2020 m. liepos 7 d. 21:47 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kaip išsaugoti jaunus specialistus Klaipėdoje?

(2)

Kaip išsaugoti jaunus specialistus Klaipėdoje? nuotrauka, foto

PAVYZDYS. Laurynas Gečius sako, kad Klaipėda gali imti pavyzdį iš Šilutės, išsaugančios jaunus specialistus.

© Jono VALAIČIO nuotr.

Reklama

Jau ne vienerius metus diskutuojama apie gilią uostamiesčio žaizdą - Klaipėdą palieka jauni žmonės. Sprendžiant šią problemą akys krypsta į Klaipėdos universitetą - esą jis gali būti tas Klaipėdos gelbėjimosi ratas, padėsiantis pritraukti jaunus žmones. Tačiau kalbama, kad vien stipraus universiteto neužteks. Tad siūloma dar viena priemonė - jauniesiems specialistams suteikti tam tikrų lengvatų.

Apie tai prabilta praėjusį penktadienį vykusioje atviroje diskusijoje "Klaipėdiečio identitetas".

Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos "Apskritasis stalas" vadovas Laurynas Gečius pabrėžė, kad Klaipėda - galimybių miestas kurtis tiek verslui, tiek akademinei bendruomenei. Anot jo, Klaipėda gali pasidžiaugti ir tuo, kad išsaugojo universitetą.

Tačiau diskusijoje prabilta ir apie tai, kad nors Klaipėdoje ir yra universitetas, studentų veiklos pačiame mieste pasigendama arba jos nesimato. Klaipėdiečiai diskusijoje mėgino atsakyti į klausimą, ką daryti, kad studentas mieste jaustųsi pastebėtas.

Klaipėdos miesto tarybos narys Kazys Bagdonas dėstė, kad jeigu klaipėdiečiai nori klestinčio miesto, Klaipėdai būtina pamatyti stipriąsias savo puses, o viena jų - miestas kartu yra ir vienintelis šalies uostamiestis, tad galima sukurti terpę dar labiau augti ekonomikai. Tačiau, pasak jo, tam, kad mieste ekonominis variklis būtų stiprus, būtina stiprinti ir Klaipėdos universitetą. Esą šiuo metu verslas uostamiestyje susiduria su specialistų trūkumu, o tai neigiamai veikia tiek šalies, tiek Klaipėdos ekonomiką.

"Uosto plėtra galbūt ir dviprasmiška, bet sukurs ekonominę gerovę žmonėms, darbo vietų, pritrauks daugiau gyventojų.

Norisi tikėti, kad sustiprės ir Klaipėdos universitetas. Jame turėtų būti siekiama sinergijos su verslu. Dažnai tenka pabendrauti su stambių kompanijų atstovais, jie sako, kad jiems gerai, yra galimybių, bet pabrėžia, kad čia nebus tų, kurie dirbs", - sakė K. Bagdonas.

Politikas pabrėžė, kad jaunas žmogus tikisi greito rezultato - daug pinigų, gero darbo. "Tačiau tai taip greitai neateina. Kaip augame mes, taip auga ir miestas", - sakė K. Bagdonas.

Tarybos narys teigė pastebėjęs, kad studentai jaučiasi nepastebėti, tačiau, anot jo, ši problema egzistuoja ne tik regioniniu, bet ir nacionaliniu mastu.

GALIMYBĖS. Kazys Bagdonas teigia, studentų Klaipėdos universitete galėtų būti ir daugiau.

"Klaipėdos universiteto studentų šiandien yra mažai", - sakė jis.

Reklama

K. Bagdonas aiškino, kad situacija gali pasikeisti. Esą jaunuolius gali pritraukti ir paskatinti aktyviau veikti tai, jei baigus Klaipėdos universitetą būtų įgyjami ir dar vieno ar net kelių universitetų diplomai. Esą tam reikia net atskiros studijų programos, kai universitetai iš skirtingų šalių bendradarbiauja tarpusavyje.

L. Gečius pabrėžė, kad svarbu galvoti ir apie tai, kokios priemonės paskatintų toliau gyventi jaunuosius specialistus Klaipėdoje.

Anot jo, galima žvelgti į Šilutės rajono savivaldybės sprendimą - medikai skatinami dirbti šiame mieste suteikiant lengvatinėmis sąlygomis jiems būstą. "Ir jiems tai pavyksta. Po šios priemonės įgyvendinimo daug specialistų pasilieka", - sakė L. Gečius.

Anot jo, šį klausimą reikėtų spręsti ir nacionaliniu lygmeniu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Liepa teisi

2020-02-25   16:54

IP: 78.62.147.40

Pagirtinos jauno politiko pastangos, bet kas vyksta miete? Kiek jaunų gydytojų dirba vadovais, kai savivaldybei pavaldžiose ligoninėse, universitete dešimtmečiais sėdi seni bebrai, net merui patarinėja pensininkai, o savivaldybės vadovaujančioms senjorėms specialiai sukuriami MENTORIŲ etatai? Ar tai jaudina TS politikus, ne tik vieną jų- Bagdoną. Gal ir jaudina,bet konservatoriai sulipę su mero dauguma.Taigi, permainų net nesitikėkite!

Liepa

2020-02-25   16:10

IP: 104.244.79.124

Klaipėdos universitetu pasikliauti nereikėtų. Buvo vilčių, kad gal naujasis rektorius ką nors pakeis, tačiau jis į administraciją atsivedė būrelį senų bebrų, todėl toje kontoroje viskas kaip ir anksčiau daroma per subinę.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

„Čia kalbama ne apie transporto mazgo įrengimą, o kalbama apie Girulių...

Tikina, kad klaipėdiečiai „guls kryžiumi“ nuotrauka, foto

Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" (Visas tekstas) nuotrauka, foto

Per karantiną ir jam pasibaigus Klaipėdos mieste vyksta daug gatvių remonto, statybos...

Remontai ir statybos mieste: džiugina ar erzina? nuotrauka, foto

Dėl smarkaus vėjo išvirtę seni medžiai šį kartą žalos pridarė Skulptūrų parke,...

Lūžusi šaka apgadino Tautinių kultūrų centro stogą nuotrauka, foto

Klaipėdos tenisininkų pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Liepos 4-5 d. Klaipėdoje vyko Lietuvos reitinginis U12 turnyras "Prince cup 2020",...

BMW su LGBT atributika ne juokais supykdė internautus nuotrauka, foto

Automobiliai, Birželis pasaulyje minimas kaip „LGBT Pride“ mėnuo – tai mėnesis, kai organizuojamos...

Pokyčiai: svarbi informacija moksleivių tėvams nuotrauka, foto

Švietimas, Nors karantino metu nebuvo reikalaujama turėti galiojantį moksleivio sveikatos pažymėjimą, dar birželio...

Jūroje gamins 25 proc. Lietuvos elektros energijos nuotrauka, foto

Jūra, Antradienį uostamiestyje vykusiame Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdyje energetikos ministras...

Sportas, Paskelbta prieš 46 min.

Automobiliai, Paskelbta prieš 1 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...