2018 m. balandžio 27 d. 05:43 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kas nuleido mėnulį į aikštę?

(18)

Kas nuleido mėnulį į aikštę? nuotrauka, foto

EKSPERTAI. 10 iš 12 ekspertų komisijos, vertinusios Atgimimo aikštės sutvarkymo konkursui pateiktas idėjas, narių buvo Savivaldybės valdininkai. Dar komisijoje buvo istorikas, miesto Tarybos narys Vygantas Vareikis ir Kauno technologijos universiteto Architektūros ir urbanistikos katedros vedėjas Kęstutis Zaleckis.

© Projektuotojų vizualizacija

Atgimimo aikštės sutvarkymo projektas, siūlantis vienoje iš pagrindinių uostamiesčio aikščių atkurti 1990 metų kovo 11-ąją danguje matytas žvaigždes ir Mėnulį, sulaukė nevienareikšmiškos miestiečių reakcijos.

Greta emocionalių komentarų žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose kai kurie klaipėdiečiai ir miesto architektai išreiškė ir pasipiktinimą, kad nebuvo viešinami kiti konkursui pateikti projektai. Taip pat žmonėms įdomu, kas gi buvo tie ekspertai, kurie nulėmė, kaip atrodys bene svarbiausia miesto aikštė.

Žinia, Savivaldybė jau pasirašė sutartį su UAB "Cloud architektai" ir Panevėžio statybos tresto atstovais, kurie laimėjo trečią kartą organizuotą konkursą. Projekto vertė - 127 050 Eur. Konkurso laimėtojai pasižadėjo, kad iki metų pabaigos techninis Atgimimo aikštės sutvarkymo projektas bus pabaigtas. Tad realius darbus planuojama pradėti kitąmet.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas informavo, kad konkursui buvo pateikti penki projektai, tačiau vieno dalyvio pasiūlymas buvo atmestas, nes neatitiko konkurso sąlygose nustatytų reikalavimų.

"Projektų viešinamo tvarką nustato viešųjų pirkimų būdas. Šiuo atveju tai buvo techninio projekto viešasis pirkimas. Jo sąlygos numato, jog viešinamas tik konkursą nugalėjęs projektas, todėl kiti konkursui pateikti projektai nebuvo viešinami", - aiškino direktorius.

Konkursui pateiktus pasiūlymus vertino ekspertų komisija. Projektai buvo vertinami pagal ekonominio naudingumo kriterijų.

"Vertinimas vyko dviem etapais. Iš pradžių buvo vertinamos pasiūlymų idėjos. Tai sudarė 60 procentų vertinimo balo. Vėliau buvo įvertinta siūlomų projektų kaina - 40 procentų balo. Po kiekvienos procedūros buvo skirta 15 dienų apskundimui, tačiau nė vienas iš konkurso dalyvių pretenzijų nepareiškė", - sakė pašnekovas.


NEVIEŠINA. Anot Savivaldybės administracijos vadovo, techninio projekto viešojo pirkimo sąlygos numato, jog viešinamas tik konkursą nugalėjęs projektas.

S. Budinas pažymėjo, jog konkursui pateiktus siūlymus vertino ekspertų komisija, kurią sudarė Savivaldybės administracijos, Klaipėdos universiteto, Gedimino technikos universiteto atstovai, kviestiniai žmonės.

"Kiekvienas komisijos narys pasirašė nešališkumo pasižadėjimą ir projektus vertino pagal savo kompetenciją. Dauguma komisijos narių turi architektūrinį išsilavinimą", - užtikrino Savivaldybės administracijos direktorius.

Šiai komisijai pirmininkavo pats S. Budinas, jai dar priklausė Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė, Projektų valdymo poskyrio vedėjas Gintaras Dovidaitis, Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška, Statybos ir infrastruktūros įgyvendinimo poskyrio vedėja Vaida Lendraitienė, Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas, Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjas Almantas Mureika, Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas, Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas, Urbanistikos skyriaus vedėja Milda Žekonytė, Klaipėdos universiteto Istorijos ir archeologijos katedros vedėjas, miesto Tarybos narys liberalas Vygantas Vareikis ir Kauno technologijos universiteto Architektūros ir urbanistikos katedros vedėjas Kęstutis Zaleckis.

S. Budinas konkursą laimėjusį projektą vertina teigiamai.

"Konkursas įvyko tik iš trečio karto. Todėl, kad anksčiau jam nebuvo pateikta jokių originalių idėjų, tik elementarūs aikštės tvarkybos projektai. Mano nuomone, konkurse nugalėjęs projektas - gana originalus, suteikiantis galimybę sutvarkyti aikštę bei pritaikyti ją įvairiai veiklai. Kiekviena originali idėja iš pradžių atrodo keistokai, tačiau dažniausiai pasitvirtina. Paryžiuje pastatytas Eifelio bokštas taip pat kažkada buvo laikomas bjaurastimi, darkančia miestą, ir jį buvo norima nugriauti. Šiandien niekas neįsivaizduoja Paryžiaus be šio bokšto. Tai - požiūrio klausimas", - sakė S. Budinas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

komentatorius

2017-05-22   17:27

IP: 84.46.235.208

Kas nuleido mėnulį į aikštę?Degradai,kuriems reikia pinigelius praplauti.Toki vaizda matysi tik per PC ar is drono jei kas leis iskelti,o visa kita jovalas.

klaipedietis

2017-05-22   14:05

IP: 86.38.160.162

Jei valdytume savo valstybe kaip pilieciai,tokio briedo ie nesamoniu tikrai nebutu,laikytume kietai valdziazmogius uz pautu..

Dabar

2017-05-21   22:35

IP: 88.119.39.225

kaip tik šioje aikštėje žydi didieji, gražieji, daug metų išgyvenę kaštonai.Nueikit atsisveikinti, pasėdėkit ir pasigėrėkite jais.Jeigu šis mėnulio projektas bus vykdomas tai šių gražuolių, Klaipėdos istorinių įvykių liudininkų, tikrai neliks.Galime įsitikinti pasižiūrėjus į projektą

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Balandžio 27-ąją gimę nuotrauka, foto

Uostamiestyje ant trijų pastatų planuojama atidengti atminimo lentas, kurios primins apie trejus...

Nori įamžinti prancūzmetį Klaipėdoje nuotrauka, foto

„Noriu tikėti, kad šiandien taryboje patvirtinta mėlynojo proveržio strategija įkvėps proveržiui ir...

Vadovų susitikime kalbėta apie nemalonius kvapus nuotrauka, foto

Uostamiestyje yra daugiau kaip 200 valstybės ar Savivaldybės saugomų pastatų. Nors kai...

Kiek senų pastatų Klaipėda pajėgi išsaugoti nuotrauka, foto

Klaipėdos karatė vaikai - geriausi Lietuvoje nuotrauka, foto

Sportas, Kėdainių arenoje vykusiame Lietuvos vaikų (gimę 2004-2008 metais) karatė kiokušin čempionate, kuriame...

Balandžio 27-ąją gimę nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

„Visada svajojau su „Žalgiriu“ nuveikti kažką gero“ nuotrauka, foto

Sportas, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po 19 metų pertraukos pateko į Eurolygos finalo...

„Žalgirio“ krepšininkai - Eurolygos pusfinalyje! nuotrauka, foto

Sportas, Vyrų krepšinio klubų Eurolygos ketvirtosiose ketvirtfinalio rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namuose...

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...