2018 m. lapkričio 18 d. 14:44 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėda oficialiai pradeda Sporto metus (Programa)

(4)

2018-01-09, 14:10

Klaipėdos m. savivaldybės inf.

Klaipėda oficialiai pradeda Sporto metus (Programa) nuotrauka, foto

© Klaipėdos m. savivaldybės nuotr.

2018 metais Klaipėda pirmoji iš Lietuvos miestų sulaukė tarptautinės Europos sporto sostinių ir miestų federacijos (ACES Europe) pripažinimo ir yra paskelbta vienu iš Europos sporto miestų. Jau šią savaitę uostamiestyje prasidės sporto renginių maratonas, kuris tęsis visus metus.

Šiemet į Savivaldybės administracijos sudarytą varžybų ir sportinių renginių sąrašą jau yra įtraukta virš 70 įvairiausių priemonių – nuo reprezentacinių tarptautinių profesionalaus sporto varžybų iki pavienių entuziastų iniciatyvų aktyvaus poilsio skatinimui.  

„Sporto miesto titulas – didžiulis įsipareigojimas sportui skirti ypatingą dėmesį ir paskatinti sportuoti kuo daugiau klaipėdiečių. Siūlomų sportinių veiklų sąrašas neabejotinai ilgės – mes atviri visoms iniciatyvoms. Be abejonės, toliau bus gerinama ir sporto infrastruktūra – prasidės svarbių sporto objektų rekonstrukcija,  pavasarį gyventojai bus pakviesti į naują, modernų baseiną. Tikiu, kad susitelkę pasieksime, jog sveiku sporto virusu užsikrėstų kuo daugiau klaipėdiečių ir sportas taptų neatsiejama miesto bendruomenės gyvenimo dalimi“, – sakė Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras, primindamas, kad ir miesto taryba 2018-uosius Klaipėdoje paskelbė Sporto metais.

Informacija apie Sporto metų renginius bus skelbiama Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje, Facebook paskyroje „Klaipėda – Europos sporto miestas“, regiono ir šalies žiniasklaidoje. Renginių reklamoje bus naudojamas specialiai sukurtas spalvingas logotipas.

„Olimpinėmis spalvomis papuošta kompanija – tai sportuojanti šeima. Gerai įsižiūrėję pamatysite ir mūsų miesto simbolikoje esantį šypsenos motyvą“, – sakė Anatolijus Klemencovas, logotipo ir kitų projekto vizualinių kūrinių autorius.

Oficialus Sporto metų startas bus duotas sausio 14 dieną. Nuo 12.30 val. Atgimimo aikštėje ir senamiestyje vyks iškilminga Sporto metų atidarymo šventė, į kurią kviečiami visi klaipėdiečiai. Šiemet Atgimimo aikštėje finišuos tradicinio bėgimo Laisvės gynėjų dienai paminėti dalyviai, startuosiantys nuo Girulių televizijos bokšto. Jų belaukiant skambės muzika, vyks ugnies šou, koncertuos sportiškiausios Lietuvos scenos žvaigždės – Vilius ir Violeta Tarasovai.

Šiuo metu Klaipėdoje plėtojama daugiau kaip 50 sporto šakų, veikia beveik 100 sporto, laisvalaikio ir sveikatingumo bazių, 5 profesionalūs sporto klubai, 5 sporto mokyklos vaikams. Klaipėdos miesto savivaldybė pirmoji šalyje pradėjo vykdyti antros klasės mokinių mokymo plaukti programą ir įdiegė kiekvienam sportuojančiam vaikui sportininko krepšelį. Skaičiuojama, kad organizuotai sportuoja per 9 tūkstančius klaipėdiečių, tačiau realus sportuojančiųjų skaičius gerokai didesnis, mat tūkstančius žmonių pritraukia Visuomenės sveikatos biuro organizuojamos sveikatinimo ir fizinio aktyvumo veiklos, gyventojai noriai naudojasi dviračių takais, kurių mieste yra apie 120 kilometrų. Nuolat gerinama ir sporto infrastruktūra –  tvarkomos esamos ir statomos naujos sporto bazės: baigiamas statyti modernus baseinas, prasidės Futbolo mokyklos konversija, Sąjūdžio parke įrenginėjamas BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių parkas, tvarkomi mokyklų stadionai, planuojama naujos sporto salės statyba.

„KLAIPĖDA – EUROPOS SPORTO MIESTAS 2018“

SPORTO METŲ ATIDARYMO PROGRAMA

Sausio 14 d.

12:30 – 12:40 TEATRO AIKŠTĖ: SPORTO DALYVIŲ EISENA iš Teatro a. iki Biržos tilto.

