2019 m. gegužės 22 d. 06:14 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Jaunieji fotografai tiki savo svajonėmis

Jaunieji fotografai tiki savo svajonėmis nuotrauka, foto

NUOTYKIS. Klaipėdoje fotografiją studijuojantys jaunieji menininkai į studijas žvelgia tarytum į nuotykį. Kartu su dėstytojo Jorano Bružinsko(viduryje) pagalba įgiję dar daugiau patirties ir įgūdžių studentai tiki, kad fotografija taps neatsiejama jų gyvenimo dalimi.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Jaunieji Klaipėdos fotografai kartais patenka į išties keblias ir net pavojingas situacijas, tačiau meniškos prigimties jaunuoliai fotoaparato niekuomet nepaleidžia iš rankų.

"Fotografų labai daug, bet žmonės renkasi geriausius, o tokiam būti nelengva", - ištarė Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje fotografiją studijuojanti 19-metė Domantė Karanauskaitė.

"Vakarų ekspreso" pakalbinti jaunieji Klaipėdos fotografai atskleidė, kodėl pasirinko fotografo kelią, kai šiais laikais, regis, kiekvienas į rankas paėmęs telefoną ir padaręs nuotrauką jau vadina save fotografu.

Pašaukimą atranda skirtingai

D. Karanauskaitė tikino, kad fotoaparatas jos rankose šmėžuoja nuo vaikystės. "Mama turėjo juostinį fotoaparatą, kurį aš nuolat pasiskolindavau. Pykdavo, kad fotografuoju viską iš eilės, nes juostelėje nedaug kadrų būdavo. Taip pat šeimoje juokauja, kad meilę fotografijai paveldėjau iš senelio", - pasakojo mergina.

KRYTIS. Dėl gražaus kadro į medį įlipusi Domantė Karanauskaitė tokios baigties nesitikėjo. Asmeninio archyvo nuotr.

O štai fotografiją studijuojanti Goda Benetytė tikino, kad sprendimas mokytis fotografuoti buvo gerai apgalvotas. Mergina pasakojo iš pradžių svarsčiusi pradėti lankyti grafinio dizaino kursus, tačiau širdyje jautė, kad tai jos netraukia.

"Kažkas vis šnabždėjo į ausį, kad aš to nenoriu, kad ne veltui Klaipėdoje atradau neseniai prasidėjusius fotografijos mokslus. Tad klausimų daugiau nekilo.

Pasirinkau tai, kas man teikė džiaugsmo ir kėlė šypseną veide. Mokiausi nuo pagrindų, turėdama gabumų kitose meniškose srityse.

Kita vertus, turėjau ir didelį norą mokytis", - sakė ji.

Kai kurie jaunuoliai sakė, kad fotografo batus apsiavė kone spontaniškai. "Negalvojau apie ateities perspektyvas. Naršydama internete profesinių mokyklų puslapius aptikau fotografiją, kas buvo visai prie širdies, nes mėgdavau telefonu daryti nuotraukas", - sakė 19-metė Ema Pokulnevičiūtė.

UŽDARBIS. Armandas Ašmontas įsitikinęs - dirbant fotografu, galima daug užsidirbti. Asmeninio archyvo nuotr.

Jos bendraamžis Armandas Ašmontas fotografiją atrado kiek netikėtai. "Labai ilgai mąsčiau, ko norėčiau mokytis, kai baigsiu 12 klasių. Kas man tiktų? Kam aš nejausčiau antipatijos? Nebuvau labai didelis fotografavimo mėgėjas, bet mėgdavau padaryti keletą nuotraukų, kai išvykdavau aplankyti nematytų vietų. Tad kilo mintis, o kodėl man nepabandžius mokytis fotografijos. Juk būtų visai smagu fotografuoti žmones, gamtą ar gyvūnus. Būkim atviri, pinigai taip pat nėra maži, kai esi geras fotografas", - įsitikinęs vaikinas.

Tiki neribotomis galimybėmis

Fotografiją Klaipėdoje studijuojantis jaunuolių būrys vieningai kartojo, kad baigus šias studijas ateities perspektyvos itin šviesios, nors daugelis žmonių mano ir priešingai - nuo seno vyrauja įsitikinimas, kad menininkai kone privalo badauti. Šie jaunuoliai galvoja kiek kitaip.

"Fotografų paklausa - labai didelė. Keičiasi tik sritys: kažkada buvo populiaru fotografuoti laidotuves, o dabar yra automobilių fotografavimo sritis, kurioje ne vienas jau pasiekė aukštumų. Perspektyvų daug. Galima net pradėti fotografuoti žurnalams, galima turėti ir savo fotostudiją", - entuziastingai kalbėjo 25-erių metų Edgaras.

