2019 m. gegužės 21 d. 04:15 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėda oficialiai pradeda Sporto metus (Programa)

(4)

2018-01-09, 14:10

Klaipėdos m. savivaldybės inf.

Klaipėda oficialiai pradeda Sporto metus (Programa) nuotrauka, foto

© Klaipėdos m. savivaldybės nuotr.

2018 metais Klaipėda pirmoji iš Lietuvos miestų sulaukė tarptautinės Europos sporto sostinių ir miestų federacijos (ACES Europe) pripažinimo ir yra paskelbta vienu iš Europos sporto miestų. Jau šią savaitę uostamiestyje prasidės sporto renginių maratonas, kuris tęsis visus metus.

Šiemet į Savivaldybės administracijos sudarytą varžybų ir sportinių renginių sąrašą jau yra įtraukta virš 70 įvairiausių priemonių – nuo reprezentacinių tarptautinių profesionalaus sporto varžybų iki pavienių entuziastų iniciatyvų aktyvaus poilsio skatinimui.  

„Sporto miesto titulas – didžiulis įsipareigojimas sportui skirti ypatingą dėmesį ir paskatinti sportuoti kuo daugiau klaipėdiečių. Siūlomų sportinių veiklų sąrašas neabejotinai ilgės – mes atviri visoms iniciatyvoms. Be abejonės, toliau bus gerinama ir sporto infrastruktūra – prasidės svarbių sporto objektų rekonstrukcija,  pavasarį gyventojai bus pakviesti į naują, modernų baseiną. Tikiu, kad susitelkę pasieksime, jog sveiku sporto virusu užsikrėstų kuo daugiau klaipėdiečių ir sportas taptų neatsiejama miesto bendruomenės gyvenimo dalimi“, – sakė Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras, primindamas, kad ir miesto taryba 2018-uosius Klaipėdoje paskelbė Sporto metais.

Informacija apie Sporto metų renginius bus skelbiama Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje, Facebook paskyroje „Klaipėda – Europos sporto miestas“, regiono ir šalies žiniasklaidoje. Renginių reklamoje bus naudojamas specialiai sukurtas spalvingas logotipas.

„Olimpinėmis spalvomis papuošta kompanija – tai sportuojanti šeima. Gerai įsižiūrėję pamatysite ir mūsų miesto simbolikoje esantį šypsenos motyvą“, – sakė Anatolijus Klemencovas, logotipo ir kitų projekto vizualinių kūrinių autorius.

Oficialus Sporto metų startas bus duotas sausio 14 dieną. Nuo 12.30 val. Atgimimo aikštėje ir senamiestyje vyks iškilminga Sporto metų atidarymo šventė, į kurią kviečiami visi klaipėdiečiai. Šiemet Atgimimo aikštėje finišuos tradicinio bėgimo Laisvės gynėjų dienai paminėti dalyviai, startuosiantys nuo Girulių televizijos bokšto. Jų belaukiant skambės muzika, vyks ugnies šou, koncertuos sportiškiausios Lietuvos scenos žvaigždės – Vilius ir Violeta Tarasovai.

Šiuo metu Klaipėdoje plėtojama daugiau kaip 50 sporto šakų, veikia beveik 100 sporto, laisvalaikio ir sveikatingumo bazių, 5 profesionalūs sporto klubai, 5 sporto mokyklos vaikams. Klaipėdos miesto savivaldybė pirmoji šalyje pradėjo vykdyti antros klasės mokinių mokymo plaukti programą ir įdiegė kiekvienam sportuojančiam vaikui sportininko krepšelį. Skaičiuojama, kad organizuotai sportuoja per 9 tūkstančius klaipėdiečių, tačiau realus sportuojančiųjų skaičius gerokai didesnis, mat tūkstančius žmonių pritraukia Visuomenės sveikatos biuro organizuojamos sveikatinimo ir fizinio aktyvumo veiklos, gyventojai noriai naudojasi dviračių takais, kurių mieste yra apie 120 kilometrų. Nuolat gerinama ir sporto infrastruktūra –  tvarkomos esamos ir statomos naujos sporto bazės: baigiamas statyti modernus baseinas, prasidės Futbolo mokyklos konversija, Sąjūdžio parke įrenginėjamas BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių parkas, tvarkomi mokyklų stadionai, planuojama naujos sporto salės statyba.

„KLAIPĖDA – EUROPOS SPORTO MIESTAS 2018“

SPORTO METŲ ATIDARYMO PROGRAMA

Sausio 14 d.