12:40 – 13:00 BIRŽOS TILTAS – TILTAS Į EUROPĄ. Eisenos dalyvių pristatymas ir vėliavos perdavimas ant Biržos tilto (su vaizdo transliacija Atgimimo a.) .

13:00 – 13:20 ATGIMIMO AIKŠTĖ - SPORTO JĖGA PO EUROPOS VĖLIAVA. Sveikinimo kalbos, vėliavos atnešimas ir pakėlimas.

13:20 – 13:30 ATGIMIMO AIKŠTĖ – ATMINIMO IR VILTIES UGNIS. Olimpinio fakelo atnešimas. Simbolinės sporto ugnies įžiebimas.

13:30 ATGIMIMO AIKŠTĖ - ATMINIMO BĖGIMO DALYVIŲ FINIŠAS. Bėgimo dalyvių apdovanojimai.

13:45 – 14:30 ATGIMIMO AIKŠTĖ. ŠVENTINIS KONCERTAS VIOLETA IR VILIUS TARASOVAI, UGNIES ŠOU PROGRAMA. (pertraukos metu – bėgimo laimėtojų apdovanojimai).

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Burbulams

2018-01-10   09:51

IP: 78.57.213.208

Etatiniai visų šūdrenginių apdainuotojai - KATINAI :))))

Sigizmundas "kniaukiantiems"

2018-01-09   17:25

IP: 88.119.156.40

Apytiksliai aišku,kas čia komentuoja.Nuolat verkiantys ;"to nedarykim,ano nedarykim" ,kaip toj "Hiperbolės' dainoj "...o labiausiai kenksminga-gyventi".gerai,kad Klaipėda paskelbė 2018 metus -Sporto miestu. Siekiamybė yra,vadinasi,daug darbų bus padaryta.Ir aikštynai bus naujinami (ne visi iš karto) ir naujos sporto bazės iškils,kad tik būtų kam sportuoti.Padidintas dėmesys sportui irgi gerai,mažiau jaunimui liks laiko kvailystėm visokiom.Po truputį vejamės Europą ir tikrai pavysime ir sporte,ir kultūroje ir kasdieniniame gyvenime (tik reikia per rinkimus "negrybauti",o atsakingai balsuoti,kad nereikėtų nagus graužti metams prabėgus,kad "Torjos" arklį mums įstūmė kaimynai.Todėl ir tąsomės intrigų liūne.Kiekvienas padarykime nors po vieną gerą darbą Sporto metuose ir pamatysime,kad vsizdelis pasikeis

Europos sporto

2018-01-09   15:04

IP: 90.134.115.250

miestas su tragiška sporto bazių infrastruktūra!!! Parodysime Europai,kaip sportuoti tešlynuose ir potviniuose!!! Sportuojantys vaikai netelpa į sales, aikštynus.Mokyklų aikštynai katastrfiškos būsenos.Atnaujinti aikštynai su didžiausiu broku, kuriuose neįmanoma sportuoti!!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Taip skamba lapkričio 14 dieną vykęs renginys, kurį organizavo Klaipėdos Interact klubas. Šio...

Karjeros galimybės Klaipėdoje nuotrauka, foto

Pirmą kartą Klaipėdoje surengta Božolė šventė didelio antplūdžio švenčiančiųjų nesulaukė, tačiau sujudimas...

Božolė šventėje populiariausia buvo svogūnų sriuba nuotrauka, foto

Keli šimtai aktyvių piliečių šeštadienį nuo 11 val. susirinko į mitingą Atgimimo...

Visuomenė vienijasi ir kyla į aktyvią kovą prieš taršą nuotrauka, foto

Šv. Jono bažnyčia Turgaus gatvėje gali būti atstatyta kone identiškai tokia, kokia...

Bažnyčios atstatyme - nežinomybė dėl grunto nuotrauka, foto

„Kai tenka kovoti Lietuvoje, negaliu užmigti“ nuotrauka, foto

Sportas, „Jaučiuosi pavargęs. Kova truko trumpiau nei pabendravimas su žmonėmis po jos....

Tuoj žiema, o įvažiavimas į Palangą dar nebaigtas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jau daugiau nei mėnesį vėluojantys įvažiavimo į Palangą rekonstrukcijos darbai nusitęsė...

Buriavimo apdovanojimuose – dėmesys jauniesiems buriuotojams nuotrauka, foto

Sportas, Šį savaitgalį Lietuvos buriuotojų sąjunga (LBS) tradiciškai surengė Lietuvos buriuotojų apdovanojimus, kurie...

Keleivė susižalojo autobusui stabdant nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar, apie 20:12 val., Klaipėdoje, Taikos pr., 1956 m. gimusi autobuso keleivė, vairuotojuj stabdant...

Sportas, Paskelbta prieš 16 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 30 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...