2019 m. kovo 25 d. 05:53 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ieško naujų patalpų, nors kraustytis mažai kas nori

Ieško naujų patalpų, nors kraustytis mažai kas nori nuotrauka, foto

NE NAUJIENA. Miesto rotušėje uostamiesčio mero kaimynystėje iš senesnių laikų užsilikusių kai kurių valdiškų įstaigų darbuotojams ne naujiena, kad juos norima iš čia iškraustyti, nors panaudos sutartimi patalpos išnuomotos iki 2040-ųjų.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Šią savaitę Turto bankas atskleidė, kad Klaipėdoje esančiai ne vienai valdiškai įstaigai ieškoma tinkamų administracinės paskirties patalpų. Tiesa, ne visi planuoja skubiai kraustytis. Savo planų dėl Savivaldybės iškėlimo į naujas patalpas bent jau laikinai atsisakė ir valdininkai.

Turto bankas tarp norinčiųjų kraustytis minėjo Klaipėdos apygardos administracinį ir Klaipėdos apygardos teismus, Lietuvos administracinių ginčų komisiją, Specialiųjų tyrimų tarnybą, Nacionalinę mokėjimo agentūrą, Nacionalinę žemės tarnybą ir Žuvininkystės tarnybą. Iškilo klausimas, ar visas šias įstaigas artimiausiu metu planuojama iškraustyti į kitą vietą?

Bent jau daugelio minėtų įstaigų atstovams buvo naujiena, kad jiems ieškoma patalpų. Esą jie apie tai nežino ir bent jau patys to pastaruoju metu neprašė. Nors ne vienos įstaigos atstovai sutiko, kad dabar gyvena susispaudę, tačiau abejojama, kad Klaipėdoje iš viso būtų įmanoma rasti kitas tinkamesnes valdiškas patalpas, kur, pavyzdžiui, būtų galima perkelti Klaipėdos apygardos teismą ar Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Turto banko atstovai primena, kad, neradus tinkamų valdiškų patalpų, galima dairytis ir į privatų sektorių.

Gerai, kaip yra

"Tikrai pastaruoju metu niekur nesikreipėme ir oficialiai neprašėme jokių kitų patalpų. Viskas mums yra gerai, esame patenkinti tuo, ką turime", - sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas.

STT atstovas prisiminė, kad tokios kalbos buvo maždaug prieš dešimtmetį, bet jos jau esą seniai nutilusios.

NERADO. "Pakankamo dydžio teismui tinkamų administracinės paskirties patalpų Klaipėdoje neatsirado, tad šis variantas nebesvarstomas. Kita vertus, planų rasti patį optimaliausią sprendimą, kaip ateity pagerinti esamą situaciją, neatsisakome", - minėjo Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Arvydas Daugėla. Redakcijos archyvo nuotr.

"Tuomet buvo kalbų, kad statys naują pastatą Saugumui, o mus ketino perkelti į jiems priklausančias patalpas prie "Klaipėdos" viešbučio. Bet viskas taip ir nutilo. Nežinau, ar Klaipėdoje iš viso būtų įmanoma rasti tinkamesnes patalpas mūsų įstaigai, nes yra keliami tam tikri saugumo reikalavimai, tad į kokią nors mokyklos klasę mūsų negalėtų perkelti. Turi būti tinkama slaptų dokumentų apsauga, tad yra atitinkami reikalavimai langams, durims, signalizacijai - tikrai ne visas administracines patalpas būtų galima pritaikyti", - pasakojo L. Barišauskas.

Lietuvos administracinių ginčų komisijos Klaipėdos apygardos skyriaus Komisijos pirmininko pavaduotoja Inga Drąsutavičienė neslėpė, jog nustebo spaudoje pamačiusi informaciją, kad naujų administracinių patalpų ieškoma ir jiems.

Ši įstaiga Klaipėdoje dabar pagal panaudos sutartį glaudžiasi Herkaus Manto g. 37 esančiame Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų pastate.

"Mums viskas yra gerai, puikiai telpame. Jei ir turėtume kokių nusiskundimų - tik dėl pastato fasado būklės. Komentuoti daugiau negaliu, nes visą informaciją valdo Vilniuje esantis Lietuvos administracinių ginčų komisijos pirmininkas. Bent jau manęs tikrai niekas neinformavo apie naujų patalpų poreikį ir kraustytis tikrai neplanuojame", - pasakojo I. Drąsutavičienė.

Jaukiai ir patogiai sakė miesto Rotušėje mero kaimynystėje sėdintys ir Nacionalinės žemės tarnybos Klaipėdos miesto ir Neringos skyriaus darbuotojai.

"Gal ir nori mus iš čia iškraustyti, bet bent jau su mūsų skyriumi niekas tokių dalykų nederina. Jei ir kalbasi apie tai, nebent su Žemės ūkio ministerija. Jie viską ir sprendžia. O mes esame pati žemiausia grandis", - šitaip į klausimą, ar ketina išsikraustyti į kitas patalpas, reagavo Nacionalinės žemės tarnybos Klaipėdos miesto ir Neringos skyriaus vedėja Saulenė Narkuvienė.

