2019 m. kovo 19 d. 05:54 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ir vėl norima "išbuožinti" Uosto direkciją

(3)

Ir vėl norima "išbuožinti" Uosto direkciją nuotrauka, foto

SVARBA. Lietuvos įstatymai numato galimybę sumažinti mokamą pelno dalį į biudžetą, jeigu įmonė vykdo valstybei svarbius ekonominius projektus. Uosto direkcija vykdo ne vieną tokį projektą, tačiau Vilnius, panašu, tai retkarčiais pamiršta.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Praeina kiek laiko ir nauja šalies valdžia vėl planuoja kišti ranką į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos kišenę. Tarsi pamirštama, kad Vyriausybė nefinansuoja nei krantinių rekonstrukcijos, nei kitų svarbių infrastruktūros objektų statybos uoste. Per tuos Vyriausybės ketinimus Klaipėdos miestas jau prarado mažųjų laivelių prieplauką pietinėje miesto dalyje.

Dabartinė valdžia irgi jau pateikė siūlymą - nuo kitų metų ketinama atsisakyti nulinio pelno mokesčio tarifo lėšoms už jūrų uosto ir oro navigacijos rinkliavas bei jūrų uosto žemės nuomą. Rinkliavos ir žemės nuomos mokestis yra pagrindinis Uosto direkcijos pajamų šaltinis.

"Taip, girdime tokias diskusijas, tačiau įstatymo pakeitimo projekto dar nematėme. Uosto direkcija turi daug investicinių projektų ir planų. Jiems, be abejo, reikia nemažų lėšų. Todėl kiekvienas euras, kurį galime panaudoti infrastruktūros plėtrai, mums yra svarbus", - sako Ina Misiūnienė, Uosto direkcijos apskaitos skyriaus viršininkė, pavaduojanti ekonomikos ir finansų direktorių.

2012-aisiais irgi buvo nuspręsta, kad Uosto direkcija turi pervesti į šalies biudžetą 34 mln. Lt pelno įmoką, t. y. pusę savo 2011 metų pelno. Ir tai buvo padaryta. Tai buvo vienintelis kartas nepriklausomoje Lietuvoje, kai iš šio valstybei svarbaus strateginio objekto buvo paimti investicijoms skirti pinigai.

Beje, Lietuvos įstatymai numato galimybę sumažinti mokamą pelno dalį į biudžetą, jeigu įmonė vykdo valstybei svarbius ekonominius projektus. Uosto direkcija vykdo ne vieną tokį projektą. Svarbu ir tai, kad visa uosto infrastruktūra yra pripažinta valstybei svarbiu ekonominiu projektu.

NORS kiekvienas euras, kurį galima panaudoti infrastruktūros plėtrai, uostui yra svarbus, nuo kitų metų ketinama atsisakyti nulinio pelno mokesčio tarifo lėšoms už jūrų uosto ir oro navigacijos rinkliavas bei jūrų uosto žemės nuomą. Eimanto Chachlovo nuotr.

Pagal Klaipėdos miesto savivaldybės ir Uosto direkcijos susitarimą 2004 metais mainais už vietą užteršto grunto aikštelei nebaigtoje statyti valčių prieplaukoje Smeltės pusiasalyje Uosto direkcija buvo įsipareigojusi pastatyti naują mažųjų laivų prieplauką ir perduoti ją Klaipėdos savivaldybei.

2011-aisiais atrodė, kad pagaliau pažadas bus ištesėtas. Buvo parengtas mažųjų laivų, vadinamosios valčių, prieplaukos statybos projektas ir netgi parinktas statybos darbų rangovas, turėjęs pagilinti akvatoriją ir pastatyti prieplauką už 38,5 mln. litų. Tačiau išgirdus apie pelno dalies atidavimą biudžetui, šis projektas buvo sustabdytas.

Užtat kai 2013-aisiais spalio 1 d. jau kitas Seimas priėmė Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisą ir iš Uosto direkcijos nebebuvo imami dividendai, Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus džiaugėsi, kad atkurta istorinė tiesa.

Tais metais jis teigė, kad uosto krovai svyruojant apie 35 mln. tonų, grąža valstybei iš uosto veiklos sudaro arti pusės milijardo litų. Pernai Klaipėdos uoste buvo perkrauta daugiau nei 40 mln. tonų krovinių.

"Manau, tai svarus indėlis į valstybės biudžetą, todėl iš mūsų išskaičiuoti vieną ar kitą papildomą mokestį yra neteisinga ir nepragmatiška. Dividendų paėmimas buvo tik labai siauro spektro matymas nesigilinant į globalesnius dalykus, nesupratimas to, ką daro Uosto direkcija, uostas ir kokia nauda gaunama iš naujai sukurto valstybės turto. Tik investicijų dėka mūsų uostas yra konkurencingiausių uostų sąraše. Manau, nereikia trukdyti tai sistemai, kuri gerai veikia", - sakė A. Vaitkus 2013-aisiais.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

JŪRŲ MINISTRUI

2017-12-27   19:43

IP: 195.14.182.157

Giliavandenis uostas dar nepastatytas,
Jau Melnragėje švartuojasi laivai.
Ką pasakys dar „JŪRŲ MINISTERIJA“,
Ir dėl Šventosios uosto, ir dėl Lietuvos Laivyno, ir dėl ... .

To se

2017-08-08   17:23

IP: 78.57.220.137

Atstovas spaudai dirba savo darba bet kaip be butu-Geležinkeliai išleidžia daug daugiau.

Se

2017-08-08   15:38

IP: 107.167.105.51

Klausimas: kiek pinigų uosto direkcija išleidžia viešiesiems ryšiams? Turbūt ne už barščių lėkštę žurnalistui rašomi tokie straipsniai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Savivaldos rinkimai Klaipėdos apskrityje baigėsi ir iš anksto prognozuotomis pergalėmis, ir intrigomis....

Rinkimai baigėsi: prasideda koalicijų galvosūkiai nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus ketinimai toliau vadovauti uostui ir kartu...

Arvydo Vaitkaus situacija kelia klausimų nuotrauka, foto

Nuo pirmadienio ryto vairuotojams teko keisti įpročius Šilutės plente prie Sendvario žiedinės...

Prie Sendvario žiedo - eismo apribojimas nuotrauka, foto

Ne pelno siekianti asociacija "Mano miestas Klaipėda" jau beveik 10 metų puoselėja...

Verslumo projektas "Sėkmingo verslo startas" finišavo: apdovanotos trys geriausios verslo planų konkurso idėjos nuotrauka, foto

Rinkimai baigėsi: prasideda koalicijų galvosūkiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Savivaldos rinkimai Klaipėdos apskrityje baigėsi ir iš anksto prognozuotomis pergalėmis, ir intrigomis....

Išvažiavo gyventi į Klaipėdą, palikę šunis prie būdos nuotrauka, foto

Gyvūnai, Laivių kaime nuo žiemos vidurio palikti šeimininkų, kurie išsidangino gyventi į...

Arvydo Vaitkaus situacija kelia klausimų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus ketinimai toliau vadovauti uostui ir kartu...

Prie Sendvario žiedo - eismo apribojimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo pirmadienio ryto vairuotojams teko keisti įpročius Šilutės plente prie Sendvario žiedinės...

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 13 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...