12:30 – 12:40 TEATRO AIKŠTĖ: SPORTO DALYVIŲ EISENA iš Teatro a. iki Biržos tilto.

12:40 – 13:00 BIRŽOS TILTAS – TILTAS Į EUROPĄ. Eisenos dalyvių pristatymas ir vėliavos perdavimas ant Biržos tilto (su vaizdo transliacija Atgimimo a.) .

13:00 – 13:20 ATGIMIMO AIKŠTĖ - SPORTO JĖGA PO EUROPOS VĖLIAVA. Sveikinimo kalbos, vėliavos atnešimas ir pakėlimas.

13:20 – 13:30 ATGIMIMO AIKŠTĖ – ATMINIMO IR VILTIES UGNIS. Olimpinio fakelo atnešimas. Simbolinės sporto ugnies įžiebimas.

13:30 ATGIMIMO AIKŠTĖ - ATMINIMO BĖGIMO DALYVIŲ FINIŠAS. Bėgimo dalyvių apdovanojimai.

13:45 – 14:30 ATGIMIMO AIKŠTĖ. ŠVENTINIS KONCERTAS VIOLETA IR VILIUS TARASOVAI, UGNIES ŠOU PROGRAMA. (pertraukos metu – bėgimo laimėtojų apdovanojimai).

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Burbulams

2018-01-10   09:51

IP: 78.57.213.208

Etatiniai visų šūdrenginių apdainuotojai - KATINAI :))))

Sigizmundas "kniaukiantiems"

2018-01-09   17:25

IP: 88.119.156.40

Apytiksliai aišku,kas čia komentuoja.Nuolat verkiantys ;"to nedarykim,ano nedarykim" ,kaip toj "Hiperbolės' dainoj "...o labiausiai kenksminga-gyventi".gerai,kad Klaipėda paskelbė 2018 metus -Sporto miestu. Siekiamybė yra,vadinasi,daug darbų bus padaryta.Ir aikštynai bus naujinami (ne visi iš karto) ir naujos sporto bazės iškils,kad tik būtų kam sportuoti.Padidintas dėmesys sportui irgi gerai,mažiau jaunimui liks laiko kvailystėm visokiom.Po truputį vejamės Europą ir tikrai pavysime ir sporte,ir kultūroje ir kasdieniniame gyvenime (tik reikia per rinkimus "negrybauti",o atsakingai balsuoti,kad nereikėtų nagus graužti metams prabėgus,kad "Torjos" arklį mums įstūmė kaimynai.Todėl ir tąsomės intrigų liūne.Kiekvienas padarykime nors po vieną gerą darbą Sporto metuose ir pamatysime,kad vsizdelis pasikeis

Europos sporto

2018-01-09   15:04

IP: 90.134.115.250

miestas su tragiška sporto bazių infrastruktūra!!! Parodysime Europai,kaip sportuoti tešlynuose ir potviniuose!!! Sportuojantys vaikai netelpa į sales, aikštynus.Mokyklų aikštynai katastrfiškos būsenos.Atnaujinti aikštynai su didžiausiu broku, kuriuose neįmanoma sportuoti!!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šeštadienį Klaipėdą užklupusi kruša ir stiprus lietus privertė miesto gyventojus prisiminti 2017...

Nukentėjusiųjų nuo krušos nepaguodė nuotrauka, foto

Po Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko kreipimosi į Aplinkos ministeriją dėl miesto centre...

Atliekos miesto centre: sutarta dėl išsikraustymo nuotrauka, foto

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Galimybių pasiekti Klaipėdą išvengiant spūsčių ir tausojant aplinką bus daugiau – jau...

Traukinys stos ir Rimkuose nuotrauka, foto

Svencelėje - burlenčių ir jėgos aitvarų varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 24-26 dienomis Klaipėdos rajone, Svencelėje, vyks kasmetinės burlenčių ir jėgos aitvarų...

Nukentėjusiųjų nuo krušos nepaguodė nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį Klaipėdą užklupusi kruša ir stiprus lietus privertė miesto gyventojus prisiminti 2017...

Iš Kijevo - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Prasidėjo teniso turnyrų ant grunto maratonas. Šįkart Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame "Tennis...

Palanga paskelbė karą elektriniams paspirtukams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo birželio 1-osios didžiausio šalies kurorto Jono Basanavičiaus gatvėje, ant jūros tilto...

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...