2019 m. kovo 23 d. 10:14 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdietės namai nugriauti: kaimynas sako, kad pati kalta

(8)

2018-12-03, 11:05

Vilmantas Venckūnas, Tv3.lt

Klaipėdietės namai nugriauti: kaimynas sako, kad pati kalta nuotrauka, foto

Pastatas prieš griovimą ir vieta po.

© Tv3.lt fotomontažas

Į naujienų portalo tv3.lt redakciją kreipėsi skaitytoja, teigdama, kad statybų įmonė nugriovė jai priklausančias gyvenamąsias patalpas. Įmonė neneigia, kad nugriovė moters turtą, tačiau tvirtina, kad tai buvo savavališki statiniai, esantys ant įmonės žemės.

Klaipėdietė Daiva Mondeikienė tv3.lt pasakojo, kad UAB „Pievų tako namai“ lapkričio 9 d., neturėdami leidimo, nugriovė jai priklausantį gyvenamosios paskirties pastatą, esantį Pievų tako 35, Klaipėdoje. Moteris kaltina įmonę ne tik pastato nugriovimu be leidimo, bet ir įsibrovimu bei nelegaliais darbais. Jei teisybės nesulauks iš Lietuvos teisėsaugos, ji planuoja kreiptis į Strasbūro teismą.

„Pievų tako namų“ vadovas Dainius Jucius tv3.lt teigė, kad jokio leidimo jiems nereikėjo, nes tai buvo ne gyvenamosios paskirties pastatas, o savavališkai įrengti sandėliukai, kurių egzistavimas nėra įregistruotas.

Sandėliukus pavertė namais

Prieš daugiau nei 15 metų Daiva Mondeikienė Klaipėdoje, Pievų tako gatvėje, esančiame name nusipirko butus ir kieme esančius nenaudojamus sandėliukus. Butus moteris vėliau pardavė, o sandėliukus 2005 metais rekonstravo ir pavertė juos savo gyvenamuoju būstu. Įsivedė elektrą, vandenį. D. Mondeikienės tvirtinimu, tai buvo nuolatinė jos gyvenamoji vieta.

Pašnekovė bandė sandėliukus įteisinti, tačiau prašymai užstrigdavo biurokratiniame aparate. Įteisinti statinius moteris ruošėsi ir dabar, pagal įgyjamąją senatį, kadangi turtą valdo ilgiau negu dešimt metų. Pasak jos, leidimų sandėliukų rekonstrukcijai jai nereikėjo, kadangi buvo vykdomi vidiniai remonto darbai, kurių metu nebuvo keistas pastato tūris, aukštis ar plotis.

D. Mondeikienė tv3.lt tvirtino, kad „Pievų tako namai“ nenorėjo leisti jai įteisinti pastatus, tad užbėgo įvykiams už akių ir lapkričio 9 d. buvusius sandėliukus tiesiog nugriovė.

„Tai mano nuosavybė, nes tai mano pinigais pastatytas statinys. Buvo jie legalizuoti, ar nebuvo, bet mano čemodanas ant tos vietos pastatytas“, – tv3.lt kalbėjo moteris.

Žemė, ant kurios stovi sandėliukai, buvo priskirti pastatams, kurių vieni iš savininkų ir yra „Pievų tako namai“.

„Žemėtvarkininkas juos neteisingai atmatavo, nes turėjo atmatuoti iki sandėliukų, bet juos įtraukė“, – situaciją aiškino D. Mondeikienė.

Leidimo nereikėjo

Portalas tv3.lt kreipėsi į miesto valdžią, ar buvo išduotas leidimas griauti sandėliukus. Klaipėdos savivaldybės Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Pocius atsakė, kad jokių leidimų išduota nebuvo.

„Nuosavybės teisė į sklypuose esančius sandėliukus nėra registruota. Tai nesudėtingi statiniai. Teritorijų planavimo dokumentuose šie sandėliukai numatyti nugriauti. Jiems statybą leidžiantis dokumentas nėra privalomas“, – tv3.lt sakė savivaldybės atstovas.

D. Mondeikienės tokie valdžios atstovų atsakymai netenkina. Moters teigimu, leidimo nereikia tik tada, jei tai yra to žmogaus nuosavybė. Tačiau, šiuo atveju, pastatai „Pievų tako namams" nepriklausė.

„Sandėliukai ne jų, žemė jų. Mes turėjome susitarti kaip naudotis tuo sklypu“, – tv3.lt tvirtino moteris.

