2019 m. sausio 21 d. 07:38 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Karklės festivalis - chaosas suvaldytas?

(2)

Karklės festivalis - chaosas suvaldytas? nuotrauka, foto

SKAIČIUS. Organizatorių teigimu, festivalyje "Karklė Live Music Beach 2018" dalyvavo apie 12 tūkst. žmonių.

© Dainiaus DAMBRAUSKO nuotr.

Savaitgalį praūžusiame muzikos, laisvės, gamtos ir jūros festivalyje "Karklė Live Music Beach 2018" organizatorių teigimu dalyvavo apie 12 tūkst. žmonių, tačiau renginys šiais metais buvo tylesnis, ramesnis ir pasižymėjo sustiprintu saugumu.

Vienu didžiausių ir sėkmingiausių Lietuvos muzikinių festivalių tituluojamas Karklės festivalis vyko rugpjūčio 17-19 dienomis etnografiniame pajūrio kaime Karklėje, "Žilvičio" stovyklavietėje. Šiais metais jame savo pasirodymus surengė pasaulinio lygio žvaigždės Jax Jones, Redfoo, Craig David, lietuviai Marijonas Mikutavičius, "Gjan", "The Roop", Saulius Prūsaitis, Ieva Narkutė, Beissoul ir Einius, "Colours of Bubbles", NO DJ's, "Black Biceps" ir kiti.

Karklės emocija

"Karklė yra Karklė. Hipiška laisvė, muzika, nuostabi pajūrio gamta kuria unikalią emociją, kuri išgarsino šį festivalį ir ši aura palaiko jo populiarumą. Nors 2016 metais renginys patyrė sunkumų, po kurių keitėsi jo vadovai ir organizacija, tačiau po nedrąsaus sugrįžimo praeitais metais šiemet festivalis vėl atsistojo ant dviejų kojų", - sakė festivalio "Karklė" komunikacijos vadovas Edvinas Kasulaitis.

Pašnekovo teigimu, šiais metais festivalyje buvo apie 12 tūkst. žmonių, įskaitant ir organizatorius, svečius, savanorius. Festivalio auditorija - daugiausia 24-29 metų amžiaus. E. Kasulaitis pasidžiaugė, kad šiais metais muzikos, menų festivalį papildė ir prasmingos aktyvaus laisvalaikio veiklos: pirmą kartą kartu su Pajūrio regioninio parko direkcija organizuotas pėsčiųjų žygis po nuostabias saugomas gamtines teritorijas bei 3x3 krepšinio turnyras, kuriame azartiškas kovas demonstravo daug puikių krepšininkų iš visos Lietuvos.

Pokyčių buvo ir organizuojant festivalį. "Daug pasimokėme iš praėjusių metų klaidų. Diskutavome dėl festivalio organizacijos su vietos bendruomene. Atsižvelgdami į jos lūkesčius, šiais metais festivalį koncentravome tik "Žilvičio" teritorijoje, perkėlėme toliau nuo gyvenamosios zonos elektroninės muzikos sceną, visame renginyje sutrumpinome muzikos atlikimo laiką iki 4 val. nakties. Tikimės, kad pokyčiai buvo pastebėti. Po festivalio vėl diskutuosime su vietos bendruomene ir ketiname sugrįžti į Karklę kitąmet", - sakė festivalio komunikacijos vadovas.

Išspręstos problemos

Karklės bendruomenės pirmininkas Arvydas Urbis patvirtino, kad šiais metais Karklės festivalio organizatoriai išsprendė daug problemų, kurių šleifas driekėsi anksčiau, ir vietos žmonės keičia nuomonę apie šį renginį.

"Nepatenkintųjų festivaliu gretos sumažėjo. Karklės gyventojai pradeda galvoti, jog toks renginys gali vykti šioje teritorijoje, nes jo organizatoriai išgirdo mūsų nepasitenkinimą. Tai buvo pirmas festivalis, kuriame buvo daugiau tvarkos, mažiau triukšmo. Anksčiau festivalio muzika skambėjo be pertraukos dieną ir naktį, šiemet sutartu laiku buvo išjungiamas garsas. Festivalio zona, koncentruota tik vienoje kaimo pusėje, padėjo išvengti girtų jaunuolių siautėjimo kaime. Visi festivalio dalyviai buvo vienoje vietoje ir šiemet pirmą kartą pajutome, kad apsaugos tarnybos tikrai dirba", - išspręstas pagrindines problemas vardino A. Urbis.

Bendruomenės pirmininkas pridūrė, jog Karklės gyventojų pakantumą didina ir pažadėta kompensacija. "Su festivalio organizatoriais sutarta, kad nuo kiekvieno lankytojo 1 euras bus pervestas į Karklės bendruomenės biudžetą. Kol kas nežinome, kiek lėšų sulauksime, tačiau planuojame jas panaudoti sporto treniruokliams miško aikštelėje įrengti, tradiciniams bendruomenės renginiams organizuoti. Jau labai greitai Karklėje pakviesime į pajūrio bendruomenių sueigą "Menkinė", kuri šiais metais bus tarptautinė", - anonsavo Karklės bendruomenės pirmininkas.

