2020 m. spalio 21 d. 07:48 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos paplūdimiuose uždraus gelbėti skęstančiuosius?

Klaipėdos paplūdimiuose uždraus gelbėti skęstančiuosius? nuotrauka, foto

SITUACIJA. Anot Mariaus Poimanskio, paplūdimiuose saugumą užtikrina gelbėtojai, o poilsiautojai jokiu būdu negali rizikuoti savo gyvybe ir mėginti gelbėti skęstančiuosius.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Trečiadienį prabilta, kad už skęstančiojo gelbėjimą Klaipėdos paplūdimiuose poilsiautojai gali būti ir nubausti. Ar netrukus uostamiestyje įsigalios draudimas gelbėti į nelaimę jūroje patekusius žmones?

Trečiadienį Klaipėdos miesto savivaldybės Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje pristatė sprendimo projektą dėl saugaus elgesio Klaipėdos miesto savivaldybės paviršutinių vandenų telkiniuose ir ant ledo. Jis bus teikiamas tvirtinti miesto Tarybai. Šis dokumentas teikiamas pasikeitus įstatymams.

Neaiški tvarka

Politikė Lina Skrupskelienė, komentuodama M. Poimanskio pristatytas taisykles, teigė, kad pagal naujai taikomas taisykles paplūdimių lankytojams gali būti neaišku, kokios išties tvarkos jie turės laikytis, kai, pavyzdžiui, kas nors skęs.

Tarybos narys Alvidas Šimkus paklausė, ar poilsiautojai, kurie, matydami visai šalia kranto skęstantį kitą žmogų ir mėgindami jį išgelbėti, gali gauti baudą.

Panašu, kad Tarybai tvirtinti teikiamose taisyklėse išties yra numatytas panašus dalykas.

"Dar kartą pakartosiu - ne mes sugalvojome šitą punktą, tiesiog jis perkeliamas iš Vidaus reikalų ministerijos patvirtintų taisyklių. Aš manau, kad gelbėti turi tie asmenys, kurie tuo užsiima", - sakė M. Poimanskis.

Reklama

M. Poimanskis teigė, kad taisyklės buvo derintos su visomis institucijomis, kurios prižiūri tvarką. Anot jo, yra gelbėtojai, kurie užikrina saugumą, o poilsiautojai jokiu būdu negali rizikuoti savo gyvybe mėgindami gelbėti skęstančiuosius.

O ką daryti, jeigu gelbėtojų šalia nėra? "Dėl protingumo kriterijaus aš nesiginčiju", - sakė M. Poimanskis.


NEŽINOMYBĖ. Gali būti taip, kad vasarą skęstančiuosius galės gelbėti tik gelbėtojai. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Savivaldyvės Viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis patarėjas Marius Pankevičius dėstė, kad Vidaus reikalų ministerijos patvirtintų nuostatų Klaipėdos valdžia keisti negali, tačiau gali jas detalizuoti.

"Ši nuostata dėl gelbėjimo yra rekomendacijų punkte. Gelbėti gali tik geras plaukikas, įvertinęs situaciją ir panašiai. <...> Savivaldybė yra įpareigota nustatyti, kas ir kur gali gelbėti. Paplūdimyje vasaros sezono metu gelbėja administruojanti įstaiga, pas mus tai - VšĮ "Klaipėdos paplūdimiai" ir jų nustatyta tvarka atrinkti gelbėtojai. O už paplūdimio ribų ar ne paplūdimio lankymo valandomis ir visuose kituose paviršiniuose telkiniuose gelbėjimo darbus organizuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo valdyba", - sakė M. Pankevičius.

Mėlynoji vėliava

Reklama

Komiteto posėdyje taip pat prabilta ir apie mėlynosios vėliavos statusą, kurio kasmet siekia ir dažniausiai įgyja Klaipėdos paplūdimiai.

29 - net tiek reikalavimų Klaipėda turi įgyvendinti, kad įgytų mėlynąją vėliavą, kuria žymimi itin saugūs, gerai prižiūrimi ir švarūs paplūdimiai.

Tačiau atkreiptas dėmesys, kad sprendime nė neužsimenama apie mėlynosios vėliavos paplūdimiams taikomus reikalavimus. Tad galbūt Klaipėda tokio statuso savo paplūdimiams ateityje ketina nebesiekti?

Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė teigė, kad visų reikalavimų yra laikomasi.

Ji skaičiavo, kad miesto Savivaldybė už Mėlynosios vėliavos programą moka 10 tūkst. eurų mokestį.

"Šiais metais (suma - aut. past.) patvirtinta. Koordinatoriai pakankamai griežtai tikrina", - sakė I. Šakalienė.

Reklama

Vienas iš komiteto narių - Arūnas Andziulis - teigė, kad paplūdimiuose yra kabinami ženklai, kurie informuoja apie tai, kad paplūdimiai turi mėlynosios vėliavas statusą. "O kur pati vėliava? <...> Ir jeigu tą dieną tame stende mes rasime, kad nėra atitikties mėlynosios vėliavos reikalavimams, ar ta mėlyna vėliava, ar ženklas bus tą dieną nukabintas?" - klausė jis.

Į tai I. Šakalienė atsakė, kad vėliava pradedama kabinti tada, kai atvyksta mėlynosios vėliavas koordinatoriai, dažniausiai tai būna paplūdimio sezono atidarymo metu.

O jeigu, anot jos, yra užfiksuojami paplūdimyje turimų užtikrinti sąlygų neatitikimai, vėliava yra trumpam laikui nuleidžiama. "Yra buvę, kad ir ilgesniam laikui", - sakė I. Šakalienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Ankstų antradienio rytą Klaipėdos rajono keliai pasidengė plikledžiu. Socialiniuose tinkluose žmonės ėmė...

Pirmasis plikledis - išbandymas vairuotojams nuotrauka, foto

Dėl prastų orų praėjusią savaitę teko atidėti kelio asfaltavimo darbus Šilutės pl....

Kelių remontą stabdo prasti orai nuotrauka, foto

Nuo spalio 21 d. Klaipėdos m. Skulptūrų parko centrinėje aikštelėje pradeda veikti...

Skulptūrų parke - istorinė paroda nuotrauka, foto

Verslininkas Gediminas Jacka, besibylinėjantis su eksparlamentaru, rašytoju Vytautu Čepu dėl...

Rašytojui V.Čepui grasinama dar viena byla nuotrauka, foto

Šiandien Vyriausybė spręs dėl visų savivaldybių skirstymo į zonas nuotrauka, foto

Lietuva, Jau šiandien Vyriausybė spręs, kaip pagal konkrečius koronaviruso rodiklius suskirstyti visas...

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai:

Spalio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai: saulė teka 8.00 val., leidžiasi 18.05 val. Dienos ilgumas 10.05...

Virusas keičia KMT turnyro planus nuotrauka, foto

Sportas, Dėl COVID-19 viruso Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro serijos pradėti niekaip negali...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...