2019 m. balandžio 21 d. 19:34 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdoje nėra vietos kapitono paminklui?

(12)

Klaipėdoje nėra paminklų statymo strategijos, tad Uosto direkcija, norinti pastatyti paminklą pirmam uosto kapitonui Liudvikui Stulpinui, pateko į užburtą ratą. Pasiūlomos tam tikros vietos, specialistai jas sukritikuoja. Tada siūlomos kitos, o tada jau kiti specialistai sako, jog negali būti, kad anos vietos buvusios netinkamos.

Uosto direkcijos generaliniam direktoriui Arvydui Vaitkui atrodo, kad visoje paminklo pirmajam uosto kapitonui L. Stulpinui statymo istorijoje atsiskleidė nemažai žmonių, turinčių postsovietinį mąstymą. Jo teigimu, paminklas L. Stulpinui buvo kurtas maždaug metus. A. Vaitkus dėkingas Lietuvos jūrų muziejaus istorikui Dainiui Elertui už pagalbą. Kuriant paminklą tartasi su jūrinės visuomenės atstovais - Jūrų kapitonų asociacija, Lietuvos jūrininkų sąjunga.

"Dabartinis skulptūros liejinys yra įvertintas tos srities atstovų ir specialistų. Tai nėra Uosto direkcijos kūrinys. Turime paradoksalią situaciją. Šitiek laiko niekaip negalime parinkti vietos paminklui. Dėl to labai liūdna. Mūsų pradinė mintis buvo skulptūrą statyti prie Uosto direkcijos. Specialistai teigė, kad tai nėra pati geriausia vieta. Tada norėjome rasti vietos prie Šiaurinio rago, vėliau - Karlskronos aikštėje, galų gale prie "Old Mill Hotel", prie surūdijusios vėtrungės. Man ta vieta patiko labiausiai. Ten kapitonas žvelgtų į uostą, kurį jis kūrė. Dabar, kur bus galutinė vietą nežinau", - sakė A. Vaitkus.

"Vakarų ekspresas" rašė, kad miesto dalininkai ir architektai vietai prie "Old Mill Hotel" nepritarė.

Uosto direkcijos vadovas ketina susitikti su miesto meru ir vienas iš klausimų, kuriuos jie aptars, bus L. Stulpino skulptūra. A. Vaitkaus manymu, miestas turėtų pasirengti koncepciją, kur ir kokio pobūdžio paminklai galėtų būti statomi, nes vietos parinkimo klausimas iškyla gana dažnai.

"Keista, kad kelios institucijos miesto vadovams turi vos ne veto teisę. Gal dar reikia duoti veto teisę ir Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijai ir tada mieste iš viso nieko nepasieksime. Ne visų miesto dailininkų ir architektų buvo atsiklausta, tad atsiprašau jų visų. Žinoma, šiek tiek skaudu, kad taip vertinama ši skulptūra", - sakė A. Vaitkus.

Pasak jo, jūrininkai nenorėtų, kad tokio pobūdžio paminklas atsidurtų kokiame nors skverelyje, toliau nuo vandens. Jau kartą buvo nagrinėta vieta prie Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, kuri netiko. L. Stulpinas buvo uosto kapitonas, uosto vystytojas, todėl norima, kad skulptūra būtų kuo arčiau vandens.

Nepaisant audringų diskusijų ir nesugebėjimo parinkti vietos L. Stulpino paminklui, Uosto direkcija norėtų savo sumanymą realizuoti iki jos 25 metų veiklos paminėjimo šventės birželio 3-iąją.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

V

2016-05-13   11:29

IP: 195.14.178.14

PAMINKLUI PASIŪLYTOS TRYS VIETOS

2016 metų gegužės 6 d. Lietuvos architektų ir Dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus protokolo nutarimo išvadoje pasiūlyta -"Ieškoti paminklui vietos su įamžintu asmeniu - Smiltynė (palaidojimo vieta), Jūreivystės mokykla, dabartinio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos administracijos pastato teritorija."

Ir dar. Kodėl skulptorius Saulius Juchnevičius, vaizduoja skulptūroje L.Stulpinui įteiktus ordinus dešinėje švarko pusėje? Kodėl skulptūros autorius negerbia valstybinių apdovanojimų žymėjimo reglamento? Apdovanojimai segami paprastai arba prie širdies, arba per centrą. Nepagarba valstybės atributikai.

o

2016-05-11   05:52

IP: 90.142.232.155

Juk sedi ventspilyje uosto kurejas ant suolelio krantineje ir zmones su juo fotografuojasi.paprasta ir genialu.

nu nu

2016-05-11   00:22

IP: 94.193.143.177

Paprasykite rusu sukurti normalia skulptura ir gal paremti su kastais. Kapitonas turi daugiau sasaju su Rusija nei Lietuva.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija planuoja tobulinti Miesto tvarkymo ir švaros taisykles –...

Bręsta draudimas maitinti paukščius nuotrauka, foto

Kai 2017-ųjų pradžioje įsigaliojo naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), iš jo įstatymų...

Mino pavyko atgauti anksčiau pragertas teises nuotrauka, foto

Šiais metais įmonė "Klaipėdos energija" mini 90 metų veiklos sukaktį. XX a....

Klaipėdos energija: nuo anglies iki biokuro nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Turkijoje keliavusi Dovilė: lagamine buvo ir maudymosi kostiumėlis, ir slidinėjimo akiniai nuotrauka, foto

Kelionės, Urbanizacijos paveikti miestai, sniegu padengtos viršukalnės, istorija žavintys muziejai. "Vis dažniau atsiranda...

Netoli Dovilų dega miškas nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien 16.22 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

Ambersail II prestižinėje regatoje pelnė 3 vietą nuotrauka, foto

Sportas, Po 5 intensyvių lenktynių dienų prestižinėje „Les Voiles de St. Barth“ regatoje...

Sendvario seniūnijoje piktina šiukšlinantys statytojai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sendvario seniūnija yra tarsi nuolatinė statybų aikštelė. Tačiau naujakurių laimę temdo kai...

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...