Žygiavo parke

Pajūrio regioninio parko direkcija skundų dėl Karklės festivalio šiais metais nesulaukė. "Parkas, regis, šiais metais nepatyrė jokių nuostolių dėl festivalio, nes jis vyko uždaroje 20 hektarų teritorijoje, kuri buvo gana griežtai saugoma ir kontroliuojama. Žinoma, šiukšlių po renginio ten dar yra, tačiau organizatoriai įsipareigojo per savaitę viską sutvarkyti. Džiaugiamės, kad festivalio dalyviai ne tik šėlo, bet ir įsijungė į pirmą kartą organizuotą Karklės pėsčiųjų žygį. Jame dalyvavo apie 400 jaunuolių", - sakė Pajūrio regioninio parko direktorius Darius Nicius.

Svetimkūnis ramiame kaime

Greta festivalio zonos įsikūręs pajūrio kempingas ir svečių namai "Karkelbeck Nr. 409" renginio metu nedirbo. "Festivalio metu savo svečiams negalime pasiūlyti ramaus poilsio dėl labai garsios muzikos iki 4 val. ryto ir masinio žmonių susibūrimo, kuriame vartojamas didelis alkoholio kiekis. Tai prieštarauja mūsų sodybos filosofijai", - pažymėjo kempingo ir sodybos savininkė Aušra Mendelė.

Po festivalio "Karkelbeck Nr. 409" šeimininkė pasidžiaugė, kad šiais metais festivalio chaosas buvo suvaldytas. "Chaosas buvo, bet tik uždaroje teritorijoje. Šiais metais sulaužytų tvorų taisyti nereikės ir iš gėlynų "lavonų" rankioti neteko. Apsauga šiemet dirbo itin gerai ir mes tai pajutome. Vis dėlto lazda turi du galus ir mes, Karklės gyventojai, festivalio metu taip pat atsidūrėme savotiškoje uždaroje zonoje, kaip sovietmečiu, kai Karklėje buvo pasienio zona. Draugai, kurie norėjo atvykti pas mus į svečius, turėjo ilgai aiškintis prie festivalio posto, nes Pamario gatvė buvo uždaryta ir tik vietos gyventojai gavo leidimus įvažiuoti. Festivalio organizatoriai pažadėjo kompensuoti mano kempingo ir sodybos patirtus nuostolius už dvi festivalio dienas, tačiau iš tiesų jau nuo ketvirtadienio ryto kelias buvo uždarytas", - pasakojo A. Mendelė.

Pašnekovės nuomone, Karklės festivalis yra svetimkūnis mažame, etnografiniame Karklės kaime, nes jo infrastruktūra nepritaikyta tokiam masiniam renginiui, o ir koncepcija yra kitokia - "Karklė pristatoma kaip ramaus, meditatyvaus poilsio vieta."


Policijos suvestinė

Klaipėdos rajone vykusio Karklės muzikos festivalio metu dirbo gausios policijos pareigūnų pajėgos. Klaipėdos rajono Policijos komisariatas užregistravo 34 pranešimus apie įvykius Karklėje (disponavimas narkotinėmis medžiagomis, viešosios tvarkos pažeidimai, padirbti pinigai, bilietai, apyrankės, KET pažeidimai, sveikatos sutrikdymai). Pradėta 16 ikiteisminių tyrimų, vienas iš jų dėl sunkaus nusikaltimo, 14 - dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Kelių policijos tarnyba renginio metu patikrino 700 transporto priemonių vairuotojus. Tarp jų buvo 11 neblaivių, 24 neviršijo įstatymu leistos neblaivumo ribos.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-08-22   07:39

IP: 84.15.181.181

Viskas patiko ,šaunu jau antrus metus dalyvaujame . Smagų atsipalaiduoti,gryšti į jauniste. Tik girti apsaugos (Tigrapolio) darbuotojai darė gėda renginiui . O šeip faina. Ačiū organizatoriams.

kam reikalinga

2018-08-21   14:53

IP: 84.46.243.50

Kam reikalingi tokie "buduliniai" festivaliai? Zombių fiestos

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pirmadienis yra paskutinė diena, kada kandidatai į Klaipėdos universiteto (KU) rektoriaus pareigas...

KU baigia priimti kandidatų į rektoriaus pareigas paraiškas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija aiškintis, ar miestui reikalingas tramvajus. 

Klaipėda aiškinsis, ar miestui reikia tramvajaus nuotrauka, foto

Šių metų pradžios plušantieji valstybės tarnyboje laukė su didžiuliu nerimu. Kartu su...

Korupciją savivaldybėse "stoguoja" švogeriai nuotrauka, foto

Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai "Klaipėdos bastionas 2019", kurių metu kariai ir civiliai...

Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai - jau šį rudenį nuotrauka, foto

Eismo sąlygas sunkina plikledis, perspėja kelininkai nuotrauka, foto

Lietuva, Eismo sąlygas pirmadienio rytą sunkina plikledis, perspėja kelininkai.

KU baigia priimti kandidatų į rektoriaus pareigas paraiškas nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmadienis yra paskutinė diena, kada kandidatai į Klaipėdos universiteto (KU) rektoriaus pareigas...

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS. Jūsų darbinės ar techninės galimybės gali būti šiek tiek suvaržytos, dalykiniai...

„Dragūnas“ nugalėjo principinius varžovus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai Baltijos rankinio lygos rungtynėse namuose sekmadienį 28:26 (13:17) įveikė...

Lietuva, Paskelbta prieš 23 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 38 min.

Sportas, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...