2018 m. lapkričio 17 d. 10:29 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Įtariamųjų smardinimo byloje daugėja

(22)

Įtariamųjų smardinimo byloje daugėja nuotrauka, foto

"Mestilla". Pas merą lankėsi šios biodyzelino gamyklos atstovai.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas operatyviai reagavo į feisbuke pasirodžiusius spėliojimus dėl smarvės pietinėje miesto dalyje. Šiandien jis pasikvietė biodyzelino gamyklos "Mestilla" vadovus. Dabar jis aiškinasi, ar šalia jos veikia egzotiškų aliejų spaudykla.

Pasak mero, visiems aišku, kad kvapų taršos šaltinių pietinėje miesto dalyje yra gerokai daugiau nei tas vadinamasis Dumpių ketvertas - AB "Grigeo Klaipėda", AB "Klaipėdos vanduo" valymo įrenginiai, UAB "Branda" ir Dumpių sąvartynas.

UAB "Mestilla" yra įsikūrusi Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje. Bendrovė biodyzeliną gamina tik iš rapsų aliejaus. Pasak V. Grubliausko, ji yra vienas iš tų objektų, kuris dėl kvapų yra dažniausiai minimas.

"Mestillos" vadovai patikino, kad pastaruoju metu gamykloje nebuvo jokių technologinių pokyčių (rugpjūčio 29 d. buvo gauti signalai iš gyventojų), neįvyko nei avarijų, nei kokių nors sutrikimų. Jie pateikė merui visą taikomų aplinkosaugos priemonių paketą.

V. Grubliauskas pareikalavo, kad įmonė būtų atvira bendruomenės kompetentingiems atstovams, kad galėtų stebėti joje vykstančius procesus, kad būtų išsklaidytos bet kokios abejonės. "Nepaisant to, kiek jau yra investuota į aplinkosaugos priemones, tai negali būti baigtinis procesas, ypač jeigu dėl to kyla problemų gyventojams", - sakė meras.

Meras bando aiškintis, kokia dabar yra vienu metu šalia "Mestillos" veikusios egzotiškų aliejų spaudyklos būklė. Apie ją duomenų Visuomenės sveikatos centras neturi. Laukiama atsakymo iš Veterinarijos ir maisto tarnybos. Pasak V. Grubliausko,galimas daiktas, atrastas dar vienas netikėtas kvapų šaltinis. Tačiau išsamiau apie tai kalbėti nenorėjo, kol neturi patvirtinimo, kad ta spaudykla veikia, nėra bankrutavusi.

"Bet kuriuo atveju nė vienas objektas, kuris vienaip ar kitaip siejamas su kvapų sklaida Klaipėdos pietinėje dalyje, negali likti nepastebėtas. Tikiu, kad galų gale pavyks į dienos šviesą ištempti tikruosius taršos bylos veikėjus. Tada juos vertins atitinkamos institucijos, jeigu reikės, taikys sankcijas. Kadangi institucijų vertinimas iki šiol teigiamų rezultatų neduoda, miestas imasi flagmano vaidmens. Kol kas dar nė viena įmonė nepripažino, kad ji skleidžia tą blogą kvapą", - sakė V. Grubliauskas.

Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės generalinis direktorius Eimantas Kiudulas teigia, kad šioje teritorijoje esančios įmonės yra įdiegusios naujas technologijas. Dažniausiai spaudoje minimose įmonėse "Indorama", "Neo", "Fortumas" apskritai naudojamos uždarosios technologijos. "Kad kvapas išeitų pro metalo vamzdį arba atskirus vožtuvus, tikimybė labai maža. Dar nė karto per daug metų nebuvo patvirtinta, kad kvapas būtų atėjęs iš tų trijų įmonių", - teigė E. Kiudulas.

Jis neneigė, kad prieš kelerius metus "Mestilla" turėjo problemų dėl kvapų. Tačiau įmonė investavo ne kartą, kad tas kvapas būtų suvaldytas. Per pastaruosius 1,5-2 metus nebuvo nė vieno skundo, kad sklistų anksčiau buvęs kvapas.

