2020 m. liepos 7 d. 20:43 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos mokyklos mokslo metus baigs dirbdamos nuotoliniu būdu

(papildyta)

Reklama

Klaipėdos švietimo įstaigos mokslo metus baigs dirbdamos nuotoliniu būdu, ilgiausiai, iki birželio 12-osios, mokysis vyresnieji moksleiviai, sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jis pabrėžia, kad sugrįžimo į mokyklas nauda vis dar esant rekomendacijoms vengti susibūrimų „būtų nepalyginamai mažesnė, nei mokslo metų baigimas nuotoliniu būdu“.

„Vakar buvo bendrauta su visų Klaipėdos švietimo įstaigų vadovais, atstovais, išgirstant ir jų nuomonę. Bendras sutarimas buvo toks, kad klaipėdiečiai mokiniai šiuos mokslo metus užbaigs mokydamiesi nuotoliniu būdu“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė V. Grubliauskas.

Meras tikisi, kad savivaldybei nepavaldžios ugdymo įstaigos taip pat „jungsis prie miesto pozicijos“, laikantis centrinės valdžios rekomendacijų.

Anot mero, nuspręsta, kad pradinių klasių moksleiviai mokytųsi iki gegužės 29 dienos, dar savaitė būtų skirta moksleivių individualioms konsultacijoms. Vyresniųjų klasių moksleiviai mokytųsi iki birželio 12 dienos, savaitę po to taip pat skiriant konsultacijoms.

Klaipėdos abiturientai, kaip ir visoje Lietuvoje, mokysis iki gegužės 22 dienos. Šią savaitę jie dar turi galimybę apsispręsti dėl to, kiek ir kokių laikys egzaminų. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius siūlo mokykloms iki birželio 1 dienos ugdymo procesą tęsti nuotoliniu būdu, o vėliau pačioms mokykloms su steigėju spęsti dėl mokslo metų pabaigos datos. Anot A. Monkevičiaus, ugdymo planai nenustato vienos bendros mokslo metų pabaigos datos, tik trukmę, ir mokyklos darbą organizuoja skirtingai, tačiau daugelis darbą numatė baigti iki birželio 10 dienos.

Tuo metu Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė sakė, kad dėl koronaviruso pandemijos didelis iššūkis šiemet savivaldybėms bus organizuoti brandos egzaminus.

Pasak jos, per pirmuosius egzaminus abiturientams bus išdalinti respiratoriai, kuriuos jie privalės į kitus egzaminus atsinešti patys. Taip pat dėl saugumo reikalavimų laikantieji egzaminus bus sodinami kas du metrus, ne daugiau nei po 9 klasėse ir ne daugiau, nei po 50 salėse. Bus matuojama jų temperatūra.

Egzaminų vykdytojų taip pat mažės – vietoje dviejų vienai klasei liks vienas, visi jie galės būti tos mokyklos, kurioje vyksta egzaminas, mokytojai. 

Į darželius vaikų siūlo nevesti

Nuo pirmadienio į darželius leidžiama grįžti visiems vaikams, tačiau V. Grubliauskas kvietė tėvus įvertinti, kad „tai yra galimybė, o ne prievolė“. Jis patikino, kad mokestis už darželį, jei vaikas į jį neina, karantino metu nėra renkamas.

Reklama

„Jei būtų galimybė vaikų į darželį nevesti, manau, kad tai būtų gerokai didesnė vertybė, nei to neišnaudoti, nes rizikos išlieka“, – pabrėžė meras.

Visi per karantiną dirbę darželių darbuotojai turės pasitikrinti dėl koronaviruso, kaip tai numato sveikatos apsaugos ministro įsakymas.

L. Prižgintienės teigimu, grupėse galės būti po 20 vaikų, lopšelio grupėse – po 15, bus tikrinama ateinančiųjų temperatūra, nebus priimami vaikai, turintys peršalimo simptomų.

Šiuo metu vienoje grupėje gali būti ne daugiau nei 10 vaikų. Darželių grupės taip pat galės būti sujungtos, tačiau tai padarius vaikai nebegalės migruoti į kitas sujungtas grupes. Taip pat atsisakoma kai kuriose įstaigose įprasto maitinimo švediško stalo principu – jis bus galimas tik grupėse, ne valgyklėlėse.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

„Čia kalbama ne apie transporto mazgo įrengimą, o kalbama apie Girulių...

Tikina, kad klaipėdiečiai „guls kryžiumi“ nuotrauka, foto

Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" (Visas tekstas) nuotrauka, foto

Per karantiną ir jam pasibaigus Klaipėdos mieste vyksta daug gatvių remonto, statybos...

Remontai ir statybos mieste: džiugina ar erzina? nuotrauka, foto

Dėl smarkaus vėjo išvirtę seni medžiai šį kartą žalos pridarė Skulptūrų parke,...

Lūžusi šaka apgadino Tautinių kultūrų centro stogą nuotrauka, foto

Pokyčiai: svarbi informacija moksleivių tėvams nuotrauka, foto

Švietimas, Nors karantino metu nebuvo reikalaujama turėti galiojantį moksleivio sveikatos pažymėjimą, dar birželio...

Jūroje gamins 25 proc. Lietuvos elektros energijos nuotrauka, foto

Jūra, Antradienį uostamiestyje vykusiame Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdyje energetikos ministras...

G. Nausėda sveikino Lietuvą po skėčiu, jam už nugaros šlampant berniukams nuotrauka, foto

Žmonės, Per Lietuvos valstybės dieną kiaurai šlapių berniukų choro fone po skėčiu stovintis...

Tikina, kad klaipėdiečiai „guls kryžiumi“ nuotrauka, foto

Klaipėda, „Čia kalbama ne apie transporto mazgo įrengimą, o kalbama apie Girulių...

Švietimas, Paskelbta prieš 30 min.

Jūra, Paskelbta prieš 42 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...