dar 108 tūkstančiai - Malūno parko teritorijai sutvarkyti. Visos kitos pozicijos, kurių yra dar dešimt, išmokėtų lėšų kontekste lygios nuliui. Septyni projektai - beviltiški", - "Vakarų ekspresui" sakė V. Grubliauskas.

Pasak jo, problema yra sisteminė. Jis Klaipėdos savivaldybę kritikavo dėl negebėjimo planuoti, projektuoti ir įgyvendinti.

"Kalbama apie bankrotus, institucijų iškeliamus barjerus. Vidaus reikalų ministerijai ir Regioninės plėtros departamentui tai kelia didžiulį susirūpinimą. Jeigu iki metų pabaigos nebus pokyčių, galimai prarasime daug lėšų. Tai yra sisteminė grėsmė.Administracijai ir tam tikriems padaliniams tai yra stiprus signalas. Duota savaitė prognozėms, kiek potencialiai galima dar gauti Europos Sąjungos lėšų iki metų pabaigos", - teigė uostamiesčio vadovas.

V. Grubliauskas netgi užsiminė apie galimą problemos vertinimą politiniame lygmenyje. Jis pridėjo, kad už Taryboje tvirtinamus sprendimus atsakomybę prisiima Savivaldybės administracija, tad visa kritika skrieja jos link.

"Pasigesta miesto, Administracijos, projektų įgyvendintojų reakcijos. Pats VRM siūlo pagalbą bendradarbiaujant su institucijomis. Bet kodėl nebuvo anksčiau beldžiamasi ir mušama pavojaus varpais? Kiekvienas projektas turi savo kuratorių, kurių taip pat reikės paklausti, kodėl esame tokioje situacijoje", - rėžė V. Grubliauskas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas įvardijo keletą priežasčių, kodėl projektai stringa: institucijų reikalavimai ir prastas rangovų darbas.

"Keli projektai yra rezonansiniai, sudaro didelę dalį, apie 20 procentų, visų projektų vertės. Bastionų komplekso projekte daromas poveikio aplinkai vertinimas, nes to reikalavo Kultūros paveldo departamentas (KPD). Dėl to procedūros yra užsitęsusios, nors projektas jau eina į pabaigą. Tačiau per šią procedūrą prarandame metus", - tikino S. Budinas.

Jis priminė, kad dėl trikdžių kai kurie projektai pajudėjo vos iš trečio karto, nes sprendimams nepritarė ekspertai. O štai Dangės upės krantinių rekonstrukcijos ir prieigų sutvarkymo projekte teko keisti rangovą, mat darbus vykdžiusi įmonė bankrutavo.

"Projektavimo įmonės gana silpnos. Iki 2020 metų mums reikia pasirašyti rangos darbų sutartis. Bet kuriuo atveju per tą laiką jas pasirašysime. Dėl rangovų priemonių bus imtasi. Tikrai šis klausimas mano darbotvarkėje bus pats pirmas. Kiekvieną savaitę reikės ir pačiam asmeniškai imtis priemonių, kad viskas būtų prižiūrima. Paprašiau savo darbuotojų, kad konkretus veiksmų planas būtų pateiktas per savaitę. Tikiuosi, kad viską pavyks suvaldyti. Tikrai bus nedovanotina, jeigu mes nesugebėsime įgyvendinti šių projektų", - sakė Savivaldybės administracijos direktorius.

Tikimasi, kad iki metų pabaigos pajudės futbolo mokyklos ir baseino pastato konversijos I etapo projektas, kuriam numatyta 1 mln. 204 tūkst. ES struktūrinių fondų lėšų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

matai kaip

2018-10-23   20:36

IP: 86.100.24.175

staiga meras pamato, kad kažkas ne taip, o gal daugiau dėmesio Klaipėdai, o ne kelionėms ir vizitams, o gal čia vicemerai nieko nenuveikė nors turėjo sužiūrėti...

Š taškas

2018-10-23   17:28

IP: 78.57.215.247

Mero pozicij- aš nekaltas, kad jie nedirbo

S

2018-10-23   16:52

IP: 78.57.215.247

Svarbiausia šitas biznis nestringa...
laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=5368:klaipedos-mero-zmonos-organizuojamo-dziazo-festivalio-ataskaita-islaptinta&catid=54&Itemid=101

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vakar Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sukvietė Savivaldybės urbanistikos ir planavimo specialistus aptarti...

Meras kviesis laikinąjį uosto vadovą nuotrauka, foto

Vasario 14-17 d. į Klaipėdos senamiestį sugrįš jau V Klaipėdos šviesų festivalis,...

Šviesų festivalis plečiasi nuotrauka, foto

Pirmadienis buvo paskutinė diena, kai buvo galima pateikti dokumentus dalyvauti viešame konkurse...

Vienintelis kandidatas į KU rektorius - A. Razbadauskas nuotrauka, foto

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad...

Gripas į lovą guldo vis daugiau klaipėdiečių nuotrauka, foto

Meras kviesis laikinąjį uosto vadovą nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sukvietė Savivaldybės urbanistikos ir planavimo specialistus aptarti...

Raganų kalno sukakčiai paminėti - ypatingos šviesos nuotrauka, foto

Neringa, Šiais metais Raganų kalnui, vienam iš lankomiausių objektų Neringoje, sukanka keturiasdešimt metų.

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Šviesų festivalis plečiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Vasario 14-17 d. į Klaipėdos senamiestį sugrįš jau V Klaipėdos šviesų festivalis,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 21 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...