2018 m. birželio 21 d. 05:45 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdoje - pirmoji šalčio auka

(14)

Klaipėdoje - pirmoji šalčio auka nuotrauka, foto

IŠŠŪKIS. Lietuvą užplūdę šalčiai tapo rimtu iššūkiu nuolatinės gyvenamosios vietos neturintiems žmonėms.

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Paspaudus stipresniam šaltukui, trečiadienį Klaipėdoje, Tilžės gatvėje esančiame sandėliuke, rastas negyvas benamis, įtariama, miręs dėl šalčio.

Tad Klaipėdos miesto nakvynės namų darbuotojai prašo gyventojus būti pilietiškus ir šiomis dienomis pamačius kurs nors po balkonu ar gatvėje gulintį vargetą, informuoti juos apie tai. Socialiniai darbuotojai atvyks įvertinti situacijos, atveš karštos arbatos, patars žmogui, kur jam prisiglausti, kad nesušaltų.

"Paspaudus šalčiui esame tolerantiškesni. Šilutės pl. 8 esančiuose laikino apnakvindinimo namuose leidžiame benamiams būti ne tik naktį, bet, jei jie neturi kur eiti, ir dieną. Griežtai nežiūrime ir į tuos, kurie būna lengvai išgėrę. Jei jie nesielgia agresyviai, leidžiame ir išgėrusiems prisiglausti", - pasakojo Klaipėdos miesto nakvynės namų direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Indra Joniuškienė.

Šilutės plente esančiuose nakvynės namuose pastarosiomis dienomis visus norinčius prisiglausti sunku ir sutalpinti. Nors yra tik 52 vietos, norinčiųjų šiltai permiegoti būna kur kas daugiau. Praėjusias kelias naktis miegojo po 65.

"Esame tam pasiruošę. Turime daugiau čiužinių, ir antklodžių. Randame vietos kiekvienam", - sakė I. Joniuškienė.

Paspaudus šalčiui benamiai tampa dažnesni bibliotekų ar skaityklų lankytojai. "Kauno atžalyno" bibliotekos darbuotoja Diana pasakojo, kad pastarosiomis dienomis skaitykloje pilna benamių.

"Ypač daug jų būna antrojoje dienos pusėje, būna ir septyni, ir aštuoni. Jie pas mus nori palaukti, kol atidarys laikinos nakvynės namus ir įleis. Mes dirbame iki 19 val., o į nakvynės namus, regis, įleidžia nuo 20 val. Tad jie ir glaudžiasi pas mus. Pasiima kokį laikraštį ir neva skaito. Sušyla, užmiega... Bet jei labai nedvokia, nevarome. Mūsiškiai jau jie", - pasakojo bibliotekininkė.

Tiesa, visi čia užsukantys benamiai turi skaitytojo bilietą.

Visgi ne visiems benamiams pasiseka susirasti šiltesnę vietelę. Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties vyr. gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė apgailestavo, kad praėjusį trečiadienį vienas maždaug 60 metų nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis vyras sušalo mirtinai.

"Gyventojai informavo ir jį radome Tilžės gatvėje šalia gyvenamojo namo esančiame sandėliuke. Matyt, jis kurį laiką jau ten glaudėsi. Radome jau mirusį, įtariama, kad tai - šalčio auka", - sakė N. Dambrauskienė.

Paradoksalu, bet paspaudus šalčiams, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai sulaukia kur kas mažiau iškvietimų gelbėti benamius nei šiltesnėmis dienomis.

"Šiaip tokių iškvietimų turime kasdien. Patys benamiai reikalauja, kad vežtume juos į gydymo įstaigą, nors dažnai tam nėra jokios priežasties. O kai oras atšąla, jie tartum visi dingsta. Matyt, randa kur šiltai prisiglausti", - svarstė N. Dambrauskienė.

Pasak jos, dažniausiai šalčio aukomis tampa benamiai ir žvejai.

"Praėjusiais metais ne vienas žvejys apšalo rankas. Šiemet, laimei, dar tokių atvejų neturėjome", - sakė greitosios medicinos pagalbos atstovė.

Kam pranešti?

Pamačius gatvėje ar kitoje viešojoje vietoje šąlantį benamį reikėtų skambinti socialiniams darbuotojams tel. (8 46) 311204 arba informuoti el. p. pagalba@nakvynesnamai.lt.

Žymos: šaltis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-02-27   20:48

IP: 41.86.240.115

paskolų pasiūlymas ir projektų finansavimas

Sveiki

fdecredito@gmail.com

Jūs ieškote finansavimo, kad atgaivintumėte savo veiklą tiek projekto įgyvendinimui, tiek ir buto pirkimui, bet, deja, bankas kelia jums sąlygas, kurių negalite užpildyti. Mes siūlome paskolą nuo 5000 eurų iki 50.000.000 eurų ir daugiau visiems žmonėms, galintiems grąžinti palūkanas nuo 2% iki 5%. Taigi, jei jums reikia paskolos, kad išeitumėte iš aklavietės arba patenkintumėte savo asmeninius poreikius, jūs galite nusiųsti jam el. laišką šiuo adresu: fdecredito@gmail.com, norint gauti paskolą per 72 valandas. Pasiūlymas galioja visiems asmenims, rimtiems ir labai geram pobūdžiui.

ačiū

>na

2018-02-27   13:00

IP: 82.135.209.249

ir eik šikt!

to IP: 78.57.240.218

2018-02-27   10:57

IP: 37.58.58.206

jūs vienąkart apsispreskite, ar jūs sąjungoj, ar jūs nepriklausomi? jau tikrai nusibodot savo provincialumu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Trečiadienį Klaipėdos Atgimimo aikštėje vyko kraujo donorystės akcija. Džiaugiamasi, kad donorai aktyvūs...

Klaipėdiečiai dovanojo kraujo nuotrauka, foto

Gyvūnų mylėtojai pašiurpę - Klaipėdoje masiškai naikinamos katės. Pasakojama, kad pastaruoju metu...

Beglobės katės: vieni šeria, kiti žudo nuotrauka, foto

Uostamiesčio moksleiviams sudaromos galimybės komfortiškai sportuoti lauke. Šiuos mokslo metus atnaujintais aikštynais...

Vietoje pelkių - modernus aikštynas nuotrauka, foto

Vakar paskambinusi į redakciją Klaipėdos miesto tarybos narė Nina Puteikienė prisipažino iškvietusi...

Į "Klasco" buvo kviečiama policija nuotrauka, foto

Bulonės žvejybos uoste - jūros gėrybių paskirstymo punktas nuotrauka, foto

Užsienio ūkis, Šiaurės Prancūzijos Pajūrio Bulonės (Baulogne-sur-Mer) uoste veikia vienas didžiausių žvejybos klasterių Europoje,...

Neptūniečiams Vilniuje įteikti bronzos medaliai ir taurė nuotrauka, foto

Sportas, Vilniuje iškilmingai nuleista jubiliejinio 25-ojo „Betsafe–LKL“ sezono uždanga. Šventėje bronzos medalius atsiėmė...

Klaipėdiečiai dovanojo kraujo nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos Atgimimo aikštėje vyko kraujo donorystės akcija. Džiaugiamasi, kad donorai aktyvūs...

Viešbutyje atidaryta paroda privers susimąstyti nuotrauka, foto

Parodos, Penkiolika jaunų menininkų savo tapybos darbais papuošė "Michaelson boutique Hotel" viešbutį, kuriame...

Užsienio ūkis, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Parodos, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...