"Tas kvapas, dėl kurio dabar kilo triukšmas, sklisdavo ir anksčiau. Mes jau seniau sakėme, kad tai daro ne mūsų, o senos įmonės, nenaudojančios naujų technologijų. Tačiau mumis nebuvo tikima. Mes ketiname pas save įdiegti kvapų monitorigo sistemą, skirtą tik mūsų įmonėms. Esame 99 proc. tikri, kad dėl kvapų problemos mūsų įmonės niekuo dėtos, bet norime papildomai garantuoti miestiečiams, kad taip yra iš tikrųjų", - sakė LEZ vadovas.

Jis patikino, kad daugiau jokios spaudyklos LEZ teritorijoje nėra ir net nėra suplanuota. Kalbama apie aliejaus gamybos projektą, tačiau jeigu tokia įmonė LEZ ir atsiras, tai greičiausiai po dvejų metų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

snaiperis

2018-09-02   11:35

IP: 90.131.44.176

kokia miesto valdzia turim tokia ir tvarka... kada dudoriau pasikviesi senamiescio triuksmingiausius? is narkotiku biznio miestui netenka nei cento....

2018-09-02   08:17

IP: 85.232.128.54

"Sunys loja, karavanas eina"
Kiek daug demesio, straipsniu smarves tema...
Valdzios pastangu, ieskojimu kaltu, atradimu ir neradimu... Visa tai butu juokinga, jei nebutu liudna...
Sianakt vel tokia pati svarve dusino pietine miesto dali.
Ir kaip tarsa kontroliuojancios institucijos, atlikusios patikra , gali pareiksti jog tarsa nevirsija normu???
Ar jau musu mieste nebeliko saziningu zmoniu?
Ar viskas yra nupirkta ir papirkta???
Gerb. mere, miesto valdantieji, galu gale imkites priemomiu ir sudarykite normalias salygas zmonems gyventi!! Tiksliau pasakius KVEPUOTI!!!
Laukiame rezultatu.

O man

2018-09-01   15:12

IP: 188.69.210.72

Idomu kas iš viso šito reikalo bus duosniausiai apdovanotas -gyventojai šviežiu oru ar "kažkam" pinigine pastores:) Na kas kelia hype iš šito reikalo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Stotelę nuo autobuso skiria dviračių takas, kai kuriose gatvėse ne tik lopas...

Įvertino situaciją mieste: žolė lipa ir ant gatvių nuotrauka, foto

Lietuvos centro partijos Klaipėdos skyrius ketvirtadienį kandidate į Klaipėdos merus 2019 metų...

Nina Puteikienė sieks Klaipėdos mero posto nuotrauka, foto

Uostamiesčio savivaldybės patvirtinta nauja tvarka, skatinanti apleistų paveldosauginių objektų tvarkybą, jau...

Klaipėdoje prisikelia pastatai vaiduokliai nuotrauka, foto

Jau kitą savaitę gali paaiškėti, ar Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina...

Pradės ruošti išvadas dėl Alinos Velykienės elgesio nuotrauka, foto

Liūdnai pasibaigusios regatos tyrime įtariamųjų kol kas nėra nuotrauka, foto

Jūra, „Tyrimas dar nėra baigtas, dar yra atliekamas, laukiama specialistų išvadų. Dalis...

Baltijos šalių universitetų diplomai bus pripažįstami automatiškai nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas planuoja ratifikuoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimą, kad šių šalių aukštųjų...

Pasipriešinimas aktyviam vokietininkų judėjimui nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Klaipėdos kraštui autonomijos teisėmis susivienijus su Lietuva, uostamiestyje kūrėsi naujos lietuviškos organizacijos....

Maskva - Naujoji Akmenė - Niujorkas nuotrauka, foto

Žmonės, Atgimstančios Lietuvos laikais režisiere dirbdama Vida Bladykaitė ėmė garsėti kaip dramaturgė, poetė,...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...