"Reikia nepamiršti socialinių tinklų, gerų santykių su mokytojais, tais, kurie ateina į studiją. Galima užmegzti draugysčių! Reikia ir mokslų metu nepabijoti save išreikšti, pradėti dirbti kviečiant asmeniškai pas save fotografuotis", - sakė G. Benetytė.

Pažinimo kelias

Vis dėlto, studijuojant fotografiją, žmogui pavyksta geriau pažinti save, suprasti, ko jis tikisi, ar jam ši specialybė tinka. Tuo įsitikino ir E. Pokulnevičiūtė.

ATEITIS. Nors studijuoja, Ema Pokulnevičiūtė kol kas neįsivaizduoja savęs, dirbančios fotografės darbą. Asmeninio archyvo nuotr.

"Jau beveik praėjo vieneri mokslo metai, bet dar iki šiol savęs nematau dirbančios fotografe. Žinau, kad šiais laikais yra daug norinčių būti gerai uždirbančiais fotografais ir žinau, kad to pasiektum, reikia kažkokio išskirtinumo.

Galvoju, kad reikia pasirinkti savo kryptį - interjeras, o gal vestuvės ir panašiai. Savyje aš dar nerandu išskirtinumo, todėl vis dar nedrįstu viešinti savo nuotraukų internete ar dar kaip nors kitaip save parodyti pasauliui", - liūdnai prisipažino jaunoji menininkė.

Linksmybių netrūksta

Fotografiją dėstantys pedagogai žino, kad šis dalykas - tai sudėtinga specialybė, siejanti ir mokslą, ir meną. Studentai mokomi išreikšti savo asmeninę viziją, o kartu jiems diegiamos žinios ir apie technologijas.

Fotografijos studentai tikino, kad patirtis, kurią jie įgyja besimokydami, neįkainojama.

"Smagu fotografuoti žmones tiek studijoje, tiek gyvai - nesuvaidintose situacijose. Man labai svarbios ir architektūra bei detalės. Tokią meilę išugdė tėvai", - atvirai apie studijas ir ryšį su tėvais pasakojo G. Benetytė.

TĖVAI. Goda Benetytė kalbėjo, kad meilę fotografijai įskiepijo tėvai. Asmeninio archyvo nuotr.

Žinia, studijuojant fotografiją svarbu nuolat tobulėti ir siekti vis geresnės kokybės, todėl reikia padaryti gausybę kadrų. Jaunieji fotografai susiduria su iššūkiu, kaip rasti tą, kuris nuolat sutiktų papozuoti. Tad neretai kadruose atsiduria ir gyvūnai.

"Dažniausiai prieš objektyvą stovi mano sesė arba vienas iš augintinių", - juokėsi D. Karanauskaitė.

Fotografuojant netrūksta ir kuriozų. Nors studijuodami menininkai mokosi ne tik to, kaip sukurti fotografijų šedevrus, tačiau ir darbų saugos taisyklių, sužeidimų išvengti pavyksta ne visada.

"Netoli namų yra didelis medis, į kurį įlipus atsiveria labai gražus kaimelio vaizdas. Tad vieną kartą ir iš medžio iškritau norėdama nufotografuoti laukus", - nuotykį prisiminė D. Karanauskaitė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Trejus metus Klaipėdą buvo apėmusi pušų sodinimo manija. Šiemet pavasarį jomis apsodinti...

Visuomenininkų sodinamų pušelių nepriima Klaipėdos žemė? nuotrauka, foto

Lietuvai atstovaujanti „Ambersail 2“ sekmadienį pirmą kartą istorijoje atplauks į Klaipėdos uostą.

„Ambersail 2“ plaukia į Klaipėdą nuotrauka, foto

Bitės keliamos vis arčiau žmonių. Miestuose daugėja žaliųjų plotų, o kartu -...

Ant gamyklos stogo vietą rado bitės nuotrauka, foto

Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcija pranešė, kad gegužės 23-iąją, ketvirtadienį, didžiuliame...

Smiltynėje bus naikinami miško kenkėjai nuotrauka, foto

Palangos verslas pasitinka vasarą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Turizmo sezonas tikrai prasidėjo“, – sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos...

Pajūrio derbyje pasiekta pergalė! nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo A lygoje Klaipėdos „Atlantui“ pavyko nutraukti penkerių nelaimėtų rungtynių seriją. Uostamiesčio...

Gargždų gimtadienio šventė: mažiau, bet originaliau nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Likus dviem savaitėms iki 766-ojo Gargždų miesto gimtadienio, vakar Kultūros centro konferencijų...

Ugniagesiai pataria, kaip apsisaugoti nuo žaibo nuotrauka, foto

Lietuva, Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, jog praėjusį savaitgalį žaibai Lietuvoje padegė keturis...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...