2019 m. kovo 23 d. 10:15 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Jūrų kadetų mokykla: įveiktas dar vienas laiptelis

(2)

2018-11-20, 11:01

Klaipėdos m. savivaldybės inf.

Jūrų kadetų mokykla: įveiktas dar vienas laiptelis nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerija patvirtino Jūrų kadetų ugdymo sampratą. Tai dokumentas, apibrėžiantis jūrų kadetų ugdymo turinį, principus, tikslus, uždavinius, ugdymo organizavimo ypatumus. Parengti Jūrų kadetų ugdymo sampratą buvo būtina siekiant Klaipėdoje įkurti Jūrų kadetų mokyklą.

„Jūrų kadetų ugdymo sampratos patvirtinimas – dar vienas svarbus žingsnis Jūrų kadetų mokyklos atidarymo link. Siekdami Klaipėdoje jūrų kadetus ugdyti jau nuo ateinančių metų rugsėjo, ir toliau turime dirbti labai susitelkę – dar būtina išspręsti patalpų klausimą, atlikti kitus reikalingus veiksmus. Tikiu, kad rezultatas pateisins visų mūsų lūkesčius ir Klaipėdoje turėsime pasididžiavimo prieš visą Lietuvą vertą mokyklą, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, ateities simbolį“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos jūrų kadetų mokykla bus kuriama Ievos Simonaitytės mokyklos pagrindu. Planuojama, kad iš pradžių čia bus formuojamos 5–8 kadetų klasės, o vėliau palaipsniui prisidės ir vyresnės.

Pagrindinis jūrų kadetų ugdymo tikslas – formuoti mokinių jūrinį mentalitetą, ugdant patriotišką Lietuvos, kaip jūros valstybės, pilietį, puoselėjantį jūrinės kultūros tradicijas ir jūreivystės istoriją. Patvirtintoje Jūrų kadetų ugdymo sampratoje apibrėžta, kad Kadetų mokykloje bus galima įgyti pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą, o ugdymo turinys bus papildytas Jūreivystės, laivybos ir karybos pagrindų ugdymo programa. Kadetų mokyklos auklėtiniai susipažins su nacionalinio saugumo sistema, Lietuvos gynybos politika, bus ugdomi rikiuotės, žygiavimo įgūdžiai, suteikiami jūreivystės, laivybos, karybos istorijos, istorinės geografijos pagrindai, įgyjama orientavimosi sausumoje ir jūroje gebėjimų, stiprinama fizinė ištvermė ir aktyvumas, įgyjama tvarkos ir disciplinos, savarankiškumo, komandinio darbo įgūdžių, ugdomi lyderystės ir kiti gebėjimai. Įgytos žinios bus įtvirtinamos per praktines veiklas, mokinių atostogų metu organizuojamose stovyklose, per praktines pratybas sausumoje ir ant vandens.

Jūrų kadetų ugdymo sampratoje įtvirtinta ir tai, kad jūrų kadetai turi savo simboliką: vėliavą, priesaiką, garbės kodeksą, devizą, uniformą, asmeninius skiriamuosius ženklus.  Tipinė ugdymo diena prasideda 8.00 val. rikiuote, vėliavos pakėlimu ir baigiasi 19.00 val. rikiuote, vėliavos nuleidimu. Kasdienis ugdymo procesas skirstomas į pamokinę veiklą, poilsio laiką, savarankišką mokymąsi, individualizuotą švietimo pagalbą, neformaliojo švietimo veiklas, pažintinę veiklą. Ugdymo procesas bus organizuojamas bendradarbiaujant su jūrinės kultūros institucijomis, mokyklomis ir organizacijomis. Jūrų kadetų mokykloje pasirengiama mokymosi tęstinumui aukštosiose mokyklose (pvz., Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje ir kitose) ar profesinio mokymo įstaigose.

Kadetų mokyklos steigimas yra numatytas Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos plane. Dėl šios idėjos įgyvendinimo pastaruosius metus vyko intensyvios diskusijos su Švietimo ir mokslo ministerija,  jūrine bendruomene. Galiausiai apsispręsta, kad steigėjo vaidmens imasi Klaipėdos miesto savivaldybė. Prieš mėnesį Savivaldybės tarybos kolegija pritarė, kad Kadetų mokykla būtų kuriama Ievos Simonaitytės mokyklos pagrindu, pertvarkant įstaigos vidaus struktūrą ir keičiant ugdymo turinį, o dabar veikiančias jaunimo klases iškeliant į Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos pastatą kaip Jaunimo skyrių. Ievos Simonaitytės mokyklos bendruomenė yra išreiškusi pritarimą šiems pokyčiams.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Artojai

2018-11-20   20:54

IP: 88.118.200.250

lieka artojais nepaisant uniformų, batų ir kepurių. Iš nieko niekas nieko nepadarys.

Du kartus

2018-11-20   19:04

IP: 188.69.211.27

Į tą pačią upę neįbrisi... Kadetų mokykla jau buvo, buvo nuostabūs rėmėjai ir visiškas Lietuvos tuometės valdžios, ŠM ministerijos abejingumas. Kai kadetais pradeda rūpintis savivaldybės Judita nieko gero nelauk. Tada laivų deniai virsta patalpų 'palubėmis"...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Smiltynės takus sutvarkyti norinti Klaipėdos savivaldybė įkliuvo į biurokratines žabangas. Penktadienį uostamiestyje...

Ambicijas Smiltynėje toliau stabdo biurokratija nuotrauka, foto

Liepų gatvėje, ties sankryža su Šiaurės prospektu, išdygs naujas prekybos centras, kuriame,...

Liepų gatvėje dygsta naujas prekybos centras nuotrauka, foto

Prieš keletą dienų pasklidusi žinia apie Filipinuose į krantą išmesto nugaišusio banginio...

Pasivaikščiojus pajūryje – keletas maišų šiukšlių nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai".

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėdoje prasidėjo didžiausia kino šventė šalyje nuotrauka, foto

Filmai, Žinomo rusų režisieriaus Kirilo Serebrenikovo romantine istorija „Vasara“ uostamiestyje prasidėjo „Kino pavasaris“....

Apdegęs ukrainietis gydomas ligoninėje nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiesčio policija informuoja apie darbo metu nukentėjusį ukrainietį.

Nidos centre nugriauta „Agila“ nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Į didžiausią Kuršių nerijoje Nidos kurortą atvykę svečiai šiuo metu gali gerokai...

Istorinio pastato vieta perleista viešbučiui nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pačiame Palangos centre, šalia Nepriklausomybės aikštės, kurioje yra muzikos ir šviesų fontanas,...

Kriminalai, Paskelbta prieš 30 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 36 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 46 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...