2018 m. gruodžio 12 d. 18:57 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdoje - pirmoji šalčio auka

(14)

Klaipėdoje - pirmoji šalčio auka nuotrauka, foto

IŠŠŪKIS. Lietuvą užplūdę šalčiai tapo rimtu iššūkiu nuolatinės gyvenamosios vietos neturintiems žmonėms.

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Paspaudus stipresniam šaltukui, trečiadienį Klaipėdoje, Tilžės gatvėje esančiame sandėliuke, rastas negyvas benamis, įtariama, miręs dėl šalčio.

Tad Klaipėdos miesto nakvynės namų darbuotojai prašo gyventojus būti pilietiškus ir šiomis dienomis pamačius kurs nors po balkonu ar gatvėje gulintį vargetą, informuoti juos apie tai. Socialiniai darbuotojai atvyks įvertinti situacijos, atveš karštos arbatos, patars žmogui, kur jam prisiglausti, kad nesušaltų.

"Paspaudus šalčiui esame tolerantiškesni. Šilutės pl. 8 esančiuose laikino apnakvindinimo namuose leidžiame benamiams būti ne tik naktį, bet, jei jie neturi kur eiti, ir dieną. Griežtai nežiūrime ir į tuos, kurie būna lengvai išgėrę. Jei jie nesielgia agresyviai, leidžiame ir išgėrusiems prisiglausti", - pasakojo Klaipėdos miesto nakvynės namų direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Indra Joniuškienė.

Šilutės plente esančiuose nakvynės namuose pastarosiomis dienomis visus norinčius prisiglausti sunku ir sutalpinti. Nors yra tik 52 vietos, norinčiųjų šiltai permiegoti būna kur kas daugiau. Praėjusias kelias naktis miegojo po 65.

"Esame tam pasiruošę. Turime daugiau čiužinių, ir antklodžių. Randame vietos kiekvienam", - sakė I. Joniuškienė.

Paspaudus šalčiui benamiai tampa dažnesni bibliotekų ar skaityklų lankytojai. "Kauno atžalyno" bibliotekos darbuotoja Diana pasakojo, kad pastarosiomis dienomis skaitykloje pilna benamių.

"Ypač daug jų būna antrojoje dienos pusėje, būna ir septyni, ir aštuoni. Jie pas mus nori palaukti, kol atidarys laikinos nakvynės namus ir įleis. Mes dirbame iki 19 val., o į nakvynės namus, regis, įleidžia nuo 20 val. Tad jie ir glaudžiasi pas mus. Pasiima kokį laikraštį ir neva skaito. Sušyla, užmiega... Bet jei labai nedvokia, nevarome. Mūsiškiai jau jie", - pasakojo bibliotekininkė.

Tiesa, visi čia užsukantys benamiai turi skaitytojo bilietą.

Visgi ne visiems benamiams pasiseka susirasti šiltesnę vietelę. Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties vyr. gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė apgailestavo, kad praėjusį trečiadienį vienas maždaug 60 metų nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis vyras sušalo mirtinai.

"Gyventojai informavo ir jį radome Tilžės gatvėje šalia gyvenamojo namo esančiame sandėliuke. Matyt, jis kurį laiką jau ten glaudėsi. Radome jau mirusį, įtariama, kad tai - šalčio auka", - sakė N. Dambrauskienė.

Paradoksalu, bet paspaudus šalčiams, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai sulaukia kur kas mažiau iškvietimų gelbėti benamius nei šiltesnėmis dienomis.

"Šiaip tokių iškvietimų turime kasdien. Patys benamiai reikalauja, kad vežtume juos į gydymo įstaigą, nors dažnai tam nėra jokios priežasties. O kai oras atšąla, jie tartum visi dingsta. Matyt, randa kur šiltai prisiglausti", - svarstė N. Dambrauskienė.

Pasak jos, dažniausiai šalčio aukomis tampa benamiai ir žvejai.

"Praėjusiais metais ne vienas žvejys apšalo rankas. Šiemet, laimei, dar tokių atvejų neturėjome", - sakė greitosios medicinos pagalbos atstovė.

Kam pranešti?

Pamačius gatvėje ar kitoje viešojoje vietoje šąlantį benamį reikėtų skambinti socialiniams darbuotojams tel. (8 46) 311204 arba informuoti el. p. pagalba@nakvynesnamai.lt.

Žymos: šaltis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-02-27   20:48

IP: 41.86.240.115

paskolų pasiūlymas ir projektų finansavimas

Sveiki

fdecredito@gmail.com

Jūs ieškote finansavimo, kad atgaivintumėte savo veiklą tiek projekto įgyvendinimui, tiek ir buto pirkimui, bet, deja, bankas kelia jums sąlygas, kurių negalite užpildyti. Mes siūlome paskolą nuo 5000 eurų iki 50.000.000 eurų ir daugiau visiems žmonėms, galintiems grąžinti palūkanas nuo 2% iki 5%. Taigi, jei jums reikia paskolos, kad išeitumėte iš aklavietės arba patenkintumėte savo asmeninius poreikius, jūs galite nusiųsti jam el. laišką šiuo adresu: fdecredito@gmail.com, norint gauti paskolą per 72 valandas. Pasiūlymas galioja visiems asmenims, rimtiems ir labai geram pobūdžiui.

ačiū

>na

2018-02-27   13:00

IP: 82.135.209.249

ir eik šikt!

to IP: 78.57.240.218

2018-02-27   10:57

IP: 37.58.58.206

jūs vienąkart apsispreskite, ar jūs sąjungoj, ar jūs nepriklausomi? jau tikrai nusibodot savo provincialumu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Klaipėdos miesto savivaldybės mero...

Pradėtas tyrimas dėl mero pavaduotojo elgesio nuotrauka, foto

Trečiadienio popietę Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (KAVPK) vyko jau tradicinė kalėdinė...

Pilietiškiems žmonėms – policijos padėkos nuotrauka, foto

Pirmadienį oficialiai baigėsi rinkimų komitetų ir savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimas. Klaipėdoje...

Komitetai sudrums politinę ramybę Klaipėdoje? nuotrauka, foto

Šiandien Klaipėdos apygardos prokuratūroje buvusiam Klaipėdos miesto tarybos nariui V. T. buvo...

V. Titovui prokurorai įteikė pranešimą apie įtarimą nuotrauka, foto

Pradėtas tyrimas dėl mero pavaduotojo elgesio nuotrauka, foto

Klaipėda, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Klaipėdos miesto savivaldybės mero...

Pilietiškiems žmonėms – policijos padėkos nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienio popietę Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (KAVPK) vyko jau tradicinė kalėdinė...

Komitetai sudrums politinę ramybę Klaipėdoje? nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmadienį oficialiai baigėsi rinkimų komitetų ir savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimas. Klaipėdoje...

Andrejaus Sacharovo premija - EP spaudimas Rusijai nuotrauka, foto

Pasaulis, Andrėjaus Sacharovo premijos už žodžio laisvę suteikimas Rusijoje kalinamam ukrainiečiui režisieriui, politiniam...

Klaipėda, Paskelbta prieš 44 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...