2018 m. spalio 20 d. 15:52 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdiečių jachtos „Defiance“ tragedija: du dingę, viena žuvusi

(16)

Sekmadienį po pietų sporto klubas „Ostmarine“, organizavęs Kapitono Stepono Kudzevičiaus regatą, kuri šeštadienį vyko Baltijos jūroje, surengė spaudos konferenciją. Įvykus tragedijai ir 8 žmonių gelbėjimo jūroje operacijai dėl susidariusio informacijos vakuumo, žiniasklaidoje pasipylė įvairūs neteisingi pranešimai.

Spaudos konferencijoje dalyvavo „Ostmarinos“ komandoras Osvaldas Kudzevičius, varžybų vyr. teisėjas Valerijus Bogunas ir jachtos „Extreme“, bandžiusios padėti jachtai „Esox“, kapitonas vilnietis Aidas Pivoriūnas. Pastarasis išreiškė padėką labai profesionaliai dirbusiems gelbėtojams.

Buriuotojai išreiškė užuojautą Klaipėdos jachtos „Defiance“ kapitono Olego Zelenino ir jo sūnaus Dmitrijaus Zelenino, dingusių jūroje, kurių paieška jau nutraukta, įgulos narės išgelbėtos 19 metų Olesios Orlovos, kuri, deja, šeštadienį vakare mirė ligoninėje, artimiesiems.

Ketvirtas šios įgulos narys Eduardas Gusevas buvo išgelbėtas, nugabentas į ligoninę, apklaustas, kol kas klubui su juo nepavyko susisiekti. Abu Zeleninai buvo patyrę buriuotojai, o O. Orlova su jais regatose dalyvavo jau nebe pirmą kartą. Kas nutiko šiai jachtai, maždaug už jūrmylės nuo uosto vartų jūroje, regatos organizatoriai sako nežinantys, bet, anot V. Boguno, jachta tikrai neapsivertė. Jos techninė būklė buvo gera.

Jachta „Defiance“ tebėra išmesta ant kranto tarp I ir II Melnragės, arčiau Pirmosios. Antroji jachta „Esox“, kurios visus 6 įgulos narius išgelbėjo straigtasparnis, taip pat yra išmesta ant kranto netoli šiaurinio molo.

Dėl stipraus vėjo ( gūsiuose jo greitis buvo 20 m/s), regata šeštadienį startavo ne 10.30 val. kaip planuota , o po 13 val., vėjui aprimus iki 15 m/s, gūsiuose – 16 m/s ir esant palankiai prognozei. Jūroje bangų aukštis buvo iki 3 metrų. Jachtų kapitonai patys priėmė sprendimą dalyvauti regatoje ir pageidavo, kad ji vyktų jūroje, o ne mariose. Distancija atsižvelgiant į oro sąlygas, pasak V. Boguno, buvo optimali. Didesnės jachtos turėjo plaukti jūroje tik 15 jūrmylių, mažesnės – 10 jūrmylių. Planuotas tik maždaug trijų valandų plaukimas.

Startavo 9 jachtos. Jachtos „Banga“ kapitonas netrukus po starto priėmė sprendimą grįžti atgal ir pasitraukti iš varžybų dėl jo laivui netinkamų oro sąlygų.

Šeštadienį įvykus tragedijai nebuvo galimybių nutraukti pirmąjį varžybų etapą, nes ne visos jachtos buvo grįžusios iki to laiko ir nebuvo galimybėms joms pranešti, kad regata nutraukiama. Ji buvo nutraukta tik tada, kai visi grįžo saugiai į krantą. Sekmadienį plaukimų jūroje kaip buvo planuota nebebuvo.

Taigi nepaisant tragiškų įvykių buvo paskelbti šių nelaimingų varžybų nugalėtojai – tarp didžiųjų jachtų I vieta atiteko jachtai „Keturi vėjai“, tarp mažesniųjų - „Afroditė“.