Pievų tako gatvės 35 ir 37 namo sklypai susijungia į vieną. Registrų centro išraše matyti, kad apie ūkinius pastatus, esančius 35 namo sklype nerašoma. 37 namo sklype įvardijami du ūkiniai pastatai, tačiau pažymima, kad juose nėra vandentiekio, šildymo ar nuotekų šalinimo. 35 namo vienas iš savininkų – UAB „Pievų tako namai“. 37 namo sklypą ši įmonę nuomojasi. D. Mondeikienės pavardės Registrų centro išraše nėra.

(Ne)egzistuojantys pastatai

„Jeigu ji sako, kad tai yra jos, tegu pagrindžia“, – taip į D. Mondeikienės kaltinimus atsakė „Pievų tako namų“ direktorius D. Jucius.

Portalui tv3.lt jis pasakojo, kad moteris neturi jokių įrodymų, kad tie sandėliukai priklauso jai. Statybos įmonės vadovas pridūrė, kad tai nebuvo gyvenamosios patalpos, o savavališkas statinys, su nelegaliai atvesta elektra. Patys sandėliukai buvo avarinės būklės, tad nebuvo kitos išeities, tik kaip juos griauti.

„Stogas supuvęs, viskas supuvę, avarinės būklės. Tegu paduoda į teismą, jei priteis, kad aš jai skolingas, mūsų įmonė su ja atsiskaitys, jokių problemų“, – kalbėjo D. Jucius.

„Pievų tako namai“ šį turtą įsigijo prieš keletą metų, nuo to laiko prašė D. Mondeikienės išsikraustyti, tačiau, pašnekovo teigimu, moteris jokių prašymų neklausė ir sandėliukuose laikė savo daiktus. Jo tvirtinimu, D. Mondeikienė sandėliukuose jau kurį laiką nebegyveno.

Kaltina įsibrovimu

D. Mondeikienė tv3.lt sakė, kad sandėliukuose gyveno, tačiau išvykdavo ilgesniam laikui, nes jos darbovietė yra Šiauliuose. Moteris taip pat slaugė sergančią mamą. Ji tvirtino, kad turi dalį nuosavybę patvirtinančių dokumentų. Registrų centre yra užvesta kadastrinė bylutė. D. Mondeikienė kaupė ir statybos dokumentus, sąmatas, darbų atlikimo aktus, sąskaitas. Su bylute ir šiais dokumentais moteris ruošėsi eiti į teismą dėl pastatų gyvenamosios paskirties įteisinimo.

Tačiau dalį dokumentų, kaip pasakoja moteris, ji prarado, kai „Pievų tako namai“ kartu su antstole iškraustė jos daiktus. Pirmasis iškraustymas vyko prieš metus, antrasis šį rugsėjį.

„Ten buvo visas mūsų gyvenimas – daiktai, rūbai, spintos, baldai, technika, dokumentai, pinigai. Viskas absoliučiai“, – per ašaras pasakojo moteris.

D. Mondeikienė yra įsitikinusi, kad jos daiktų iškraustymas buvo neteisėtas veiksmas, nes tam reikalingas teismo leidimas

„Bet koks įsibrovimas į svetimą patalpą yra įsibrovimas. Jie užsiiminėjo vandalizmu“, – piktinosi moteris.

Tarp radinių ginklas

D. Jucius patvirtino, kad su antstoliais iškraustė D. Mondeikienės daiktus: „Ji neatsiliepė į nė vieną prašymą, kad atsiimtų juos“.

Antstolė dėl daiktų atsiėmimo D. Mondeikienei rašė elektroniniu paštu, tačiau moteris neatsakė. D. Jucius dabar įdėjo internetinį skelbimą, prašydamas atsiliepti daiktų savininką. Jei per tris mėnesius negaus jokio atsakymo, daiktai bus utilizuoti.

„Jau metus laiko prašome, kad ji pasiimtų, bet ji nereaguoja. Mes neturėjome kažkokios pareigos, nes ji nepateikė nė vieno dokumento, kad tai jos nuosavybė“, – kalbėjo įmonės direktorius.

D. Jucius tvirtino, kad tarp moters daiktų antstolė rado ir šaunamąjį ginklą, dėl kurio buvo kreiptasi į policiją.

D. Mondeikienę „Pievų tako namų“ direktorius vadina piktybiniu žmogumi. Moteris bandė įmonei kelti baudžiamąją bylą, tačiau ikiteisminiai tyrimai buvo nutraukti ir byla nepasiekė teismo.

Sandėliukų savininkė įmonę ne kartą skundė ir statybų inspekcijai, šiame fronte D. Mondeikienė pasiekė mažą pergalę. Statybų inspekcija vasarą gavo skundą dėl vykstančių darbų Pievų tako g. 35 ir 37. Po atlikto patikrinimo buvo nustatyta, kad „Pievų tako namai“ atliko dalies daugiabučių gyvenamųjų namų kapitalinio remonto darbus, pažeidžiant teisės aktų reikalavimus. Inspekcija už padarytus statybos darbų žurnalo pildymo nusižengimus skyrė administracinę nuobaudą – 300 eurų.

