2019 m. birželio 16 d. 12:31 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėda grasina nutraukti sutartį su "Mano dienynu"

(24)

Klaipėda grasina nutraukti sutartį su "Mano dienynu" nuotrauka, foto

BLOGAI. Priekaištų "Mano dienynui" turi ir tos uostamiesčio mokyklos, kurios pateko į pirmąjį etapą.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdiečiams trūko kantrybė - žadama nutraukti sutartį su taip iki galo jos ir neįvykdžiusia bendrove "Mano dienynas". Tiesa, prieš tai dar bus įvertintos galimos tokio sprendimo pasekmės. Galutinio verdikto tikimasi po mėnesio.

Taip nuspręsta vakar vykusiame Klaipėdos miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje, į kurį pasiaiškinti atvyko ir "Mano dienyno" steigėjo UAB Nacionalinio švietimo centro vadovas Giedrius Rakauskas.

Nors įdiegti bendrą elektroninio mokinio pažymėjimo sistemą Klaipėdoje "Mano dienynas" turėjo iki šių mokslo metų pradžios, iki šiol ji tinkamai neveikia. Mokinio pažymėjimo vis dar laukia 4 tūkst. moksleivių.

Komiteto posėdyje dalyvavę uostamiesčio mokyklų vadovai piktinosi, kad jiems jau trūko kantrybė, nes visą tėvų nepasitenkinimą dėl tokios situacijos tenka atlaikyti jiems.

Mokyklų vadovai pasakojo, su kokiais kuriozais tenka susidurti mokykloms dėl to, kad elektroninio mokinio pažymėjimo sistema nefunkcionuoja taip, kaip turėtų. Mokytojai jau pavargo rankiniu būdu vis trinti "n" ir "p" raides, nes jos "Mano dienyne" atsiranda be jokios priežasties, nors vaikas į pamoką atėjo laiku.

"Pavyzdžiui, mūsų mokykloje skirtingose klasėse mokosi mokiniai, turintys tokį patį vardą ir pavardę. Vieno mama jau šešis kartus kreipėsi, kad vaikai vis supainiojami. Nors atkuriame teisybę, kitą dieną vėl ta pati problema", - pasakojo Gedminų progimnazijos direktorius Aurelijus Liaudanskas.

LAUKIA. Teigiama, kad mokinio pažymėjimo Klaipėdoje vis dar laukia 4 tūkst. moksleivių, nors mokslo metai jau įsibėgėjo. Redakcijos archyvo nuotr.

Kitų mokyklų vadovai guodėsi, kad būta įvairių liapsusų, kai vaikai gavę pažymėjimą nustebo, kad įklijuota visai kito vaiko nuotrauka, ir t. t. Priekaištai "Mano dienynui" vakar komitete pylėsi tarsi iš gausybės rago.

Nacionalinio švietimo centro vadovas Giedrius Rakauskas gynėsi esą dėl nesklandžiai vykdomo proceso kaltę turėtų prisiimti ir pačios mokyklos, nes ne visos laiku atsiuntė reikiamus duomenis mokinio pažymėjimams. Esą trys mokyklos jų nepateikė iki šiol.

"Buvo ir kitų kliūčių. Švietimo sektoriui būdingas sezoniškumas, pavyzdžiui, vasarą jie nedirba", - ši G. Rakausko pastaba sukėlė aršų mokyklų vadovų pasipriešinimą. Ne vienas įstaigos vadovas pateikė pavyzdį, kad jiems patiems vasarą nepavyksta susisiekti su "Mano dienyno" darbuotojais, atsakymų reikia laukti mėnesį ir daugiau.

Rangovui jau buvo surašytas 21 aktas. Vien šiemet - devyni. G. Rakauskas vakar pripažino, kad nė vieno akto neapskundė ir sutiko su baudomis. Tiesa, baudos juokingos, už vieną pažeidimą - tik 58 eurai.

"Svarstome galimybę nutraukti sutartį. Geriau tai padaryti, nei turėti neužbaigtą darbą ir neveikiančią sistemą", - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Tačiau ji pripažino, kad pirmiausia reikėtų įvertinti visas galimas tokio sprendimo pasekmes. Mokyklų vadovai taip pat pritarė, kad situacija absurdiška, ypač tose mokyklose, kurios atsisakė "Tamo" dienyno ir nuo šių mokslo metų norėjo dirbti tik su "Mano dienynu".

"Kaip atrodysime tėvų akyse. Buvo e-dienynas, paskui "Tamo", vėliau patikėjome "Mano dienynu", dabar ir vėl pokyčiai. Gal reikėtų bent šiuos mokslo metus užbaigti", - svarstė mokyklų vadovai.

Kiti teigė, kad bet kuriuo atveju norėtų grįžti prie "Tamo" dienyno. Kiek žinoma, "Tamo" dienynu vis dar naudojasi aštuonios švietimo įstaigos.

Komitetas įpareigojo Savivaldybės administraciją įvertinti visas galimas pasekmes ir per mėnesį priimti sprendimą, ar nutraukti sutartį su "Mano dienynu" ir ieškoti kito rangovo.

Žymos: mano dienynas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-06-18   10:07

IP: 193.219.74.234

Tamo tikrai geresnis ir patogesnis, bent jau tėvams. O mokytojai ir panašios nuomonės. O mūsų valstybėje gi viskas kaitaliojama ir tai nėra gerai...Kam gi rūpi paprastų piliečių nuomomė??

2018-05-28   12:38

IP: 83.171.17.66

TAMO buvo žymiai patogesnis ir modernesnis ir niekada jokių problemų nekilo. Norėčiau sugrįžti, tikrai. "Mano dienynas"- tai nevykęs TAMO perdirbinys.

Tamo?

2017-10-29   09:18

IP: 94.244.66.171

Kol nenaudoji to pažymėjimo, tai manodienynas tikrai patogesnis už Tamo. Su pažymėjimais spėju abu panašiai "pakibtų", nors su Tamo ir be pažymėjimų pusmečių, trimestro gale vargo būdavo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Atstumas - tas pats, o štai kainos - skirtingos. Tuo nepatenkinti taksi...

A juostoje gali atsirasti ir taksi nuotrauka, foto

Šiemet birželio 17 d. Klaipėdos elektrinei sukanka 90 metų. Šia proga kalbėjomės...

Klaipėdos elektrinei - 90 metų nuotrauka, foto

Senamiesčio Tiltų ir Žvejų gatvių gyventojai šių metų pradžioje ėmė skųstis padidėjusiu...

Tilto dundesys toliau žadins gyventojus nuotrauka, foto

V. Masalskis apie gardžią cibulynę ir muzikos marias nuotrauka, foto

Žmonės, Prieš 800 metų pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Žemaitijos (Samogitia) vardas, todėl...

Sužaloti visam gyvenimui galima ir nepakėlus rankos“ nuotrauka, foto

Psichologija, Visi tėvai į vaiko elgesį yra sureagavę impulsyviai: pakėlę balsą, nepagrįstai apkaltinę...

Ar piliečiai žino, kur išsibarsto mūsų mokesčiai? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuva jau antrus metus turi nedeficitinį valstybės biudžetą, siekiantį daugiau nei 11...

Politinis birželis lyg Zobovo meškučių nuotykiai nuotrauka, foto

Nuomonės, Šiame žinių prikimštame ir nuolat besikeičiančiame Pasaulyje darosi vis sunkiau atskirti tikrovę...

Žmonės, Paskelbta prieš 30 min.

Psichologija, Paskelbta prieš 31 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...