2019 m. kovo 21 d. 06:01 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Jaunoji Lietuvos karta švenčia laisvę

(1)

Jaunoji Lietuvos karta švenčia laisvę nuotrauka, foto

© Stasio ŽUMBIO nuotr.

Šeštadienį Lietuva pasitinka 101-ąsias Valstybės atkūrimo metines. Jaunajai mūsų šalies kartai - tai laisvės šventė.

"Vakarų ekspresas" paklausė jaunuolių, ką jiems reiškia ši diena. Prieš daugiau nei šimtą metų atkurta valstybė gali didžiuotis - jaunimas istorijos nepamiršo. Jis dalijasi savo džiugiomis emocijomis.

Kamilė Lukrecija LUKOŠIŪTĖ, jaunoji dailininkė, 20 metų.

Vasario 16-oji yra didinga šventė mūsų tautai. Per ją aš galiu įvertinti, kaip man pasisekė, kad savo kailiu neteko to patirti, kartu atiduodama pagarbą. Užtenka tik įsivaizduoti, ką reiškia būti priklausomam ir nepriklausomam. Man, kaip kūrėjai, bet koks menkiausias suvaržymas yra sunkiai pakeliamas, visada stengiuosi nuo to atsiriboti, jei tai trukdo tobulėti. Nepaisant to, dažnai reikia pereiti daug tamsos, kad išvystum šviesą. Dėl to šiandien galime džiaugtis būdami nepriklausomi. Šypsokimės vieni kitiems daugiau, ir viskas bus gražu! Nieko man daugiau Lietuvoje netrūksta, galiu tik visada pasidžiaugti tuo, iš kur esu kilusi. Ir netingiu dažnai nežinantiems paaiškinti, kad Lietuva - tai ne Rusijos dalis.

Pranas GAIDAMAVIČIUS, medicinos studentas, 19 metų. 

Ši diena - per amžius niokotos Lietuvos išdidumo diena. Būtent 1918 metų vasario 16 dieną mes parodėme, kad net amžiai priešų priespaudos, okupacijos, netgi rašto ir paties žodžio draudimai nepaverš stiprios lietuvio dvasios. Tik per tvirtą žengimą koja kojon leidome išvysti aušrą savai, visiškai lietuviškai valstybei. Tad kaip tikri lietuviai privalome ja džiaugtis ir didžiuotis savo lietuvišku kietakaktiškumu, leidusiu būti tuo, kuo esame dabar.

Vilius STANKEVIČIUS, žurnalistikos studentas, 20 metų. 

Kasdien didžiuojuosi Lietuva, tačiau Vasario 16-ąją širdis plaka greičiau, kai žmonės kelia Lietuvos trispalves, vieningai gieda tautišką giesmę visame pasaulyje. Be galo myliu Lietuvą, tad dalyvauju visuomenei naudingoje veikloje, džiaugiuosi už kiekvieną lietuvių, kad ir kur jis būtų, pasiekimą, didžiuojuosi didžia Lietuvos istorija ir garbinga dabartimi. Patriotizmas yra užkrečiamas dalykas. Ne vienas draugas sakė, kad bendraudami su manimi, jie nejučiomis pradeda vis labiau pamilti Lietuvą. Žinoma, nėra viskas rožėmis klota, esu realistas, tačiau viskas mūsų pačių rankose. Valstybėje teisingumo tiek, kiek teisingų žmonių. Turime būti pavyzdys sau ir kitiems.

Juozapas BERNOTAS-PAKERIS, moksleivis, 18 metų.

Na, Vasario 16-oji man turbūt būtų visų Lietuvos piliečių ir tautiečių metinės kaip ir gimimo diena, nes mano įstikinimu, Valstybė - tai joje gyvenantys žmonės, tautiečiai, piliečiai.

Taigi, jei ne šis aktas, tai turbūt mūsų, tokių lietuvių, kokie dabar esame, nebūtų apskritai, tai išties vienas svarbiausių įvykių Lietuvos, ne vien atkurtos, bet Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės, ATR ir net karalystės laikų prizmėje.

Antanas DAUNORAS, karys savanoris, 20 metų.

Man vasario 16-oji, kaip ir visos Lietuvos Respublikos šventės, yra puiki diena atsiminti, kiek žmonės įdėjo darbo į mūsų valstybės sukūrimą. Smagu matyti žmones, švenčiančius tokias dienas. Jas reikia minėti ir švęsti. Man vasario 16-oji svarbi, nes kol ji dar minima, švenčiama ir tą dieną plevėsuoja mūsų trispalvė, tai rodo mūsų laisvę. Man garbė, kad esu Lietuvos šaulių sąjungos narys ir taip pat esu karys savanoris. Manau, tai geriausias būdas išreikšti meilę Lietuvai.

Austėja MELEŠIŪTĖ, 19 metų

Vasario 16-toji yra didelė šventė tiek man, tiek kiekvienam Lietuvos piliečiui, kuris yra neabejingas savo valstybei. Džiaugiuosi galėdama gyventi laisvoje šalyje ir bent dalele prisidėti prie Lietuvos, kuria didžiuosis ir ateities kartos.

Lukas SVIRPLYS, žurnalistikos studentas, 20 metų.

Vasario 16-oji man reiškia vienybę. Tarsi visi vėl turime dėl ko susirinkti, prisiminti, stabtelėti ir pagalvoti apie kiekvieno indėlį, kuriant savo šalies ateitį.

Adamas POŽĖ, moksleivis, 17 metų.

Tai nuostabi diena man ir visai tautai, džiugu ją prisiminti juk tai vienas iš didingiausių ir reikšmingiausių įvykių Lietuvos istorijoje. Džiugu, kad lietuviai apgynė mūsų laisvę, nors jų buvo tik 20 signatarų, o užnugaryje jie turėjo žmonių tikėjimą, kad Lietuva bus nepriklasoma ir laisva kaip lakštingala.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

U

2019-02-16   09:01

IP: 86.100.15.228

BŪKITE VISI PASVEIKINTI SU LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pranešė, kad pradėjo tyrimą dėl Klaipėdos miesto...

Tirs Alinos Velykienės elgesį nuotrauka, foto

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas trečiadienį pasirašė bendradarbiavimo sustartį su Klaipėdos konservatorių lyderiu...

Suformuota koalicija, bet vartai kitiems neužtrenkti nuotrauka, foto

Klaipėdos mero rinkimus pralaimėjęs „valstiečių“ atstovas, jūrų uosto vadovas Arvydas Vaitkus,...

A. Vaitkus dėl savo likimo žada tartis ir su Seimo nariais nuotrauka, foto

Nuo šių metų pradžios pasikeitus neatlygintino perkėlimo į Kuršių neriją leidimų išdavimo...

Nauja tvarka apkartino persikėlimą keltu nuotrauka, foto

Jaunųjų gimnasčių pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Estijos sostinėje Taline vyko tarptautinis tradicinis meninės gimnastikos turnyras "Elegance Cup 2019"....

Plaukikams - nauji medaliai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Gintaro" sporto centro baseine vyko Lietuvos vaikų plaukimo pavasario pirmenybės. Baseino...

Laimingiausia šalis - Suomija, Lietuva - 42-oji nuotrauka, foto

Lietuva, Suomija antrus metus iš eilės pripažinta laimingiausia šalimi pasaulyje, o tyrėjai...

Lektorius iš Butano mokė, kaip būti laimingiems nuotrauka, foto

Švietimas, Kovo 19 dieną Klaipėdoje lankėsi lektorius, pirmasis Butano karalystės Švietimo Ministras Thakur...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...