2019 m. gegužės 26 d. 20:07 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdiečiai atranda peticijas

(1)

Klaipėdiečiai atranda peticijas nuotrauka, foto

TRANSPORTAS. Klaipėdiečiai reikalauja riboti mieste sunkiojo transporto eismą piko valandomis.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Vakar Klaipėdos miesto savivaldybėje Peticijų komisijos posėdyje pritarta keturiems iš dešimties klaipėdiečių parengtos peticijos punktų.

Pernai lapkričio 17 d. Atgimimo aikštėje vyko mitingas, kurio dalyviai surašė peticiją dėl klaipėdiečių teisės į švarią ir sveiką aplinką užtikrinimo. Ji buvo išsiųsta Lietuvos Vyriausybei, Seimui ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai.

Savivaldybei adresuota 10 reikalavimų. Klaipėdos peticijų komisija, kurios pirmininko pareigas eina mero pavaduotojas Artūras Šulcas, dar prieš Kalėdas svarstė tuos reikalavimus ir nutarė, kad keturi reikalavimai galėtų būti pripažinti kaip peticija, jeigu jos teikėjai pateiks savo asmens duomenis, kaip to reikalauja Peticijų įstatymas. Po peticija puikavosi keli šimtai parašų, bet nebuvo asmens duomenų.

A. Šulcas informavo, kad 5 žmonės pateikė savo asmens duomenis, tad vakar per antrą Peticijų komisijos posėdį 4 reikalavimai pripažinti peticija.

Pirmas - reikalaujama riboti mieste sunkiojo transporto eismą piko valandomis: nuo 8 iki 10 val. ir nuo 16 iki 18 val. jį nukreipiant į aplinkkelius.

Antras - iki 2021 metų sujungti visus Klaipėdos miesto gatvių šviesoforus į bendrą tinklą ir prijungti prie Susisiekimo ministerijos Kelių priežiūros ir plėtros programoje numatytos įdiegti koordinuotos šviesoforų reguliavimo ir valdymo sistemos taip užtikrinant žaliosios bangos veikimą.

Trečias - iki 2019 metų kovo parengti medžių sodinimo ir žaliųjų plotų įrengimo Šilutės plente ir kitose labiausiai užterštose miesto dalyse programą skiriant adekvatų finansavimą, nustatant vykdymo terminus.

Ketvirtas - remiantis Aplinkos apsaugos įstatymu nustatyti Klaipėdos miesto teritorijoje griežtesnes nei to reikalauja valstybiniai teisės aktai taršos normas pramonės objektams mažinant suminę taršą.

Kitas posėdis po mėnesio

Į kitą posėdį Peticijų komisija rinksis po mėnesio. Iki tol ji tikisi gauti visus atsakymus, tad jame ketina priimti vienokį ar kitokį sprendimą. Komisija parengs miesto Tarybos sprendimo projektą pripažinti ar ne peticiją, o galutinį žodį tars Taryba.

Pasak A. Šulco, peticija yra piliečių reikalavimas keisti teisės aktą arba jį papildyti ir pan. Pagal Peticijų įstatymą nuo peticijos pripažinimo dienos ją privaloma išnagrinėti per 3 mėnesius. A. Šulco manymu, vienoks ar kitos sprendimo projektas Tarybai turėtų būti pateiktas gal net vasario pabaigoje arba kovą. Tai priklausys nuo to, kaip greitai "suvaikščios" atsakymai.

"Manau, Peticijų komisija siūlys pritarti kai kuriems dalykams, pavyzdžiui, dėl žaliosios bangos, nes Savivaldybė tai daro, tik gal per lėtai, gal galima paspartinti procesą. Arba apželdinimo planus ji irgi turi", - sakė A. Šulcas.

Vicemeras stebėjosi, kad piliečiai labai retai naudojasi Peticijų įstatymu arba parašydami bet kokį raštą vadina jį peticija.

"Kviesčiau piliečius naudotis peticija, tai labai rimtas instrumentas. Į peticiją negalima nereaguoti, jeigu ji tvarkingai surašyta. Todėl prieš rašant reikia perskaityti Peticijų įstatymą. Minėta peticija buvo surašyta ne visai tiksliai, mes paprašėme patikslinti kai kuriuos duomenis ir tik tada ją nagrinėjome. Visos institucijos, kurioms siuntėme raštus, rimtai reagavo, nes pareigūnai puikiai supranta, kad peticija nėra šiaip skundas", - sakė A. Šulcas.

ŠVIESOFORAI. Klaipėdiečiai norėtų, kad iki 2021 metų visi Klaipėdos gatvių šviesoforai būtų sujungti į vieną tinklą.

Žymos: peticijos

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

HELCOM-85

2019-01-11   11:01

IP: 85.232.128.59

Šiandien, Švyturio arenoje vyksta LR aukštųjų mokyklų mugė. Palaikykime savuosius - KU, LAJM, LCC!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje šiemet turėtų iškilti seklio skulptūra, skirta įamžinti policijos kriminalistus. Šią idėją...

Klaipėdoje turėtų iškilti bronzinė seklio skulptūra nuotrauka, foto

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

"Dorė" keliauja po Lietuvą nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Jau ir sostinės visuomenei buvo pristatytas naujausias šeštasis Neringos kultūros almanachas "Dorė"....

N.Puteikis: prezidentas nėra tik užsienio reikalams nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Naglis Puteikis, sekmadienį balsavęs prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, Eltai...

Buvusi SEL mylimoji nustebino Klaipėdos publiką nuotrauka, foto

Įvairybės, Retai viešumoje pasirodanti buvusi Egidijaus Dragūno (SEL) mylimoji Eleonora Sebrova (Orea) šeštadienį prabangiame...

Iki 16 valandos rinkimuose balsavo 42 proc. rinkėjų nuotrauka, foto

Lietuva, Sekmadienį iki 16 valandos balsavo 42 proc. rinkėjų – keliais nuošimčiais mažiau...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...