Pasak vedėjos, dabartinės patalpos Rotušėje pagal 2010 m. sudarytą panaudos sutartį yra išnuomotos trisdešimčiai metų.

"Savivaldybė, matyt, nori tų patalpų ir ieškos būdų, kaip jas gauti. Esame girdėję, kad visas čia esančias valdiškas įstaigas, kurios likusios dar iš čia buvusios Klaipėdos apskrities viršininko administracijos laikų, jie norėtų iškeldinti, kad visas Rotušės pastatas liktų Savivaldybei", - svarstė S. Narkuvienė.

Vedėja sakė nelabai bijanti galimo kraustymosi. Esą koks skirtumas, kur dirbti, svarbiausia, kad gyventojams būtų patogu pasiekti šią įstaigą.

Sunkiai išsitenka

Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Arvydas Daugėla neslėpė, kad dabartiniame teismo pastate įstaigos darbuotojai sunkiai išsitenka.

"Trūksta ne tik patalpų posėdžių salėms, darbo vietoms įrengti, bet ir patalpų, kurias galima būtų pritaikyti augantiems teismo lankytojų poreikiams. Nepaisant to, ieškom ir randam laikinų sprendimų, kaip išnaudoti turimus pastato resursus. Svarbu, kad efektyviam teismo darbui iki šiol tai neigiamai neatsiliepė", - pasakojo A. Daugėla.

Kokia galėtų būti išeitis, pasak jo, svarstymų dar ankstesniais metais būta įvairių, neatmetant ir galimybės pritaikyti teismui kitą laisvą pastatą ar papildomas patalpas, esančias Turto banko rezerve.

"Tačiau pakankamo dydžio teismui tinkamų administracinės paskirties patalpų Klaipėdoje neatsirado, tad šis variantas nebesvarstomas. Kita vertus, planų rasti optimalų sprendimą, kaip ateity pagerinti esamą situaciją, neatsisakom", - minėjo Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas.

Vis tiek iškraustys?

Visgi valdiškų įstaigų kraustymosi artimiausiu metu, panašu, bus. "Vakarų eksprese" jau rašėme, kad yra planuojama iškraustyti Klaipėdos teritorinę ligonių kasą iš patalpų Pievų Tako g. 38. Tiesa, šie planai atidėti maždaug metams.

Dar nuo praėjusių metų Turto bankas ieškojo naujų patalpų, kai kovo mėnesį, pasibaigus sutarčiai, Klaipėdos teritorinė ligonių kasa turėjo išsikraustyti iš Savivaldybei priklausančių patalpų. Nors Turto bankas ir rado kitas patalpas Pilies g. 12, iš kur planuoja iškelti Lietuvos transporto saugos administraciją, paaiškėjo, kad joms reikalingas remontas. Klaipėdos teritorinės ligonių kasos vadovas Alfridas Bumblys abejojo, ar per šiuos metus bus spėta atlikti remontą, ir baiminosi, kad gyventojams sąlygos gauti reikiamas paslaugas bus prastesnės nei yra dabar.

"Nesulyginamas dalykas. Pilies g. 12 pastatas yra tokioje vietoje, kurią pasiekti sudėtinga, nėra privažiavimo, mažai autobusų važiuoja. Mano nuomone, šitos patalpos žmonėms bus prastesnės", - prognozavo A. Bumblys.

Kvepia įkurtuvėmis

Dar greitesnės įkurtuvės numatomos ir Klaipėdoje įsikursiančiai Žuvininkystės tarnybai. "Vakarų eksprese" rašėme, kad Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos į Klaipėdą persikraustys, kai šiame mieste bus rastos tinkamos patalpos.

Žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas vakar patvirtino, kad patalpos jau surastos.

"Nežinau, ar galiu iki galo viską sakyti, nes jau esame sutarę, kad iš Turto banko perimsime valstybines patalpas, bet dar nėra sutvarkyti visi reikiami formalumai. Bet gal tai nėra didelė paslaptis? Planuojame Žuvininkystės tarnybą perkelti į patalpas, kurias atlaisvino sumažėjusi Saugios laivybos administracija. Patalpas jau apžiūrėjome, jos tikrai tinka. Gal ir reikės kosmetinio remonto", - pasakojo A. Bogdanovas.

Jis preliminariai skaičiavo, kad visi formalumai turėtų būti išspręsti per mėnesį, dar šiek tiek laiko gali prireikti minimaliam remontui, bet akivaizdu, kad Žuvininkystės tarnybos įkurtuvės Klaipėdoje jau ne už kalnų.

Konkretesniais kraustymosi planais dalijosi ir Nacionalinės mokėjimo agentūros Komunikacijos skyriaus vedėja Vaiva Kovaliūnaitė. Pasak jos, taupumo sumetimais Nacionalinės mokėjimo agentūros Klaipėdos teritorinį skyrių yra numatyta iškelti į Vėžaičius.