Klubas „Ostmarina“ ketina rinkti pinigus, kad nors šiek tiek galėtų palengvinti dingusiųjų ir žuvusios merginos artimiesiems. Svarstoma steigti labdaros fondą, kad buriuotojai galėtų aukoti žuvusiųjų šeimoms. Kol kas dar nenuspręsta, kokiu būdu tai bus daroma.

Žymos: apvirto jachta

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-09-24   12:40

IP: 78.61.222.112

Gal jau gana ieškoti kaltų? Niekas buriuotojų į regatą per prievartą neatitempė - kas norėjo, tas dalyvavo. Ir, kas ten jachtoje benutiko, akivaizdu, kad tokias pasėkmes įtakojo įgulos ar atskirų jos narių neatsakingumas ir/ar patirties stoka tokiose situacijose.
Prie ko čia organizatoriai? Jie suorganizavo, jie tarėsi su kapitonais ir dirbo savo darbą, o visa kita ne jų valioje. Ir kodėl išpūčiamas burbulas dėl tą pačią minutę nenutrauktos regatos? Visos įgulos atvyko varžytis - jos skyrė savo laiką, savo finansus, savo jėgas, tai kodėl joms reikėjo viską mesti? Jachta, galėjusi padėti, nebesirungė ir nuskubėjo į pagalbą. O kitų pasitraukimas nieko nepakeistų. Ir kodėl neakcentuojama, kad organizatoriai vis tik sustabdė regatą po pirmo etapo? Kodėl nepasakoma, kad ir vakaro renginiai visi buvo atšaukti?
Užuot burnoję, kiekvienas pasimokykite iš nutikusios tragedijos.

Pagarba žuvusiems ir užuojauta jų artimiesiems.

Bjaurus žmogiūkštis

2018-09-24   10:16

IP: 85.232.138.203

taip taip, statybininkai irgi visi pasirašo darbų saugos dokumentus, o kai kuris nukrenta, tai darbų vadovui dažnokai tenka džiovinti cukorius, bent jau lygtinai. O jei kas sugriūva, tai už kiaušinių paprastai kabinami visi: nuo projektuotojo iki vykdytojo, katras, galimai, pusę cemento į uošvės dvarą nuvežė.

zmogenas

2018-09-24   09:12

IP: 88.119.22.195

Priciom organizatoriai kalti, jeigu visi dalyvaujantys kapitonai pasiraso, kad atsako uz savo ir igulos gyvybes?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Penktadienio vakarą trylikoje Lietuvos miestų, taip pat ir Klaipėdoje, penktus metus iš...

Sužibo žvakelės organų donorams pagerbti nuotrauka, foto

Krūmuose paskendęs mažasis tvenkinys Žardininkų gyvenamajame rajone, parke tarp Statybininkų, Simonaitytės ir...

Valys tvenkinį Žardininkuose nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybė iki 2020-ųjų metų gali prarasti daugiau nei 20 milijonų eurų,...

Klaipėdos savivaldybei - kritika dėl stringančių projektų nuotrauka, foto

10 tūkstančių eurų. Tiek klaipėdietė pensininkė tikisi prisiteisti iš tų, dėl kurių...

Į duobę įkritusios moters tiesos paieškos apkarto nuotrauka, foto

Sužibo žvakelės organų donorams pagerbti nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienio vakarą trylikoje Lietuvos miestų, taip pat ir Klaipėdoje, penktus metus iš...

Valys tvenkinį Žardininkuose nuotrauka, foto

Klaipėda, Krūmuose paskendęs mažasis tvenkinys Žardininkų gyvenamajame rajone, parke tarp Statybininkų, Simonaitytės ir...

Netekome skulptoriaus R. Kvinto nuotrauka, foto

In Memoriam, Menininkas žinomas iš tokių savo darbų kaip Vytauto Kernagio skulptūra Nidoje, Romain...

Darbuotojams, kurie nesijaučia vertinami darbe nuotrauka, foto

Psichologija, Dirbti, kai nesijauti vertinamas ar pastebimas savo darbovietėje, gana sudėtinga. Dažnam iš...

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 3 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...