2019 m. kovo 19 d. 05:30 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ką darys su geležinkeliu - nežino

(3)

Ką darys su geležinkeliu - nežino nuotrauka, foto

AMNEZIJA. Kokiu tikslu 2008-aisiais Savivaldybė nutiesė gana greitai nereikalingu pasidariusį geležinkelį, "Vakarų ekspresui" negalėjo paaiškinti nei tuometinis Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius, nei Savivaldybės valdininkai.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Iš Klaipėdos savivaldybės nebenaudojamas geležinkelio atšakas Liepų gatvėje nusipirkę verslininkai dar nėra priėmę sprendimo, kam jas naudos.

Savivaldybė rugpjūtį viešame aukcione už 75 tūkst. eurų pardavė dvi nenaudojamas 2008-aisiais nutiestas geležinkelio atšakas Liepų gatvėje. Pradinė geležinkelio atšakų kaina buvo 60 tūkst. eurų. Aukcione dalyvavo du dalyviai.

Savivaldybė jau pasirašė sutartį su UAB "Veirona", užsiimančia nekilnojamuoju turtu. Naujasis savininkas nėra įpareigotas nei išmontuoti, nei naudoti geležinkelį. Pasak Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio, įmonės reikalas, ką ji darys su tuo geležinkeliu.

"Tai, kad aukcione šiek tiek pakilo kaina, Savivaldybei tik į naudą. Atšakos buvo nenaudojamos, priežiūrai lėšų mums nereikėjo. Už geležinkelį gauti pinigai bus pervesti į miesto biudžetą. Anksčiau, kai dar buvo privatizavimo fondas, buvo galima nurodyti, kam konkrečiai jie skiriami. Dabar to fondo nebėra, tai už geležinkelį gauti pinigai yra tiesiog biudžeto pajamos", - sakė E. Simokaitis.

UAB "Veirona" direktorius Mantas Mekuška, paklaustas, koks įsigyto geležinkelio likimas, atsakė, kad kol kas to turto bendrovė neturi kaip nuosavybės, jis dar neįregistruotas, nesutvarkyti kiti dalykai. Kai jis taps nuosavybe, tada ir bus galvojama, ką su juo daryti.

"Kol kas jokių sprendimų dėl tos atšakos, ar bus tęsiama veikla, ar ji bus išmontuota, dar nėra. Po 3 savaičių spręsime, ką su ja daryti, kol kas į jūsų klausimą atsakyti negaliu", - sakė M. Mekuška.

Kokiu tikslu 2008-aisiais Savivaldybė nutiesė gana greitai nereikalingu pasidariusį geležinkelį, "Vakarų ekspresui" negalėjo paaiškinti nei tuometinis Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius, nei Savivaldybės valdininkai. Finansų ir turto departamento direktorės Aldonos Špučienės teigimu, jos buvo nutiestos, "kai reikėjo įgyvendinti vieną projektą". Į teritoriją esą turėjo ateiti vystytojas, jam reikėjo geležinkelio atkarpos. Tiek Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas, tiek E. Simokaitis anksčiau spėjo, kad šis geležinkelis buvo susijęs su Šiaurės prospekto statyba, viaduko rekonstrukcija. Esą galimas daiktas, kad aplinkinių teritorijų valdytojai pageidavo, jog būtų nutiestos geležinkelių atšakos į pramoninę teritoriją Liepų g. 81.

Savivaldybė dar dvi geležinkelio atšakas turi Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). R. Zulco žiniomis, tomis atšakomis naudojasi cemento gamykla. Jos buvo nutiestos įgyvendinant Lypkių gatvės projektą. Pasak E. Simokaičio, LEZ geležinkelio atšaka yra išnuomota, nes jos parduoti 5 metus negalima, o vėliau, ko gero, ir šis geležinkelis bus parduodamas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nezabitauskas

2016-10-07   12:23

IP: 78.61.143.117

Kam pardavėt! Tai buvo kelias į šviesų kapitalizmo rytojų, į Amsterdamą! Bet man įdomu, kiek Klaipėdoje atsiras idiotų, balsuojančių už tuos pardavėjus?

Lietuvos liaudies partija

2016-10-07   11:05

IP: 89.116.245.158

Tai vienintelė nesisteminė partija, kuri skiriasi nuo sisteminių partijų, kalba tiesą, neseka priešrinkiminių pasakų, kaip sisteminės partijos. Liaudies partija pasisako už Lietuvos valstybės suverenitetą, kitos partijos padarys viską, net tai kas kenkia Lietuvos valstybei, kad tik įtiktų Briuseliui ir Vašingtonui.

liaudiespartija.lt

:))

2016-10-07   10:20

IP: 86.100.101.209

štai tokie savivaldybės specialistai :) nežino , neprisimena nei ką darė nei dėl ko .....laaaabai liberalu :))))

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Savivaldos rinkimai Klaipėdos apskrityje baigėsi ir iš anksto prognozuotomis pergalėmis, ir intrigomis....

Rinkimai baigėsi: prasideda koalicijų galvosūkiai nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus ketinimai toliau vadovauti uostui ir kartu...

Arvydo Vaitkaus situacija kelia klausimų nuotrauka, foto

Nuo pirmadienio ryto vairuotojams teko keisti įpročius Šilutės plente prie Sendvario žiedinės...

Prie Sendvario žiedo - eismo apribojimas nuotrauka, foto

Ne pelno siekianti asociacija "Mano miestas Klaipėda" jau beveik 10 metų puoselėja...

Verslumo projektas "Sėkmingo verslo startas" finišavo: apdovanotos trys geriausios verslo planų konkurso idėjos nuotrauka, foto

Rinkimai baigėsi: prasideda koalicijų galvosūkiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Savivaldos rinkimai Klaipėdos apskrityje baigėsi ir iš anksto prognozuotomis pergalėmis, ir intrigomis....

Išvažiavo gyventi į Klaipėdą, palikę šunis prie būdos nuotrauka, foto

Gyvūnai, Laivių kaime nuo žiemos vidurio palikti šeimininkų, kurie išsidangino gyventi į...

Arvydo Vaitkaus situacija kelia klausimų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus ketinimai toliau vadovauti uostui ir kartu...

Prie Sendvario žiedo - eismo apribojimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo pirmadienio ryto vairuotojams teko keisti įpročius Šilutės plente prie Sendvario žiedinės...

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 13 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...