"Atsiradus galimybei, šį teritorinį padalinį planuojama perkelti iš šiuo metu nuomojamų patalpų Klaipėdoje į Vėžaičiuose esančias patalpas, priklausančias Turto bankui. Tuomet nebereikėtų mokėti nuomos mokesčio", - paaiškino V. Kovaliūnaitė.

Ji priminė, kad 2015 m. vasario 11 d. Vyriausybės nutarimu Turto bankas buvo paskirtas atsakingu už valstybės nekilnojamojo turto centralizuoto valdymo įgyvendinimą.

Viskas vieša?

Pasiteiravome Turto banko apie mįslingas patalpų paieškas, apie kurias ne vienos straipsnyje minimos valdiškos įstaigos atstovai sakė nieko nežinantys.

Turto banko atstovė Aldona Grinienė lakoniškai atsakė, kad trūkstamų patalpų poreikis yra skelbiamas Valstybės turto informacinėje paieškos sistemoje (VTIPS) ir pabrėžė, kad su šia informacija gali susipažinti ne tik Turto banko, bet ir visi kiti sistemos naudotojai.

"Valstybės institucijos, kurioms nėra pasiūlomos kitos tinkamos patalpos, gali jas nuomotis iš privačių asmenų teisės aktų nustatyta tvarka", - be kita ko, minėjo A. Grinienė.

Savivaldybė keltis į kitas patalpas neskuba

Prieš keletą metų garsiai buvo kalbama ir apie planus į naujas patalpas iškelti Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją. Buvo kalbų ir apie naujo pastato statybas, ir apie galimybę išsinuomoti patalpas iš verslo. Tuomet naujos būstinės buvo žvalgomasi teritorijoje, nutolusioje ne didesniu kaip 1 km atstumu nuo Klaipėdos miesto rotušės (Danės g. 17) Herkaus Manto ir Tiltų gatvių ribose. Tarp potencialių naujų vietų buvo minimimas ir "Vitės verslo centras", ir "Viktorijos" viešbutis. Tačiau ilgainiui kalbos nurimo.
Pasiteiravus Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino, kokie tolesni planai šiuo klausimu, jis leido suprasti, kad šis klausimas pastaruoju metu kiek primirštas.
"Kol kas jokio galutinio sprendimo nėra. Galiu pasakyti tik tiek, kad Klaipėdos miesto savivaldybės Tarybos kolegija yra konstatavusi, kad dabartinės sąlygos nėra tinkamos ir reikia galvoti apie naujas patalpas arba dabartinių patalpų remontą. Kol kas nieko šiuo klausimu nedarome, bet, manau, ateityje jį vis tiek reikės spręsti", - vakar situaciją komentavo S. Budinas.
Prieš keletą metų atliktos studijos rengėjų pateiktose finansinėse išvadose buvo teigiama, kad 11 savivaldybės pastatų išlaikymas per metus kainuoja 274 832 eurus.

Patalpos

Turto banko duomenimis, šiuo metu Klaipėdoje tinkamų administracinės paskirties patalpų ieško:
Klaipėdos apygardos administracinis teismas
Klaipėdos apygardos teismas
Lietuvos administracinių ginčų komisija
Specialiųjų tyrimų tarnyba
Nacionalinė mokėjimo agentūra
Nacionalinė žemės tarnyba
Žuvininkystės tarnyba

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Sekmadienį per pietus Šiauriniame rage prie skulptūros „Bučinys“ rinkosi 350 kilometrų įveikę...

Iš Vilniaus į Klaipėdą atbėgo per 28 valandas nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Prieš metus, pernai kovą, buvo pradėti Jono kalnelio tvarkybos darbai, kurių vertė...

Jono kalnelyje - neįtikėtini dalykai nuotrauka, foto

Šeštadienį apie 11 val. Naujajame turguje apsilankę žmonės sutriko: grojo muzika, stovėjo...

Naujajame turguje išdalinta 1000 spurgų nuotrauka, foto

Lietuvoje pastebėti pirmieji gandrai nuotrauka, foto

Lietuva, Artėjant Gandro dienai, kuri minima pirmadienį, Liaudies buities muziejus pakvietė prisiminti...

Kodėl klaipėdiečiai A.Hitlerį sutiko su džiaugsmu? nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, Lygiai prieš 80 metų – 1939 m. kovo 23 d. - į...

Kitokia pažintis su Berlynu: nuo apleistų CŽV pastatų iki linksmybių šimtamečiame šokių klube nuotrauka, foto

Kelionės, Planuodami atostogas ar trumpas išvykas svetur, dažniausiai renkamės turistų patikrintas, populiariąsias kelionių...

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė kitai savaitei, kovo 25-31 dienoms. Horoskopą parengė Sidonija Kulikauskienė. AVINAS...

Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 11 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...