2018 m. spalio 23 d. 12:47 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdoje - 900 judrių jaunesniųjų senjorų

(18)

2017-12-15, 14:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Klaipėdoje - 900 judrių jaunesniųjų senjorų nuotrauka, foto

KAINOS. Lengvatinis e. bilietas pensininkams metams kainuoja 135 eurus, pusmečiui - 72 eurus. Pasak "Klaipėdos keleivinio transporto" direktoriaus Gintaro Neniškio, šiemet šia bilieto rūšimi mieste naudojosi apie 900 žmonių.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdos "jaunesnieji senjorai", sulaukę senatvės pensinio amžiaus, jau gali įsigyti lengvatinius viešojo transporto bilietus šešiems arba dvylikai kalendorinių mėnesių. Skaičiuojama, kad šiemet šie viešojo transporto keleiviai dėl taikomos 50 proc. nuolaidos jau sutaupė per 120 tūkst. eurų.

Šiemet Klaipėdos miesto taryba nustatė papildomą transporto lengvatą pensininkams, kurie dar nėra sulaukę 70 metų amžiaus.

Žinia, Transporto lengvatų įstatymas nustato 50 proc. bilieto kainos lengvatą asmenims, sulaukusiems 70 metų, ir 80 proc. lengvatą perkopusiems 80 metų. Tuo tarpu lengvatų asmenims, jau sulaukusiems pensijos, tačiau dar nepasiekusiems 70 metų ribos, valstybės mastu nėra numatyta. Tuo tarpu daugelis jų, nors jau yra pasitraukę iš darbo rinkos ir jų pajamos yra sumažėjusios, vis dar trokšta kelionių.

Miesto tarybos sprendimas kaip tik ir buvo skirtas atpiginti keliones šiai senjorų kategorijai. Jie su 50 proc. nuolaida dabar jau gali įsigyti 6 arba 12 kalendorinių mėnesių senjoro bilietus. Toks lengvatinis metinis bilietas kainuoja 135 eurus, pusmečio - 72 eurus. Galioja visas savaitės dienas.

Nuo vasario iki gruodžio 1 dienos jau nupirkta 114 metinių senjoro bilietų ir 1 459 pusmečio senjoro bilietai. Kadangi per metus pusmečio bilietus pastarieji keleiviai paprastai pirko du kartus, unikalių senjoro bilieto naudotojų suskaičiavome mažiau - apie 900 žmonių. Iš viso senjoro bilietais besinaudojantys keleiviai šiemet jau sutaupė 120 438 eurus - tiek jie būtų primokėję, jeigu Klaipėdos miesto taryba nebūtų nustačiusi šios lengvatos. Atitinkamai tokią sumą miesto biudžetas kompensuos transporto sistemai.

Atkreipiame jaunesniųjų senjorų dėmesį, jog metinis senjoro bilietas yra 9-iais eurais pigesnis nei du pusmečio senjoro bilietai, tad verta iš karto pirkti metinį. Bilietai parduodami VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" kasose ir "Narvesen" kioskuose bei internetu. Važiuojant autobusu būtina turėti pensininko pažymėjimą ir jį kontrolės metu pateikti kartu su bilietu.

Ši papildoma lengvata senjorams galios ir 2018-aisiais. Kitų metų senjoro bilietai pradedami pardavinėti nuo besibaigiančių metų gruodžio 15 dienos.

Gintaras NENIŠKIS, VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kaip

2017-12-16   13:35

IP: 88.118.203.19

Šis ponas skaičiuoja svetimus pinigus . Retas pensininkas keliauja 7 dienas per savaitę. Kur taupymas ?

Klaipėdietė

2017-12-16   11:23

IP: 88.118.164.251

Apie kokius čia lengvatinius bilietus svaigčiojat. Pėstute iš kito miesto galo ateikit prie labai gražios "auksinės" Naujametinės eglutes prie muzikinio teatro, pailsėsit,pasidžiaugsit,dar kartą įvertinsit jos kainą ir suprasit ,kad štai taip reikia švęsti šventes, vis eiti,eiti eiti ir džiaugtis gražiais ir gerais darbais ir netrukdyti miesto valdininkų su visokiais prašymais tai tokių, tai anokių lengvatų.Ateis laikas,t,y,sukaks 70 metų ir lengvatos pačios ateis.O valdininkai suskaičiuos kiek mieste važinėja pensininkų ir naudojasi lengvata,

Ona

2017-12-16   05:24

IP: 86.100.125.62

Ger.senjorai man irgi 69 ir Jums vis blogai kada gi bus gerai .Va nusipirkau pusmeciui ir be rupesciu nuosirdus dekui valdziai ir ponui Neniskiui Su artejanciom Sventem

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė informavo, kad šiemet Kalėdų eglės...

Kalėdos Klaipėdoje - be eglės Atgimimo aikštėje nuotrauka, foto

Kiekvienas taupome vandenį, nes kuo mažiau jo suvartojame - tuo mažiau mokame....

Perskaičiuota vandens kaina nuotrauka, foto

Aplinkos ministerija kreipėsi į savivaldybes, kurias įspėjo dėl padidėjusios oro taršos smulkiosiomis...

Aplinkos ministerija įspėja dėl padidėjusios oro taršos nuotrauka, foto

"Kalnų viršūnės - tai pasaulio užkampiai, tik aukščiausi, o pasaulio centras kiekvienas...

Vladas Vitkauskas: "Kelionės į kalnus išmokė atpažinti tai, kas tikra" nuotrauka, foto

Kalėdos Klaipėdoje - be eglės Atgimimo aikštėje nuotrauka, foto

Klaipėda, Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė informavo, kad šiemet Kalėdų eglės...

Vaiko teisių gynėjams - kritikos kruša nuotrauka, foto

Sociumas, Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė, komentuodama didelio atgarsio sulaukusį...

Vis dažniau renkasi vardinius numerio ženklus nuotrauka, foto

Automobiliai, „Regitra“, nuo 2001-ųjų teikianti galimybę vairuotojams savo transporto priemonę paženklinti vardiniais...

„Sustabdyti emigraciją gali patriotizmo ugdymas“ nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš lapkritį vyksiantį partinį reitingavimą Europos parlamento rinkimams konservatorius Audronius Ažubalis apsilankė...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sociumas, Paskelbta prieš 1 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...