2019 m. vasario 22 d. 11:50 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos savivaldybė atsivėrė

(1)

2017-06-28, 19:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Klaipėdos savivaldybė atsivėrė nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybė vakar pranešė, kad pradėjo veikti interneto svetainė http://opendata.klaipeda.lt, kurioje galima rasti susistemintus duomenis apie miesto biudžetą, kaip bėgant metams kito Savivaldybės skola, kokį nekilnojamąjį turtą ji valdo, kokius viešuosius pirkimus vykdo ir kt.

Čia taip pat skelbiami miesto žemėlapiai, demografiniai, transporto, atliktų apklausų, aplinkos stebėsenos duomenys, informacija apie švietimo įstaigas, gauti pranešimai apie problemas mieste, atlikti miesto tvarkymo darbai.

"Manau, šioje svetainėje bus įdomu pasižvalgyti ir tiems, kurie studijuoja, atlieka įvairias analizes, ir tiems, kuriems duomenų reikia kitais tikslais. Čia galima sužinoti ir tokius dalykus, kokioje miesto gatvėje gyvena daugiausiai klaipėdiečių ar kokioje stotelėje į autobusus įlipa daugiausiai keleivių," - sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Duomenys pateikiami atvirais formatais, kad juos būtų galima panaudoti pakartotinai, dalis atvaizduojama ir grafiškai. Žadama, kad informacija bus periodiškai atnaujinama.

Klaipėda bei dar keturios šalies savivaldybės - Vilniaus, Kauno, Alytaus ir Trakų - yra pasirašiusios ir Atvirų duomenų memorandumą. Juo sutarta atlikti duomenų ir sistemų inventorizaciją, ieškoti galimybių duomenis atverti, pateikti formatais, įtvirtintais atvirų duomenų taisyklėse, įdėti duomenis į savo ar bendrą atvirų duomenų portalą, atvirų duomenų pagrindu kurti įrankius ir žemėlapius, naudingas įžvalgas. Taip pat įsipareigota automatizuoti Savivaldybės procesus, mažinant administracinę naštą, popierinių dokumentų naudojimą.

Atviri duomenys - tai duomenys, kuriuos bet kas gali laisvai panaudoti ir platinti, daugių daugiausia patenkindamas reikalavimą nurodyti duomenų šaltinį ir reikalavimą pakartotinai naudoti duomenis tik tomis pačiomis sąlygomis.

Įdomūs faktai

53,58 proc. Klaipėdos gyventojų yra moterys.

10 547 klaipėdiečių yra gimę Rusijoje. Tai didžiausia tokia svetur gimusių miestelėnų grupė. Po jos seka gimusieji Ukrainoje (4 122) ir Baltarusijoje (2 202).

Daugiausiai klaipėdiečių gyvenamąją vietą yra deklaravę Taikos prospekte - 10 983. Mažiausiai - Burių gatvėje (tik vienas).

Didžiausių Savivaldybės viešųjų pirkimų dešimtuko pirmoje vietoje yra "Švyturio" arenos statyba, atsiėjusi 15,841 mln. eurų (rangovas - "Vėtrūna"). Antoje vietoje - baseino su sveikatingumo centru statyba ("Axis Industries", 15,823 mln. Eur).

Trečioje - Danės krantinių nuo Biržos tilto iki upes žiočių tvirtinimo bei piliavietės įrengimo darbai ("Hidrostatyba", 13,57 mln. Eur).

Daugiausiai Savivaldybės skelbtų konkursų skaičiuojant pagal darbų vertę yra laimėjusi "Hidrostatyba" - už 31,12 mln. Eur. Antroje vietoje - UAB "Lemminkainen Lietuva" (27,029 mln. Eur), trečioje - "Vėtrūna" (22,689 mln. Eur).

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai".

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Dauguma vaikų neįsivaizduoja savo kasdienės veiklos be sporto ar meno būrelių. Bet...

Jaunieji Klaipėdos policijos rėmėjai ir jų veikla nuotrauka, foto

Klaipėdoje rengiamasi sutvarkyti Ferdinando aikštę, kur stovi be leidimo pastatyti paminkliniai kryžiai...

Klaipėdoje verda aistros dėl kryžių nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai".

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Pagerbtas lengvaatletis Šarūnas Banevičius nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Vasario 21 d. Klaipėdos rajono savivaldybėje buvo pagerbti rutulio stūmikas Šarūnas Banevičius...

Nuo geležinkelio triukšmo saugos sienutėmis nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šalia geležinkelio gyvenantys klaipėdiečiai galbūt turės daugiau ramybės. Geresnes gyvenimo sąlygas žada...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai".

Pratybų metu susižeidė Lietuvos karys nuotrauka, foto

Kriminalai, Vasario 21 d. Klaipėdoje, šaudymo pratybų metu apie 14 val. susižeidė Lietuvos...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 25 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 49 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...