2018 m. lapkričio 18 d. 10:44 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

K. Donelaičio skvero medžiai tapo problema

(16)

K. Donelaičio skvero medžiai tapo problema nuotrauka, foto

PLANAS. Pradėti skvero atnaujinimo darbus tikimasi jau kitais metais.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Išsaugoti ar šalinti senus medžius rekonstruojant uostamiesčio Kristijono Donelaičio skverą? Šis klausimas supriešino visuomenę, politikus ir savivaldos atstovus, o architektas Saulius Druskis, laimėjęs konkursą su projektu "Keturi metų laikai", kuriame buvo pasiūlyta senuosius želdinius keisti naujais, atsidūrė ypač komplikuotoje situacijoje: kaip pasiekti kompromisą ir neatsisakyti savo idėjos.

Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje S. Druskis paminėjo, jog projekto pakeitimai jau buvo svarstyti bene 6-7 kartus Architektų sąjungos posėdžiuose ir vis atmetami, nes, specialistų nuomone, kompromisiniai variantai yra blogesni nei pirminė skvero sutvarkymo idėja. Projekto autorius pažymėjo, jog dar 2014 metais buvo atlikta K. Donelaičio skvero želdinių ekspertizė ir nustatyta, kad iš 68 medžių 7 yra blogos būklės, 48 patenkinamos būklės ir 13 geros, tačiau rekomendacija buvo visus medžius keisti naujais želdiniais. Dabar yra dvi galimybės: arba šalinti visus medžius ir sodinti į jų vietą naujus, arba išsaugoti gerais pripažintus medžius, bet iš esmės keisti projekto koncepciją.

Tiek politikai, tiek valdininkai medžių šalinimui priešinasi. Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjas Almantas Mureika tvirtino, jog pagal miesto planus skveras yra skirtas želdynams, jie taip pat svarbūs paveldosauginiu požiūriu. Esą dėl to projektas turi būti tobulinamas pagal galiojančius dokumentus ir negalima kirsti medžių vien todėl, kad jie kažkam nepatinka ar kelia nepatogumų.

Nors komiteto pirmininkas siūlė elgtis drąsiau, Lilija Petraitienė ir Tomas Meškinis laikėsi medžių išsaugojimo pozicijos. "K. Donelaičio skveras - ne Sąjūdžio parkas ir ši Klaipėdos vieta - ne daugiabučių getas. Todėl manau, kad čia turi išlikti senieji medžiai", - sakė L. Petraitienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Siūlyčiau nieko nedaryti

2017-10-23   20:09

IP: 86.100.148.215

dar ilgus ilgus metus. Kad projektuotojai neprivalėtų savo darbų kastruoti pagal, dovanokit, ne visame kame raštingų piliečių norus. Palikite likimo valiai - iki visi tie medžiai patys užlinks.
Beje, visą gyvenimą minima vieta buvo aikšte vadinama, o čia - skveras.. skveras...

Medžių niokotojams

2017-10-18   22:45

IP: 195.14.177.98

Man kartais atrodo, kad jiems kažko dievulis nedavė arba pakeliui atėmė.Sugalvok naikinti Donelaičio skvero medžius! O motyvas-neaišku ar stovės po 15 metų! Tai prakirskite Lietuvos miškus, nes juose irgi yra senų gerų medžių, kurie gali per audrą netyčia nuvirsti! Sekantis žingsnis-skulptūrų parkas.Ten taip pat seni medžiai! Gal tuos politikus kažkaip paturtyti reikia, kad atsikvošėtų?O gal STT čia paieško korupcijos apraiškų, nes, sorry, kito paaiškinimo, turint sveiką protą, tokioms nesąmonėms neįmanoma surasti.

Audriui V.

2017-10-18   22:37

IP: 195.14.177.98

Visiškus vėjus rašai.Niekas negarantuos kiek ir tu guvensi, bet vis tiek buitį gražinies mašiną plauni, nors gal be reikalo?Gal gyventi liko savaitė, diena,valandą.negeri nuodų, nes vistiek mirsi kada nors... Niekas jūsų garantijų neprašo 15-ai metų.Palikite kitiems, ateinantiems, savas problemas spręsti. Lyg Klaipėdoje nebūtų kas veikti.O medžių nelieskite-ne jūs sodinote, ne jums ir kirsti,trumaregiams, užrūgusiems savo kėdėse, neišsilavinusiems politikams, nematamtiems 15-a metų į priekį. Ar matėte, nors vieną išsilavinusį padorų urbanistą, architektą,meniniką, pedagogą sakantį, kad reikia kirsti istorinius medžius?Juos reikia saugoti, gydyti, puoseklėti, nes jie yra atmintis.O jūsų vardai išnyks kaip dūmas ,neblaškomas vėjo...nebent svajoji įsiamžinti "XXI a.Klaipėdos medžių naikintojo" vardu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pirmą kartą Klaipėdoje surengta Božolė šventė didelio antplūdžio švenčiančiųjų nesulaukė, tačiau sujudimas...

Božolė šventėje populiariausia buvo svogūnų sriuba nuotrauka, foto

Keli šimtai aktyvių piliečių šeštadienį nuo 11 val. susirinko į mitingą Atgimimo...

Visuomenė vienijasi ir kyla į aktyvią kovą prieš taršą nuotrauka, foto

Šv. Jono bažnyčia Turgaus gatvėje gali būti atstatyta kone identiškai tokia, kokia...

Bažnyčios atstatyme - nežinomybė dėl grunto nuotrauka, foto

Stotelę nuo autobuso skiria dviračių takas, kai kuriose gatvėse ne tik lopas...

Įvertino situaciją mieste: žolė lipa ir ant gatvių nuotrauka, foto

Dviese sumušė ir apiplėšė nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar į Klaipėdos policiją kreipėsi 1994 m. gimęs vaikinas, kuris nurodė, jog apie 07:50 val....

Sulaikyti apsvaigę ir galimai narkotikų turėję jaunuoliai nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar apie 21:00 val., Kretingoje, Laisvės g., sulaikyti trys asmenys galimai apsvaigę nuo...

Vydūnas laukia gamtos ir tautos pavasario nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, "Žmogus gimsta šiam pasauliui, jeib žmogumi taptų, jeib jo žmoniškumas stiprėtų ir...

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė lapkričio 18-ajai, sekmadieniui: AVINAS. Mąstysite apie permainas, svajosite, fantazuosite....

Kriminalai, Paskelbta prieš 45 min.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...