D. Jucius teigė, kad konfliktas su D. Mondeikiene pareikalavo daug nervų, vyrui nebesinori būti statybos objekte. Dėl darbų trikdymo jis svarsto kreiptis į teismą. Jis patikino, kad buvusių sandėliukų vietoje nauji pastatai neiškils. Ten bus įrengta vaikų žaidimo aikštelė.

Teista už prekybą žmonėmis

D. Mondeikienė stebėjosi, kad „Pievų tako namai“ nesugebėjo susisiekti dėl daiktų perdavimo. Moteris teigė, kad įmonė turėjo visus jos kontaktus, nes abi šalys turėjo teisinių ginčų. Ji taip pat tvirtina, kad įmonė ne kartą jai ir jos sūnui grasino. Įmonės atstovai moteriai rašė, kad jei ji neišsikraustys, jie sandėliukus padegs. Įrodymų apie tokio turinio žinutes D. Mondeikienė nepateikė, nes ruošia pareiškimą policijai.

Prokuratūra D. Mondeikienei atsakė, kad „Pievų tako namai“ nieko nusikalstamo nepadarė: žemė jų, tad jie joje gali elgtis kaip tinkami. Moteris su tuo nesutinka, ruošiasi dėl nugriautų pastatų ir sugadinto turto kreiptis į Strasbūre esantį Europos Žmogaus Teisių Teismą bei iškelti bylą prieš Lietuvą.

Apie minimą rastą šaunamąjį ginklą D. Mondeikienė girdi pirmą kartą.

„Gyvenime ginklo neturėjau. Sąmoningai galėjo pakišti tokį dalyką. Jie įsilaužė, galėjo daryti ką nori. Ačiū Dievui, narkotikų nepadėjo“, – dievagojosi moteris.

Portalas tv3.lt primena, kad D. Mondeikienė yra modelių agentūros „Harmonijos pasaulis“ direktorė. Ji 2012 m. buvo nuteista trejiems metams kalėjimo už pelnymąsi iš nepilnamečių merginų prostitucijos. Moteris merginoms žadėjo modelio karjerą, bet vežė jas į užsienio šalis teikti turtuoliams seksualines paslaugas. Į prostitucijos tinklą buvo įtraukta 20 merginų, dalis iš jų buvo nepilnametės.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ramus

2018-12-03   21:22

IP: 88.119.39.109

Nedaskaiciau iki galo - pasirodo jus turetumete kalejime dar buti, o ne sandeliuke uz mergaiciu savadavima. Dabar viskas .

Ramus

2018-12-03   21:20

IP: 88.119.39.109

As pries , kad sandeliukuose gyventu zmones. Ten dviratis turi ilsetis ir dar vasarines padangos, bet ne Daivos. Strazburas jusu bedos nesupras parasciausiai.

snukeris

2018-12-03   13:28

IP: 85.232.138.203

Visks normalei, gal pagaliau miesto valdžia apsigrabalios ir pradės mėžti iš miesto visokius laužus ir griuvenas. Arba privers susitvarkyti taip, kad normaliam žmogui bus nesarmata miestą parodyt. Tik ar nepritruks parako?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Smiltynės takus sutvarkyti norinti Klaipėdos savivaldybė įkliuvo į biurokratines žabangas. Penktadienį uostamiestyje...

Ambicijas Smiltynėje toliau stabdo biurokratija nuotrauka, foto

Liepų gatvėje, ties sankryža su Šiaurės prospektu, išdygs naujas prekybos centras, kuriame,...

Liepų gatvėje dygsta naujas prekybos centras nuotrauka, foto

Prieš keletą dienų pasklidusi žinia apie Filipinuose į krantą išmesto nugaišusio banginio...

Pasivaikščiojus pajūryje – keletas maišų šiukšlių nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai".

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėdoje prasidėjo didžiausia kino šventė šalyje nuotrauka, foto

Filmai, Žinomo rusų režisieriaus Kirilo Serebrenikovo romantine istorija „Vasara“ uostamiestyje prasidėjo „Kino pavasaris“....

Apdegęs ukrainietis gydomas ligoninėje nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiesčio policija informuoja apie darbo metu nukentėjusį ukrainietį.

Nidos centre nugriauta „Agila“ nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Į didžiausią Kuršių nerijoje Nidos kurortą atvykę svečiai šiuo metu gali gerokai...

Istorinio pastato vieta perleista viešbučiui nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pačiame Palangos centre, šalia Nepriklausomybės aikštės, kurioje yra muzikos ir šviesų fontanas,...

Kriminalai, Paskelbta prieš 30 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 36 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 46 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...