2019 m. sausio 17 d. 12:34 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdiečius "apdovanos" dar vienu mokesčiu

(38)

Klaipėdiečius "apdovanos" dar vienu mokesčiu nuotrauka, foto

VARGAS. Daugiabučių administratoriams 2-3 kartus per savaitę tenka išvežti nelegaliai sukrautas šiukšles - padangas, buitinę įrangą, baldus ir pan.

© Virginijos SAMULIONYTĖS asociatyvi nuotr.

Šiuo metu Savivaldybėje rengiama nauja tvarka, kuri uostamiesčio gyventojams primins atsakomybę už atliekų tvarkymą. Kiekvienas šiukšlių konteineris bus priskirtas namui arba jų grupei, tad jeigu kas nors išmes prie konteinerių senus baldus, statybines ir kitokias atliekas, atsakingų namų gyventojai solidariai turės susimokėti namo administratoriui už atliekų aikštelės tvarkymą.

Ne taip seniai daugiabučių namų gyventojams miestas perdavė prievolę prižiūrėti kiemų teritorijas, nauju mokesčiu papildydamas sąskaitas už daugiabučių namų administravimą. Panašu, kad netrukus mokesčių lentelėje atsiras dar vienas punktas - mokestis už atliekų konteinerių aikštelės tvarkymą.

Kratosi pilkųjų zonų

Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė paaiškino, kodėl iškilo poreikis atliekų konteinerius priskirti konkretiems namams ar jų grupėms. "Dabar dalis atliekų konteinerių aikštelių patenka į namų administratoriams arba daugiabučių namų bendrijoms skirtas prižiūrėti teritorijas, o dalis atsidūrė vadinamosiose pilkosiose zonose - teritorijose, kurios miesto detaliuosiuose planuose paliktos tarp daugiabučių namų ir viešųjų erdvių. Formaliai jas dabar turi prižiūrėti Savivaldybė, tačiau pagal įstatymą už atliekų tvarkymą atsakingas atliekų turėtojas", - teigė I. Šakalienė.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos manymu, sukonkretinus atsakomybę mieste taps tvarkingiau. "Panašiai buvo išspręsta problema dėl kiemų tvarkymo. Dabar lėšas, kurios anksčiau buvo skiriamos kiemams tvarkyti, sėkmingai panaudojame daugiabučių namų infrastruktūrai gerinti. Daugelyje kiemų įrengtas apšvietimas, baigiamas automobilių stovėjimo aikštelių atnaujinimo projektas", - palygino vedėja.

Tiesa, naująją tvarką dar turi patvirtinti miesto Taryba.

Civilizacijos link

Uostamiesčio atliekų vežėjai pažymi, kad bešeimininkių atliekų neturi būti, ir džiaugiasi miesto iniciatyva paskirti šeimininkus visiems atliekų konteineriams. "Tai yra dar žingsnis link civilizuoto atliekų tvarkymo. Gyventojai privalo tinkamai sutvarkyti savo atliekas. Tai yra jų prievolė, kurią reglamentuoja Klaipėdoje patvirtintos atliekų tvarkymo taisyklės. Pas mus jos telpa į kelis lapus, tad tikrai neturėtų kilti sunkumų atliekas tvarkyti. Atliekų vežėjai taip pat atsakingi už tvarką konteinerių aikštelėje, tačiau jų pareiga yra sutvarkyti aplinką atliekų išvežimo metu, o ne surinkti stambiagabarites atliekas, išmestas šalia konteinerių, kurios negali būti metamos į buitinių atliekų konteinerius", - tvirtino Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) Ekologinės infrastruktūros administravimo skyriaus viršininkė Ramunė Šličienė.

Klaipėdiečiams, anot šiukšlių vežėjų, iki civilizuoto požiūrio į atliekas - toli. "Pagrindinė problema, su kuria susiduriame, yra prie konteinerių palikti įvairūs daiktai. Žmonės įsivaizduoja, kad daro kažkam gerą darbą, o iš tiesų užteršia aplinką ir nusižengia atliekų tvarkymo taisyklėms. Taip pat problemų sukelia neuždaryti plastikinių stumdomų konteinerių dangčiai. Į atvirus konteinerius prilyja, prisninga, o šlapias atliekas tampa sunku išrūšiuoti. Be to, į atvirus konteinerius patenka ir atliekas išdrasko paukščiai, katinai", - problemas įvardijo atliekų tvarkytojų atstovė.

