2019 m. vasario 22 d. 03:43 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Įtariamųjų smardinimo byloje daugėja

(22)

Įtariamųjų smardinimo byloje daugėja nuotrauka, foto

"Mestilla". Pas merą lankėsi šios biodyzelino gamyklos atstovai.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas operatyviai reagavo į feisbuke pasirodžiusius spėliojimus dėl smarvės pietinėje miesto dalyje. Šiandien jis pasikvietė biodyzelino gamyklos "Mestilla" vadovus. Dabar jis aiškinasi, ar šalia jos veikia egzotiškų aliejų spaudykla.

Pasak mero, visiems aišku, kad kvapų taršos šaltinių pietinėje miesto dalyje yra gerokai daugiau nei tas vadinamasis Dumpių ketvertas - AB "Grigeo Klaipėda", AB "Klaipėdos vanduo" valymo įrenginiai, UAB "Branda" ir Dumpių sąvartynas.

UAB "Mestilla" yra įsikūrusi Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje. Bendrovė biodyzeliną gamina tik iš rapsų aliejaus. Pasak V. Grubliausko, ji yra vienas iš tų objektų, kuris dėl kvapų yra dažniausiai minimas.

"Mestillos" vadovai patikino, kad pastaruoju metu gamykloje nebuvo jokių technologinių pokyčių (rugpjūčio 29 d. buvo gauti signalai iš gyventojų), neįvyko nei avarijų, nei kokių nors sutrikimų. Jie pateikė merui visą taikomų aplinkosaugos priemonių paketą.

V. Grubliauskas pareikalavo, kad įmonė būtų atvira bendruomenės kompetentingiems atstovams, kad galėtų stebėti joje vykstančius procesus, kad būtų išsklaidytos bet kokios abejonės. "Nepaisant to, kiek jau yra investuota į aplinkosaugos priemones, tai negali būti baigtinis procesas, ypač jeigu dėl to kyla problemų gyventojams", - sakė meras.

Meras bando aiškintis, kokia dabar yra vienu metu šalia "Mestillos" veikusios egzotiškų aliejų spaudyklos būklė. Apie ją duomenų Visuomenės sveikatos centras neturi. Laukiama atsakymo iš Veterinarijos ir maisto tarnybos. Pasak V. Grubliausko,galimas daiktas, atrastas dar vienas netikėtas kvapų šaltinis. Tačiau išsamiau apie tai kalbėti nenorėjo, kol neturi patvirtinimo, kad ta spaudykla veikia, nėra bankrutavusi.

"Bet kuriuo atveju nė vienas objektas, kuris vienaip ar kitaip siejamas su kvapų sklaida Klaipėdos pietinėje dalyje, negali likti nepastebėtas. Tikiu, kad galų gale pavyks į dienos šviesą ištempti tikruosius taršos bylos veikėjus. Tada juos vertins atitinkamos institucijos, jeigu reikės, taikys sankcijas. Kadangi institucijų vertinimas iki šiol teigiamų rezultatų neduoda, miestas imasi flagmano vaidmens. Kol kas dar nė viena įmonė nepripažino, kad ji skleidžia tą blogą kvapą", - sakė V. Grubliauskas.

Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės generalinis direktorius Eimantas Kiudulas teigia, kad šioje teritorijoje esančios įmonės yra įdiegusios naujas technologijas. Dažniausiai spaudoje minimose įmonėse "Indorama", "Neo", "Fortumas" apskritai naudojamos uždarosios technologijos. "Kad kvapas išeitų pro metalo vamzdį arba atskirus vožtuvus, tikimybė labai maža. Dar nė karto per daug metų nebuvo patvirtinta, kad kvapas būtų atėjęs iš tų trijų įmonių", - teigė E. Kiudulas.

Jis neneigė, kad prieš kelerius metus "Mestilla" turėjo problemų dėl kvapų. Tačiau įmonė investavo ne kartą, kad tas kvapas būtų suvaldytas. Per pastaruosius 1,5-2 metus nebuvo nė vieno skundo, kad sklistų anksčiau buvęs kvapas.

