2019 m. vasario 21 d. 19:35 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Išluptų langų teks ieškoti policijai

(4)

Išluptų langų teks ieškoti policijai nuotrauka, foto

PASITEISINIMAS. Subrangovai aiškina, kad varstomas langų dalis iš Kretingos g. 11 namo išvežė dėl to, kad jos buvo brokuotos, o pataisyti nebeturi už ką.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Panašu, kad dėl įstrigusios renovacijos Kretingos g. 11 name darbo turės ir teisėsaugos institucijos. Projekto administratorius jau kreipėsi į policiją, nes subrangovai iki žadėtos datos taip ir nesugrąžino iš daugiabučio laiptinės išimtų naujų langų.

Subrangovai teisinasi neturintys kitos išeities - esą langai buvo išimti dėl to, kad yra brokuoti, o norint juos perdaryti reikia turėti pinigų, kurių bankrutuojantys rangovai jiems iki šiol neperveda.

"Vakarų eksprese" jau rašėme, kad dėl bankrotą paskelbusios įmonės "Šilo statyba" uostamiestyje įstrigo 8 daugiabučių namų renovacija. Tarp jų ir Kretingos g. 11 namo. Pasak šio projekto administratoriaus - bendrovės "Paslaugos būstui" - vadovės Reginos Uznienės, subrangovai buvo pažadėję, kad langus grąžins iki rugpjūčio 25-osios, tačiau šis pažadas taip ir nebuvo įvykdytas.

"Trečiadienį jau kreipėmės į policiją dėl šio fakto, tegul dabar teisėsauga aiškinasi", - vakar sakė R. Uznienė.

Susisiekus su langus Kretingos g. 11 name montavusios įmonės pardavimų direktoriumi Vitu Strazdu, šis aiškino, jog jie irgi yra tapę įkaitais.

"Tiesiog tie langai buvo brokuoti ir mes išėmėme juos, kad galėtume perdaryti, bet tam reikia turėti pinigų, o mes jų neturime. "Šilo statyba" mums yra likusi skolinga 20 tūkstančių eurų. Dėl šios istorijos ir mūsų įmonė jau stovi ant bankroto slenksčio", - pasakojo V. Strazdas.

Projekto administratorių duomenimis, už Kretingos g. 11 name atliktus darbus "Šilo statybai" buvo pervesta 328 tūkst. eurų - maždaug pusė sumos, kiek kainuos visas projektas. Į šią sumą įskaičiuoti ir langų montavimo darbai, nes jie jau buvo užaktuoti. Tačiau projekto administratorius nekontroliuoja, ar rangovas atsiskaito su darbus atliekančiais subrangovais, esą tai jau jų pačių sutartiniai reikalai.

V. Strazdo duomenimis, "Šilo statyba" už jų padarytus darbus užsidėdavo 20 proc. antkainį, tad esą jei projekto administratorius dabar pirktų iš jų paslaugą tiesiogiai ir už realią kainą, rangovui skirto antkainio pakaktų langų defektams pašalinti. Tačiau, pasak R. Uznienės, sutartis su "Šilo statyba" jau yra nutraukta ir ruošiami dokumentai konkursui naujam rangovui išrinkti. Tačiau niekas negali duoti garantijų, kad naujasis rangovas subrangos darbams samdys tas pačias organizacijas, kurios Kretingos g. 11 name iki šiol atliko darbus.

Padėtimi Klaipėdoje domisi ir Aplinkos ministerija. Vakar Vilniuje su ministru Kęstučiu Trečioku susitikęs meras Vytautas Grubliauskas "Vakarų ekspresui" sakė, kad buvo keltas klausimas dėl sutarties su bankrutuojančiu rangovu nutraukimo sąlygų ir tolesnio renovacijos finansavimo.

"Iš ministro išgirdau pakankamai aiškų ir tvirtą patikinimą, kad valstybės finansiniai įsipareigojimai išlieka - finansavimas nemažėja, jis turėtų būti tęsiamas atsiradus naujam rangovui", - kalbėjo V. Grubliauskas.

Pasak jo, naujo rangovo parinkimo procedūros neturėtų užtrukti, tai esą galės atlikti pats namo administratorius. Nežinia, ar naujasis rangovas dirbs su likusiais subrangovais, tačiau, mero nuomone, ateisiančiam naujam rangovui būtų protinga tęsti projektą su subrangovu, kuris žino projektą, yra supirkęs medžiagas ir pasiruošęs projektą tęsti toliau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nukentėjęs

2015-08-31   07:59

IP: 86.100.16.76

Labai rūpinamės svetimšaliais: ukrainiečiais, pabėgėliais, kaliniais - nusikaltėliais, o į savo žmones nusispjauname. Siūlau tų 6 namų gyventojams ne tik reikalauti viską atstatyti, renovuoti namus ir savo pasiekti. O kaip giriamasi ta renovacija! bet ir paduoti į valstybę teismą dėl moralinės žalos atlyginimo. Jei ne – į Strasbūrą.

Namo gyventojas

2015-08-28   23:31

IP: 78.61.190.45

Apsimeta slangais - langai buvo puikiausi, jokiu defektu nebuvo.

wtf

2015-08-28   16:47

IP: 78.59.240.143

Prajuokino paeme langus taisyti neturedami pinigu

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Ketvirtadienį Klaipėdos universitetas oficialiai pranešė, kad išsirinko nuolatinį rektorių. Juo tapo beveik...

KU toliau vadovaus Artūras Razbadauskas nuotrauka, foto

Lietuvos pilietį 45-erių jūrininką Romaną Šešelį, kuris yra kaltinamas šnipinėjimu Rusijai, antradienį...

Rusijai šnipinėjusį Lietuvos jūrininką siūlo įkalinti nuotrauka, foto

"Paragaukite šviežių, Lietuvoje užaugintų, krevečių", - gali būti, kad greitu laiku Klaipėdos...

Klaipėdoje auginamos pirmosios krevetės nenuvylė nuotrauka, foto

Klaipėdos kultūros darbuotojų atlyginimams bus numatytas didesnis finansavimas. Savivaldybės taryba šiandien, vasario...

Kultūros darbuotojams – didesnis finansavimas nuotrauka, foto

KU toliau vadovaus Artūras Razbadauskas nuotrauka, foto

Klaipėda, Ketvirtadienį Klaipėdos universitetas oficialiai pranešė, kad išsirinko nuolatinį rektorių. Juo tapo beveik...

Rusijai šnipinėjusį Lietuvos jūrininką siūlo įkalinti nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos pilietį 45-erių jūrininką Romaną Šešelį, kuris yra kaltinamas šnipinėjimu Rusijai, antradienį...

Klaipėdoje auginamos pirmosios krevetės nenuvylė nuotrauka, foto

Klaipėda, "Paragaukite šviežių, Lietuvoje užaugintų, krevečių", - gali būti, kad greitu laiku Klaipėdos...

Kultūros darbuotojams – didesnis finansavimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos kultūros darbuotojų atlyginimams bus numatytas didesnis finansavimas. Savivaldybės taryba šiandien, vasario...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...