2019 m. gegužės 25 d. 22:13 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kapitonas Liudvikas Stulpinas nedalyvaus ir Jūros šventėje

(12)

Kapitonas Liudvikas Stulpinas nedalyvaus ir Jūros šventėje nuotrauka, foto

PASIRUOŠĘS. Kapitono Liudviko Stulpino skulptūra priglausta uoste ir laukia miesto valdžios bei menininkų verdikto.

Klaipėdos uosto pirmojo kapitono Liudviko Stulpino paminklo nespėta atidengti šiemet per Uosto direkcijos 25 metų jubiliejų birželio pradžioje. Ir šiųmetę Jūros šventę jis praleis laikinai prisiglaudęs uoste, neprieinamas plačiajai visuomenei. Priežastis paprasta - miesto valdžia vis dar neranda jam tinkamos vietos.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija 2014-aisiais gavo Savivaldybės pritarimą dėl L. Stulpino įamžinimo pastatant jam paminklą. Šiemet pavasarį architekto Ramūno Bartkaus ir skulptoriaus Sauliaus Juchnevičius sukurta skulptūra Vilniuje buvo išlieta iš bronzos. Ji yra dviejų metrų aukščio ir vaizduoja L. Stulpiną, stovintį prie šturvalo bei kovojantį su stichija. Buvo parinktas ir rangovas, turėjęs sumontuoti ją numatytoje vietoje.

Tačiau susiginčyta dėl vietos, kur tokia skulptūra turėtų stovėti Klaipėdoje. Tad Uosto direkcijai nieko kito neliko, kaip tik parsigabenti skulptūrą iš Vilniaus ir laikinai "apgyvendinti" Uosto laivyno bazėje. Šansų, kad vieta skulptūrai bus parinkta ir ji bus atidengta per kurį nors renginį Jūros šventės metu, praktiškai nėra.

Uosto direkcijoje posėdžiavusi paminklo pastatymo reikalais besirūpinanti komisija buvo nusprendusi dar kartą eiti į Įvaizdžio komisiją ir argumentuotai ginti savo poziciją. Kaip tinkamos buvo siūlomos trys vietos: Danės upės kampas prie įplaukos į Pilies uostelį, prie pasukamojo tiltelio; Smiltynėje vietoje buvusio bakeno ir piliavietėje prie "Old Mill Hotel", vietoje senos kalvių vėtrungės. Reitinguojant pirmoji vieta atiteko būtent pastarajai vietai.

"Mes vis dar esame nežinioje, kur galėtume statyti paminklą. Savivaldybėje vyko keli posėdžiai ir jų metu nebuvo pritarta nė vienai mūsų pasiūlytai vietai. To neapibrėžtumo mes jau nebebijome, nes visi terminai, kurių mums reikėjo, jau baigėsi. Tačiau rankų nenuleisime, bandysime susitarti su institucijomis. Toliau vyks vietos derinimo su dailininkais, architektais ir Savivaldybe procesas", - sakė Uosto direkcijos rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius Artūras Drungilas.

Pasak jo, per Jūros šventę ir taip jūrinių renginių netrūks - bus ir Jūrininkų vakaras, ir mero vakaras, ir jūrinė eisena, ir vainikų nuleidimo jūroje ceremonija.

A. Drungilo teigimu, šiuo metu kapitono skulptūra yra garbingoje vietoje - uoste. Paklaustas, gal direkcija ir paliks L. Stulpino paminklą Laivyno bazėje pastatytą ant krantinės, A. Drungilas atsakė: "Mūsų tikslas - tą teritoriją panaudoti krovai ir paversti uždirbančia mūsų valstybei pinigų. Tad joje monumentų statyti nesirengiame. Manome, kad rasime tinkamesnę vietą, labiau prieinamą žmonėms."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nu nu

2016-07-11   15:53

IP: 185.69.145.243

Papeasykite Cereteli padaryti paminkla Stulpinui. Jis netaptu kapitono jei ne Rusija.

jūreivis

2016-07-10   11:31

IP: 86.100.116.56

Siūlau prie Danės upės ir Kuršių marių kampo. Čia anksčiau dideli laivai įplaukdavo ir išplaukdavo iš Danės upės.Manau tai matė ir stebėjo prieškario laikų kapitonas Dabar daug žmonių plaukia į Smiltynę ir Jūrų muziejų. Jie matys tą skulptūrą.Tai bus pagarba uosto kapitonui-pirmajam .Stulpinui Čia vyksta jūrinės foto parodos tai čia vieta ir skirti pagarba uosto kapitonui.

hmm

2016-07-10   00:23

IP: 188.192.91.184

Pats lankiau L.Stulpino mokyklą..Bet skulptūra kaip sako žemaičiai "velnys" kažkoks

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Botanikos sode eksponuojamos jautrios fotografijos, kuriose užfiksuotos negalią turinčių žmonių...

Botanikos sode - jautri paroda nuotrauka, foto

Klaipėdietis Žygimantas Stanulis – absoliutus Lietuvos čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienio vakarą Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir...

Jurgis Plonaitis niekada nebuvo tapęs "išverstaskūriu" nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Per ilgus dešimtmečius, nugyventus Klaipėdos krašte, Mažosios Lietuvos tyrinėtojui Bernardui Aleknavičiui Klaipėdos...

Drevernos lobiai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, 1253 metais balandžio 4 dieną pirmą kartą sutartyje su Kuršo vyskupu...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...