"Tas kvapas, dėl kurio dabar kilo triukšmas, sklisdavo ir anksčiau. Mes jau seniau sakėme, kad tai daro ne mūsų, o senos įmonės, nenaudojančios naujų technologijų. Tačiau mumis nebuvo tikima. Mes ketiname pas save įdiegti kvapų monitorigo sistemą, skirtą tik mūsų įmonėms. Esame 99 proc. tikri, kad dėl kvapų problemos mūsų įmonės niekuo dėtos, bet norime papildomai garantuoti miestiečiams, kad taip yra iš tikrųjų", - sakė LEZ vadovas.

Jis patikino, kad daugiau jokios spaudyklos LEZ teritorijoje nėra ir net nėra suplanuota. Kalbama apie aliejaus gamybos projektą, tačiau jeigu tokia įmonė LEZ ir atsiras, tai greičiausiai po dvejų metų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

snaiperis

2018-09-02   11:35

IP: 90.131.44.176

kokia miesto valdzia turim tokia ir tvarka... kada dudoriau pasikviesi senamiescio triuksmingiausius? is narkotiku biznio miestui netenka nei cento....

2018-09-02   08:17

IP: 85.232.128.54

"Sunys loja, karavanas eina"
Kiek daug demesio, straipsniu smarves tema...
Valdzios pastangu, ieskojimu kaltu, atradimu ir neradimu... Visa tai butu juokinga, jei nebutu liudna...
Sianakt vel tokia pati svarve dusino pietine miesto dali.
Ir kaip tarsa kontroliuojancios institucijos, atlikusios patikra , gali pareiksti jog tarsa nevirsija normu???
Ar jau musu mieste nebeliko saziningu zmoniu?
Ar viskas yra nupirkta ir papirkta???
Gerb. mere, miesto valdantieji, galu gale imkites priemomiu ir sudarykite normalias salygas zmonems gyventi!! Tiksliau pasakius KVEPUOTI!!!
Laukiame rezultatu.

O man

2018-09-01   15:12

IP: 188.69.210.72

Idomu kas iš viso šito reikalo bus duosniausiai apdovanotas -gyventojai šviežiu oru ar "kažkam" pinigine pastores:) Na kas kelia hype iš šito reikalo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Ketvirtadienį Klaipėdos universitetas oficialiai pranešė, kad išsirinko nuolatinį rektorių. Juo tapo beveik...

KU toliau vadovaus Artūras Razbadauskas nuotrauka, foto

Lietuvos pilietį 45-erių jūrininką Romaną Šešelį, kuris yra kaltinamas šnipinėjimu Rusijai, antradienį...

Rusijai šnipinėjusį Lietuvos jūrininką siūlo įkalinti nuotrauka, foto

"Paragaukite šviežių, Lietuvoje užaugintų, krevečių", - gali būti, kad greitu laiku Klaipėdos...

Klaipėdoje auginamos pirmosios krevetės nenuvylė nuotrauka, foto

Klaipėdos kultūros darbuotojų atlyginimams bus numatytas didesnis finansavimas. Savivaldybės taryba šiandien, vasario...

Kultūros darbuotojams – didesnis finansavimas nuotrauka, foto

Magistralėje Vilnius - Klaipėda dega automobilis, viduje - žmogus nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien 22.14 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

Siūlymas: pigesnis liftas pirmo aukšto gyventojams nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narys Linas Balsys įregistravo Civilinio...

Partrenktos trys per perėją ėjusios merginos nuotrauka, foto

Kriminalai, Ketvirtadienį Klaipėdoje BMW automobilio vairuotojas partrenkė tris merginas, jos ėjo per...

Suimti dar du teisėjai – H. Jaglinskis ir K. Gurinas nuotrauka, foto

Kriminalai, Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienio vakarą dešimčiai parų leido suimti dar...

Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...