2020 m. rugpjūčio 6 d. 22:07 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos konservatoriai ragina merą nušalinti Vinsą Janušonį

(5)

2020-04-29, 14:08

TS-LKD pranešimas spaudai

Klaipėdos konservatoriai ragina merą nušalinti Vinsą Janušonį nuotrauka, foto

Reklama

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija kreipėsi į merą Vytautą Grubliauską ragindama nedelsiant nušalinti Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vadovą Vinsą Janušonį, kol vyksta Klaipėdos apygardos prokuratūros ikiteisminis tyrimas. Tarybos nariams nesuprantama, kad įstaigos, kurios atžvilgiu vykdomas ikiteisminis tyrimas, vadovas toliau dirba ir atlieka savo pareigas, kas savo esme kelia pagrįstą grėsmę tinkamam, visapusiam ir teisingam tyrimo atlikimui.

Ligoninėje pradėjus nevaldomai plisti koronavirusui, dėl infekcijų kontrolės pažeidimų, balandžio pradžioje teko uždaryti beveik visus ligoninės skyrius. Veiklą pradėta atnaujinti tik šią savaitę.

Po Nacionalinio visuomenės sveikatos centro KUL atlikto patikrinimo ir neigiamų išvadų, balandžio 10 d. Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų ir tarnybos pareigų neatlikimo.

Balandžio 17 dieną Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos teritorinis skyrius, atlikęs patikrinimą, nustatė, kad vyr. gydytojas V. Janušonis, būdamas atsakingas už įstaigos veiklos organizavimą, neužtikrino tvarkos darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais ir pažeidė darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus.

Savo kreipimesi į Klaipėdos miesto merą TS-LKD frakcija primena, jog ne kartą viešojoje erdvėje buvo išsakyta Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio bei Prezidento Gitano Nausėdos pozicija, kad dėl šioje ligoninėje susidariusios situacijos bei dėl jos vyriausiojo gydytojo V. Janušonio nušalinimo ar atšaukimo iš pareigų privalo spręsti ligoninės steigėja – Klaipėdos miesto savivaldybė. 

„Mūsų manymu, atsižvelgdama į visus išvardintus faktus ir aplinkybes, Savivaldybė nedelsiant privalo imtis atitinkamų veiksmų, nes būtina užtikrinti tinkamą sveikatos apsaugą ir saugumą Klaipėdos miesto gyventojams. Klaipėdiečiai neturi būti ligoninės vadovų aplaidumo, o galbūt ir nusikalstamos veiklos įkaitais. Nepriimdami sprendimo, kuris yra būtinas šioje situacijoje, tampame mums pavaldžioje įstaigoje vykdomų pažeidimų bendrininkais“, – teigia TS-LKD frakcijos pirmininkas Aidas Kaveckis.

A. Kaveckis, frakcijos vardu, paragino merą V. Grubliauską nedelsiant nušalinti V. Janušonį nuo KUL vyriausiojo gydytojo pareigų, kol bus baigtas Klaipėdos apygardos prokuratūros pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Pagarba

2020-04-29   17:10

IP: 172.69.190.62

Klaipėdos konservatoriams Taryboje? O kur kiti,? Kur LVŽS naria, jų pozicija? Kur Puteikinė, Girskienė, liberalai? Kodėl nejudinami senieji savivaldybė ligoninių profesoriai Janušonis, Drungilienė, Juodviršis? Kodėl jie globojami, kokios
perspektyvos jaunesniems Klaipėdos medikams? Pasigendu Tarybos darbo...

>

2020-04-29   16:46

IP: 172.69.190.62

Idomu kada svarste TS_LKD ,nusalinimo klausima ?Kas,kada,ka ipareigojo?, "skelbti-viesinti", Klaipedos Konservatoriu nutarimus ?

Taip

2020-04-29   15:36

IP: 185.11.26.161

Svarbiausia konservatoriams pasigirti ,o naudos nei jokios

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Rugpjūčio 11 dieną padidintu slėgiu (2 MPa) bus bandomi Klaipėdos miesto šilumos...

Pirmadienį dalis Kliaipėdos pradės šaltu dušu nuotrauka, foto

Į šį ir kitus nekasdienius klausimus šią savaitę turėjo išsamiai atsakyti UAB...

Ar Klaipėdos viešasis transportas draugiškas neįgaliesiems? nuotrauka, foto

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Informuojame, kad nuo 2020 m. rugpjūčio 6 d. 23 val. iki rugpjūčio 7...

Laikinai bus uždaryta Girulių geležinkelio pervaža nuotrauka, foto

Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždėms – paralimpinių atletų iššūkis nuotrauka, foto

Sportas, Dvylika Lietuvos paralimpinių atletų jau penktadienį ir šeštadienį Palangos stadione varžysis su...

Pirmadienį dalis Kliaipėdos pradės šaltu dušu nuotrauka, foto

Klaipėda, Rugpjūčio 11 dieną padidintu slėgiu (2 MPa) bus bandomi Klaipėdos miesto šilumos...

Judėjimo Klaipėdoje strategija: viešasis transportas visų problemų neišspręs (4) nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Sunku patikėti, iki ko nusiritome. Norint, pavyzdžiui, pritvirtinti žaliąją rodyklę Klaipėdoje, Smiltelės...

Klaipėdos miesto abiturientai – tarp geriausiųjų šalyje nuotrauka, foto

Švietimas, Klaipėdos miesto abiturientai valstybinius brandos egzaminus šiemet laikė geriau negu pernai. Tarp Klaipėdos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...