Anot tvarkytojų, viskas, kas telpa į konteinerius, turi būti į juos išmesta. Tai, kas netelpa, - turi būti išvežta į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles.

Klaipėdos mieste veikia trys didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės. KRATC atstovų teigimu, atliekų šiose aikštelėse daugėja. "Vasarą, kai intensyviai vykdomi statybos ir remonto darbai, statybinių atliekų konteineriai aikštelėse buvo užpildomi per savaitę. Todėl statėme papildomus konteinerius. Rudenį į aikšteles atvežama vis daugiau automobilių padangų, tačiau miestiečių sąmoningumas didėja ne taip greitai, kaip norėtųsi", - sakė R. Šličienė.

Panaikins neteisybę

"Vitės valdų" ir "Debreceno valdos" vadovas Vaidas Barakauskas patvirtino, jog atsakomybė už atliekų tvarkymą dabar nėra teisingai paskirstyta, ir tvarką reikia keisti.

NETVARKINGIEJI. Per šių metų 8 mėnesius įvyko 64 patikrinimai, o už įvairiausius komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus nubausti 94 asmenys. Redakcijos archyvo nuotr.

"Daugiabučių namų administratorius privalo palaikyti švarą ir tvarką ne tik kiemuose, bet ir aplink konteinerius. Nustatyto dydžio mokesčio už atliekų konteinerių aplinkos tvarkymą nėra, tačiau bent 2-3 kartus per savaitę tenka išvežti nelegaliai sukrautas šiukšles: statybines atliekas, baldus ir panašiai. Tenka samdyti transportą. Už šias paslaugas gyventojai turi susimokėti. Mokesčio dydis priklauso nuo šiukšlių kiekio. Problema yra ta, jog mokestį už šiukšlių tvarkymą galime skirti tik to namo gyventojams, kurio teritorijoje yra konteineriai, tačiau iš tiesų konteineriais dažnai naudojasi ir kiti namai ir gali būti, kad niekuo dėti gyventojai moka už svetimas šiukšles. Nauja tvarka, kai kiekvienas konteineris bus priskirtas konkrečiam namui, šią neteisybę panaikins", - įsitikinęs V. Barakauskas.

Skundžia kaimynai

Atliekų tvarkymą Klaipėdoje kontroliuoja Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su Aplinkos kokybės skyriaus ir UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovais.

Pasak Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Kristinos Vintilaitės, per šių metų 8 mėnesius įvyko 64 patikrinimai. Už įvairiausius Komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus nubausti 94 asmenys. Daugelį jų iki vidurnakčio pradėję dirbti kontrolieriai pagavo nusižengimo vietoje.

"Matome, kad gyventojai tampa nepakantūs atliekų tvarkymo pažeidimams. Padažnėjo pranešimų Viešosios tvarkos skyriui apie tai, kad tam tikri asmenys komunalinių atliekų konteinerių aikštelėse palieka statybines ar didžiąsias atliekas (baldus, langus, duris, kitas namų ūkyje susidarančias didelių matmenų atliekas). Gavę tikslią informaciją apie taip besielgiantį asmenį ar jo valdomo automobilio valstybinius numerius, pažeidėją iš karto traukiame atsakomybėn", - sakė K. Vintilaitė.

Schema - nuo senų laikų

Schemą, kurioje bus nurodyta, kurie konteineriai kuriems namams ar jų grupėms priskirti, rengiančio Savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė sakė, kad ji bus parengta iki spalio 19 dienos. Ją patvirtins Savivaldybės administracijos direktorius.

"Dokumente bus aiškia įvardinta, kam priklauso konteineris, kokie namai juo naudojasi, kas atsakingas už konteinerių aplinkos tvarkymą 3 metrų spinduliu, kas išveža atliekas. Už konteinerių aikštelių tvarkymą atsakomybė bus skirta namų valdoms, daugiabučių namų savininkų bendrijai ar Miesto ūkio tvarkymo skyriui (už konteinerių aikšteles viešosiose erdvėse, parkuose, paplūdimiuose ir pan.). Kaip namų grupė pasiskirstys atsakomybę už konteinerių priežiūrą - spręsti paliekame tų namų gyventojams", - sakė R. Jievaitienė.

Su rengiama schema jau dabar galima susipažinti oficialioje Klaipėdos savivaldybės interneto svetainėje. Miesto žemėlapyje yra atskiras sluoksnis "Atliekų konteineriai". Jį paspaudus matomos atliekų konteinerių vietos, o pažymėjus konteinerį nurodoma, kuriems namams jis priskirtas.

