2020 m. liepos 3 d. 20:25 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Institucijos išspręsti problemą - bejėgės?

(2)

Institucijos išspręsti problemą - bejėgės? nuotrauka, foto

PROBLEMOS. Nors prieš mėnesį moteris laiptinę paliko, problemos vietos gyventojams, panašu, tuo nesibaigė.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Dar šių metų pradžioje dėl susikaupusių skolų iš socialinio būsto Minijos gatvėje išmesta Tamara apsigyveno už durų. Ir nors tąkart tarnybos sureagavo, o moteris davė kaimynams ramybę ir laiptinę paliko, vietos gyventojai tikina, kad institucijos problemos neišsprendė.

Pačios institucijos teigia, kad apie pakartotinius moters vizitus Minijos gatvėje esančio namo laiptinėje nieko nežino, o problemai spręsti kaimynus ragina pirmiausia kreiptis į policiją.

Pagalbos atsisakė

"Kreipiausi į tris institucijas. Žmonės pažįsta mane, padeda, įleidžia į tualetą", - maždaug prieš mėnesį vieno pareigingo klaipėdiečio vaizdo įraše kalbėjo Tamara prisistačiusi moteris.

BEGINKLIAI. Institucijos teigia, kad padarė viską, ką galėjo. Moteris neva nusprendė pagalbos atsisakyti. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Tąkart į situaciją reagavo ir Klaipėdos savivaldybė, ir Nakvynės namai. Nors moteriai buvo siūloma laikinai apsigyventi Nakvynės namuose, ji pagalbos atsisakė ir dingo - neva išėjo gyventi pas sūnų.

"Nors tokios informacijos neturime, ji sakė, kad netoli gyvena sūnus. Tad pas jį ir išėjo. Tačiau šią savaitę nuvyksime dar kartą, kad įsitikintume, jog tikrai moteris už durų nebegyvena. Netvarka prie durų turės būti pašalinta, nes patalpomis naudojasi ir kiti gyventojai", - maždaug prieš mėnesį "Vakarų ekspresui" sakė Klaipėdos miesto nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė.

"Klaipėdos butų" vyriausiasis inžinierius Eugenijus Vanagas tąkart "Vakarų ekspresui" sakė, kad pensinio amžiaus moteris būsto neteko galutinį sprendimą priėmus teismui. Jo teigimu, Tamara geranoriškai mokėti už patalpas atsisakė, nors per mėnesį už gyvenimą patalpose mokėti reikėjo tik apie 15 eurų.

"Atrodo, 2015 metais ten jai buvo suteiktas laikinas butas. 2018 metais moteriai buvo skirtas socialinis būstas kitu adresu, bet to buto atsisakė. Tokiu atveju sutartis nutraukiama vienpusiškai. Buvo imtasi priemonių moterį iškeldinti, nes savanoriškai nepridavė buto. Kurį laiką ji gyveno ne tik skolose, bet ir neteisėtai. Tikėtina, kad ji įsiskolinusi ne tik už nuomą, bet ir už tiekėjų paslaugas", - anksčiau "Vakarų ekspresui" sakė E. Vanagas.

SITUACIJA. Vietos gyventoja teigia, kad Tamara ir toliau gyvena laiptinėje. Skaitytojos nuotr.

Tačiau, kaip paaiškėjo, tik tuo ši istorija nesibaigė. "Vakarų ekspresas" sulaukė vietos gyventojos nusiskundimo, kad moteris vis dar leidžia laiką laiptinėje. Tad ir kaimynai, kaip elgtis šioje situacijoje, nežino.

Reklama

"Pagalba moteriai nesuteikta ir ji toliau kelia grėsmę kitiems, per karantiną gyvendama koridoriuje. Ji nesuvokia, kad ją iškeldino, ir laukia, kol "Klaipėdos butai" atneš jai raktus", - redakcijai rašė gyventoja.

Išeitis - policija?

"Vakarų ekspresui" susisiekus su Klaipėdos savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėja Danguole Netikšiene buvo sulaukta atsakymo, kad apie moters pakartotinius vizitus institucijos nieko nežino.

Ji priminė, kad moteris Savivaldybės pagalbos atsisakė.

"Tuo klausimu nieko nežinau. Ji teisėtai iškelta iš kambario, kuriame gyveno. Ji neturi teisės gyventi nei tame kambaryje, nei koridoriuje. Jeigu yra tokių žinių, jas reikia perduoti "Klaipėdos butams".

Kai jai buvo pasiūlytos laikinojo apgyvendinimo paslaugos, ji atsisakė ir patikino išeinanti pas sūnų. Net kai buvo keldinama iš būsto vasarį ji pareiškė, kad gyvens pas sūnų. Tai yra jos apsisprendimas. Savivaldybė iš savo pusės padarė viską, ką galėjo", - teigė D. Netikšienė.

"Klaipėdos butų" vyriausiasis inžinierius E. Vanagas taip pat teigė apie Tamaros veiksmus informacijos neturintis, tačiau ir imtis veiksmų viešoji įstaiga nesiruošia.

Reklama

"Tikrai nesekame, kur žmogus keliauja ir iškeliauja. Turime tik tiek žinių, kad ji išėjo gyventi pas sūnų. O kada ji ten ateina ar išeina, tikrai nežinome. Moteriai buvo siūlomas normalus butas ir ji jo atsisakė. O jeigu ji to nelabai suvokia ar nenori suprasti situacijos, neįsivaizduoju, kas jai gali pagelbėti", - teigė E. Vanagas.

Jo manymu, tokiu atveju kaimynams reikia kviesti policiją.

"Tik ji galėtų suteikti pirminę pagalbą", - sakė E. Vanagas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

>

2020-06-03   12:58

IP: 172.69.190.62

Netrukdykit "dyyyrpt",nieks nesikreipe,isejom i karantina,vot.

KLP

2020-06-03   11:33

IP: 172.69.190.76

Gražus pastatas. Negi niekas nenori nupirkti ir suremontuoti? laukia, kol sugrius ir po to pastatys kokią nors architektūrinę nesąmonę?????

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti namuose pagal...

Vaikus ugdyti namuose panoro tik dvi šeimos nuotrauka, foto

Liepos 3 d. Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės aikštėje...

KJP mini 28-ąsias savo atkūrimo metines nuotrauka, foto

Artėjant Liepos 6-ąjai Klaipėdoje prasideda Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai skirti renginiai. Vienas...

Klaipėdoje – unikalių Lietuvos prezidentų portretų paroda nuotrauka, foto

Penktadienį Klaipėdos universitete (KU) teikiami diplomai. 29-oji KU absolventų laida išskirtinė -...

Klaipėdos universitete – diplomų įteikimo šventė nuotrauka, foto

Vaikus ugdyti namuose panoro tik dvi šeimos nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti namuose pagal...

Kelyje Klaipėda–Kaunas užsidegė automobilis nuotrauka, foto

Kriminalai, Penktadienio vakarą įvyko incidentas kelyje Klaipėda – Kaunas. Pranešta apie atvira liepsna...

Pirtis Trilapio gatvėje ir vėl kursto klaipėdiečių aistras nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Garsusis kareivis Šveikas ne kartą ir ne du buvo prasitaręs: "Vyriausybės, kurios...

Liepos 10-ąją – jubiliejinė Sofijos Kanaverskytės paroda nuotrauka, foto

Parodos, LNDM Prano Domšaičio galerijoje 2020 m. liepos 10 d., penktadienį, 17 val....

Klaipėda, Paskelbta prieš 24 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 41 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...