2019 m. vasario 17 d. 16:16 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos muzikinio teatro vadove tapo L. Vilimienė

(papildyta) (8)

Klaipėdos muzikinio teatro vadove tapo L. Vilimienė nuotrauka, foto

VISKAM PASIRUOŠUSI. "Augau tokioje šeimoje, kurioje brėžiniai buvo kasdienybė", - Laimos Vilimienės negąsdina Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastato statybų rūpesčiai.

© Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Šiandien paaiškėjo, kas laimėjo Kultūros ministerijoje vykusį Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo konkursą. Iš penkių pretendentų atrinkta Laima Vilimienė, šiuo metu einanti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus pavaduotojos rinkodarai pareigas.

"Tikrai labai džiaugiuosi, nes turiu gražią viziją ir norėjau pabandyti ją įgyvendinti. Noriu pastatyti naują teatrą tiek fiziškai, tiek suteikti jam naują tapatybę", - vakar džiaugėsi konkurso nugalėtoja.

Be užimamų pareigų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, ji taip pat dirbo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur dėstė muzikos vadybą. Ilgus metus ji dirbo Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje teorinių disciplinų dėstytoja, Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre vadovavo Informacijos ir reklamos skyriui.

Grįš į Klaipėdą

"Noriu, kad Klaipėdos muzikinis teatras taptų šiuolaikiška, stilinga, kokybiška dinamiška įstaiga. Noriu, kad šis teatras būtų reikalingas visai Vakarų Lietuvos bendruomenei, būtų atviras ir įdomus pasauliui", - planais dalijosi L. Vilimienė.

Ji vylėsi, kad kurti naująjį teatrą jai padės turima 20 metų vadybinė patirtis.

"Klaipėdos muzikiniame teatre planuoju diegti naujausius meno vadybos principus", - sakė L. Vilimienė.

Konkurso laimėtoja dalijosi planais, kad mielai grįš gyventi į Klaipėdą, mat tai jos gimtasis miestas.

"Turiu visas galimybes keisti gyvenamąją vietą, nes vaikai jau užauginti, tad galiu visas savo jėgas skirti naujam projektui, kurį aš jau vadinu didžiuoju gyvenimo projektu", - kalbėjo L. Vilimienė.

Pasiteiravus, ar gležnų moteriškų pečių neslėgs teatro pastato statybų rūpesčiai, K. Vilimienė juokavo, kad augo tokioje šeimoje, kur brėžiniai buvo kasdienybė, tad viliasi, kad ir ši patirtis pravers naujame darbe.

Dar nėra tiksliai aišku

Priminsime, kad pagal galiojančią tvarką atrankoje daugiausiai balų surinkęs asmuo dar turi būti patikrintas atitinkamų institucijų, tad kol kas nėra tiksliai aišku, kada naujoji vadovė pradės eiti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pareigas.

Pati L. Vilimienė preliminariai skaičiavo, kad visas procesas gali užtrukti kelias savaites, tad, jei viskas gerai, naujas pareigas pradės eiti rugpjūčio viduryje.

Kadencijos trukmė - penkeri metai.

Atranka į šias pareigas buvo paskelbta postą palikus Jonui Sakalauskui, kuris laimėjo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo konkursą ir tapo jo vadovu.

Tai jau buvo antrasis konkursas į šias pareigas. Pirmasis konkursas vyko gegužės mėnesį, tačiau tuomet nė vienas iš dviejų pretendentų nesurinko būtino minimalaus balo.

Kas išrinko?

Klaipėdos muzikinio teatro vadovo atrankos komisiją sudarė septyni nariai: komisijos pirmininkė - kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė, Profesionaliosios scenos meno įstaigų tarybos atstovė, Lietuvos kompozitorių sąjungos narė Jūratė Katinaitė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė, muzikologė, Kultūros ministerijos atstovė, atrinkta iš profesionaliojo scenos meno vertintojų, Veronika Janatjeva, šokio kritikė, Profesionaliosios scenos meno įstaigų tarybos atstovė Skaidrė Baranskaja, taip pat Kultūros ministerijos Profesionalios kūrybos ir tarptautiškumo politikos skyriaus vedėja Janina Krušinskaitė ir Investicijų valdymo skyriaus patarėjas Rimvydas Dilba.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-07-24   08:35

IP: 193.219.177.41

Vilties nebėra, tavo gera mergaitė suklydo ;)

klp

2018-07-18   10:54

IP: 46.249.187.55

Man, profanei, patiko ši moteris: kalba ir išvaizda - dalykiški, išlavinti ir šiuolaikiški. Darbinė patirtis labai svarbu, amžiaus cenzas tikrai dar leis padirbėti energingai. Ir noras sukurti kažką šiuolaikiško savo miestui - sveikintinas. Tikrai nesukėlė jokių abejonių. Nesupratau, kodėl komentatoriai kalba apie Kėvišą ? Laimėjo ne jis, tad metas pamiršti tarpinius variantus. Palinkėkime sėkmės sunkiame, bet kūrybiškame darbe - visų mūsų labui.

Orakuals Vilniečiui

2018-07-18   01:08

IP: 78.57.246.140

Sorry, tai, ką darė Kievišo komanda, buvo blogai? Iš esmės atmeskim asmeninę naudą ir realiai pasverkim, ką Gintas Kievišas padarė teigiamo NOBT gyvenime. Kur jis nusikalto - lai prokuratūra narplioja, tačiau kad Gintas Kievišas atnešė į Lietuvos koncertinį gyvenimą daug žvaigždžių ir apslritai europinio reikšmingumo Vilniui, tai faktas. Jei tai atsikartotų Klaipėdoje - tik sveikinčiau. Nes mūsų teatras vertas šiek tiek daugiau, nei deklaruoja dūsautojai iš Liaudies operos laikų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šiemet uostamiesčio gyventojai ir svečiai turės retą progą susipažinti su laivų statybos...

Klaipėda minės didžiojo elingo metus nuotrauka, foto

Šviesaus atminimo Algirdas Auruškevičius priešmirtinį atsisveikinimo laišką paliko dukrai.

A.Auruškevičius: "Išeinu"... 1949 06 24-2019 02 16 nuotrauka, foto

"Žmonės kartu gali padaryti tai, ko nepajėgtų padaryti pavieniui. Kiekvieno žmogaus...

Šventinė mero kalba - su netikėtomis įžvalgomis nuotrauka, foto

Minint vasario 16-ąją, uostamiestyje vyko istorinės vėliavos iškėlimo ir dovanojimo Klaipėdai ceremonija. 

Klaipėdai dovanota istorinė vėliava nuotrauka, foto

Klaipėda minės didžiojo elingo metus nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiemet uostamiesčio gyventojai ir svečiai turės retą progą susipažinti su laivų statybos...

Kelyje Rusnė– Šilutė vanduo pakilo iki 85 centimetrų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sekmadienį kelyje Rusnė – Šilutė vanduo pakilo iki 85 centimetrų. Esant tokiai...

KMT finale - trys didžiosios intrigos nuotrauka, foto

Sportas, Pirmąją „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyro dieną vykusiuose pusfinalio susitikimuose...

Nuolaidų medžiotojams nepatiks – jūs auginate kainas nuotrauka, foto

Ūkis, Didelės nuolaidos tik didina vidutinę prekių kainą parduotuvėje. O nuolaidų kuponai tinkliniuose...

Klaipėda, Paskelbta prieš 52 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...