Paklausta, kokiais kriterijais remiantis, schema buvo parengta, numatant vieną ar kitą konteinerių kiekį skirtingose miesto teritorijose, pašnekovė sakė: "Schema nusistovėjusi nuo senų laikų ir yra kintanti. Jeigu sulaukiame skundų, kad konteineriai perpildyti ar vežėjai pernelyg retai važiuoja, ar nepatogi vieta - keičiamas grafikas ar statomas papildomas konteineris. Yra keletas vietų, kuriose konteineriai pusiau požeminiai. Jos jau nebus keičiamos", - sakė R. Jievaitienė.

Skaičiai

4 612
Tiek Klaipėdoje yra atliekų konteinerių. Iš jų 2 846 skirti komunalinėms atliekoms.

Pavyzdys

Japonijoje nėra šiukšlių konteinerių viešosiose erdvėse. Gyventojai gauna 27 puslapių instrukciją, kaip išrūšiuoti ir sutvarkyti 500 rūšių atliekų. Tai jie daro savo namuose ir patys pristato savo šiukšles į atliekų surinkimo vietas.

Kur dėti atliekas?

Miesto gyventojai didžiąsias atliekas gali:
* Vežti į artimiausią didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę: Plieno g. 13, tel. 8 655 94808, Tilžės g. 66A, tel. 8 655 94805, Šiaurės pr. 30, tel. 8 655 94804;
* Atiduoti vežėjui pagal grafiką 2 kartus per metus (grafikai skelbiami www.kratc.lt);
* Užsisakyti papildomą paslaugą dėl atliekų išvežimo tel. (8 46) 39 07 81.

Žymos: mokesčiai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ramute

2017-10-12   13:46

IP: 85.232.128.54

Vintilaite ,kur tamstos komanda, jau aptingote , kur žalieji ir visi kiti pravažiuokit pietinę daly, o dabar mes turime muštis vienas su kitu, mokėti už kitų padarytą žalą o jūs nematote nieko einate lengviausiu keliu.

Hmmm

2017-10-12   07:58

IP: 84.15.189.14

Kodel nieks neparašo is Klp dienraščių, kad Klaipeda nuo kitų metų netenka -4% surenkamo GPM dalies? Kodel nieks nerašo, kad nuo gruodžio 1d. brangs vanduo ir abonentinis mokestis, o vandenu direkas pasikele sau alga? Tai turi žinoti miestiečiai. Iš mūsų liberalai numaus paskutines kelnes.

Teisybė

2017-10-11   18:13

IP: 83.179.109.179

Miške dar vietos yra !

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pasaulinės nevyriausybinės organizacijos, tiriančios įvairaus pobūdžio korupciją, „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) pateikė...

„Transparency International“: Klaipėda skaidriausia nuotrauka, foto

Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos jūrų muziejumi ketvirtadienį pristatė pradedamą kurti...

Smiltynėje - gyvūnų reabilitacijos centras už 3 mln. nuotrauka, foto

Demografinei situacijai Lietuvoje negerėjant šalies miestai priversti dėti visas pastangas į tai,...

Klaipėdos užmojai: dvigubai didesni atlyginimai nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto tarybos nariui Vygantui Vareikiui trečiadienį teko aiškintis Savivaldybės Etikos komisijos...

Politikui teko atsiprašyti visuomenininkų nuotrauka, foto

„Atlantas“ - aklavietėje: nusisuka ir rėmėjai, ir savivaldybė nuotrauka, foto

Sportas, Praėjusiame A lygos sezone su finansinėmis problemomis susidūręs, bet jį šiaip ne...

„Transparency International“: Klaipėda skaidriausia nuotrauka, foto

Klaipėda, Pasaulinės nevyriausybinės organizacijos, tiriančios įvairaus pobūdžio korupciją, „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) pateikė...

„Facebook“ Lietuvoje ir kitur ištrynė šimtus paskyrų nuotrauka, foto

IT, Socialinis tinklas „Facebook“ ketvirtadienį pranešė, kad Lietuvoje ir kitose Rytų Europos...

Lombardo vagį išdavė pėdsakai sniege nuotrauka, foto

Kriminalai, Pėdsakai sniege policijos patrulius Klaipėdoje nuvedė tiesiai pas įtarimą vagį. Trečiadienį, apie...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...