2020 m. rugsėjo 21 d. 03:24 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos moksleiviams - išskirtinė galimybė

Klaipėdos moksleiviams - išskirtinė galimybė nuotrauka, foto

SŪSIRŪPINIMAS. Dekanė Bronė Narkevičienė susirūpinusi, kad šiuo metu Lietuvoje vis dar per mažai skiriama dėmesio itin gabių moksleivių turimo potencialo virsmui talentu

© Jono VALAIČIO nuotr.

Reklama

"Lietuvoje dar daug neišnaudotų galimybių itin gabių mokinių ugdymo tobulinimui", - ištarė Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė Bronė Narkevičienė, kalbėdama ROTARY klubo "Klaipėda" moksleiviams inicijuoto projekto "Aš galiu, Klaipėda!" pristatyme.

ROTARY klubo "Klaipėda" prezidentas Vladas Stūrys pasakojo, kad šių metų pradžioje prasidėjus projektui uostamiesčio mokyklos atrinko apie 100 gabiausių moksleivių, kurie turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su uosto ir pramonės įmonėmis, apsilankyti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, padiskutuoti su personalo atrankos specialistais ir sužinoti apie ateities profesijas.

"Ekonomika pagrįsta žiniomis", - apie tai, kodėl moksleiviams svarbu susipažinti su Klaipėdos mieste įsikūrusiais verslais, pasakojo V. Sturys.

Įgyvendinant projektą norėta išsiaiškinti, ar Klaipėda praranda savo didžiausia turtą - jaunuolius, kurie renkasi gyventi kituose miestuose arba net užsienyje.

"Klaipėdos ateitis priklauso nuo to, kaip miestui seksis konkuruoti. Miestu ateityje rūpinsis dabartiniai moksleiviai", - kalbėjo jis ir pabrėžė, kad, deja, dalis mokinių ateityje neplanuoja gyventi Klaipėdoje.

Diskutuodami su politikais, verslininkais ir menininkais, susipažinę su Klaipėdos miesto kultūrine, ekonomine ir politine situacija, projekte dalyvavę moksleiviai nuomonę ėmė keisti. Atlikto tyrimo duomenimis, po įvykusių 7 užsiėmimų sumažėjo planuojančiųjų gyventi užsienyje, padaugėjo norinčiųjų gyventi uostamiestyje.

Tiesa, moksleivių noras išvykti studijuoti į užsienį, o po to grįžti į Lietuvą neblėsta. V. Sturys pasakojo, kad šis projektas turėtų tęstis, tiesa, planuojama įtraukti daugiau abiturientų.

B. Narkevičienė pabrėžė, kad šis projektas skatina gabius jaunuolius atrasti savo talentus. "Akivaizdu, kad tai investicija į ateitį. Grąžos sulauksime ne po 5-erių ar po 10-ties metų. Tačiau ji tikrai atiduodama", - įsitikinusi ji.

Dekanė tikina, kad jaunuoliai gali lavinti savo gabumus ir tapti talentingais, tačiau tam reikia tiek jų, tiek visuomenės pastangų.

"Lietuvos švietimo politikoje nėra aiškiai pasakyta, kaip mes remiame gabius vaikus. Štai JAV nuo 1972 metų įstatymai tokie, kad programa, skirta gabiems vaikams, turi būti finansuojama valstybės.

Pas mus to ilgai nebuvo. <...> Ne vien nuo vaiko ir mokyklos priklauso, kaip jam seksis atrasti talentus. Tai lemia ir mokyklos vieta, socialinė terpė", - kalbėjo B. Narkevičienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kūrybinėse dirbtuvėse „Kaip gimsta gėlės“ menininkė Ksenija Jefimova pademonstravo kaip iš polimerinio...

Botanikos sode vyko kūrybinės dirbtuvės „Kaip gimsta gėlės" nuotrauka, foto

Įprastai laivų paradas Klaipėdoje vykdavo gegužės 20 dieną arba artimiausią savaitgalį, tačiau šiais metais...

Klaipėdoje praūžė laivų paradas nuotrauka, foto

Šiuos metus LR Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2020-aisiais minime didžiojo Lietuvos rabino, iškiliausio...

Klaipėdos etnokultūros  centre buvo paminėti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai nuotrauka, foto

Klaipėdos Laikrodžių muziejaus kiemelyje šiandien įvyko tradicinė XVI baltų vienybės šventė „Baltų...

Įvyko XVI baltų vienybės šventė „Baltų kultūros banga“ nuotrauka, foto

Šilutės rajone atkasta ir perlaidojama per 1 000 karo belaisvių palaikų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kai 2011 metais atlikdami nuotekų vamzdynų tiesimo darbus darbininkai Šilutės rajone,...

Prie Suomijos pietinės pakrantės ant seklumos užplaukė keltas, ruošiamasi evakuacijai nuotrauka, foto

Pasaulis, Prie Suomijos pietinės pakrantės sekmadienį ant seklumos užplaukė keleivinis keltas „Viking Amorella“,...

Minske A. Lukašenkos rezidencija aptverta spygliuota viela, ją saugo šarvuočiai nuotrauka, foto

Pasaulis, Autoritarinio Baltarusijos prezidento rezidencija sostinėje sekmadienį, vykstant jau tradicinėmis tapusiomis protesto akcijoms,...

Akimirka, kai mirtis šalia. Veronika Povilionienė – po ilgos tylos, jautriai ir šiltai nuotrauka, foto

Žmonės, Žinoma folkloristė, liaudies dainų atlikėja, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...