2019 m. sausio 23 d. 20:55 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Į senąjį policijos pastatą svarsto perkelti teismus

(33)

Į senąjį policijos pastatą svarsto perkelti teismus nuotrauka, foto

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdiečiams laukiant, kada buvęs policijos pastatas bus perduotas kultūros reikmėms, Vyriausybės kanceliarija svarsto, ar šiame pastate nebūtų galima įkurdinti miesto teismų.

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis BNS sakė, kad sprendimas turėtų būti priimtas per lapkritį.

„Turime imperatyvią tvarką, kad prieš perduodant bet kokį nekilnojamąjį turtą savivaldybėms, objektas turi būti pripažintas kaip nereikalingas valstybės funkcijoms vykdyti. Ir štai mes čia susidūrėme su teismų patalpų problema Klaipėdoje“, – sakė Vyriausybės kancleris.

Pasak jo, Klaipėdos apygardos teismas jau daug metų glaudžiasi pernelyg mažose ir jo funkcijoms nepritaikytose patalpose. Nėra išspręstas ir Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų patalpų klausimas.

Vyriausybės kanceliarija prašė Turto banką įvertinti galimybę pritaikyti teismams buvusias policijos patalpas. Pasak A. Stončaičio, sulaukta atsakymo, kad statyti naują pastatą visada geriau nei pritaikyti senąjį.

Klaipėdos apygardos teismui naujo pastato statyboms suteiktas sklypas, tačiau, pasak kanclerio, jis yra nepatogioje vietoje, statybos jame gali būti gana brangios ir viršyti 10 mln. eurų. Kitų vietų teismų pastatui rasti nepavyksta, tinkamų patalpų pasiūlyti negali ir privatūs nekilnojamojo turto savininkai.

Klaipėdos policijos pastato pritaikymas teismui, kanclerio žiniomis, galėtų kainuoti apie 8 mln. eurų. 

„Jūros g. 1 teismams būtų dislokacija labai gera visomis prasmėmis, taip pat ir pasiekiamumo“, – pridūrė kancleris.

Senasis policijos pastatas nuo 2015 metų stovi apleistas, jame dažnai rinkdavosi benamiai, čia yra kilęs ne vienas gaisras.

Senojo policijos pastato kompleksą uostamiesčio centre anksčiau bandyta parduoti už kelis milijonus eurų, tačiau pirkėjų neatsirado.

Šio pastato perėmimo nuo pernai siekia Klaipėdos savivaldybė, norinti čia įkurti meno erdvę. 

Daugiau nei 300 kultūros bendruomenės atstovų savivaldybei pasiūlė pastate įrengti renginių erdves, muziejus, galerijas, jaunimo kultūrinių iniciatyvų inkubatorių, autorinių darbų parduotuvėles, kavinę, muzikos klubą, teikti išskirtinio apgyvendinimo paslaugas. 

Didžiulis 5 tūkst. kvadratinių metrų ploto kompleksas laikomas svarbiausiu Naujosios Uosto gatvės senosios architektūros akcentu. Kultūros paveldo registre jis nurodytas kaip teismo rūmų ir kalėjimo pastatas, jo ištakos siekia 1857 metus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klemensas

2018-11-14   22:03

IP: 86.100.124.149

Dėl Dievo meilės, - kodėl tiems menininkams neužtenka [pustuštės] Vydūnkės ir didžiausio [pustuščio] pastato Pilies gatvėje Nr. 14? Juk tai pastatai, turintys daugiau negu pakankamai erdvės ir savyje ir aplink juos. Jie yra pustuščiai. Vokiečiai statydami pastatų kompleksą - ten numatė jo paskirti kaip teismo rūmus ir kalėjimą. Nesuprantu, kodėl tie menininkai taip nori eiti į teismą ir į kalėjimą?? Teismai Klaipėdoje yra išmėtyti po visą miestą - juk gerai ir gražu būtų sukelti juos į vieną tam skirtą istorinį pastatą. Aš paminėjau tik dvi didžiules erdves miesto centre, kuriose galėtų menininkai įsikurti, bet jų yra žymiai daugiau (pvz. dešiniąjame Dangės krante - nuo buv. "Kaštono" iki Mokyklos gatvės).

Hm

2018-11-07   20:04

IP: 90.143.106.67

Vasarą nuėjau į Domšaičio galeriją. Su drauge buvom vienintelės lankytojos tose didžiulėse salėse, kurių ten tikrai daug.Taigi, meno erdvių daug, bet jos neišnaudojamos ar nesulaukia susidomėjimo. Įdomu, kas išlaikytų šitokį pastatą, kurio nori Klaipėdos menininkai? Juk bilietai neatpirks nė 1% išlaidų, o ką jie naujo ir neregėto pasiūlytų ?

Sondrai

2018-11-07   19:33

IP: 78.57.213.208

kodėl jums neįsikūrus kituose pastatuose, kurie merdėja?????
konservatorija, baroti galerija, kultūros fabrikas, parodų rūmai, tumšaičio galerija, pilies dirbtuvės, vydūnkė???? o ką ten kas nors trukdo kurti meną? ar ten kas trukdo rodytis turistams???
ir ko visi įsikandote tuos teismo rūmus? kodėl nėra platesnės diskusijos? - vaikų laisvalaikio centras(vaikai mūsų ateitis, bet tikrai ne "menininkai"), visos bibliotekos vienoje vietoje, muzikos mokykla....yra begale kitų bėdų Klaipėdoje, kur taip pat reiks išlaikyti kaip ir tuos "menininkus":( jie visi dabar iki šiolei kažkur kuria demonstruoja ir stumia būdami šešėlyje :(
Geriau jau pasirūpintumėte jaunimu Lietuvos ateitimi o menininkai ir taip iki šiolei gyveno pasiturinčiai finansine prasme.
Plius net niekas iki šiolei nepristatė kas konkrečiai ten bus. Niekam neaišku kas yra iniciatorius tos aferos, kitaip nepavadinčiau. Kodėl savivaldybėje taip niekas ir neiškėlė klausymo kas už viso to slypi? iš kokių pinigų tai padarysite? koks atsiperkamumas? kas tas operatorius šio objekto?
mąstymas šios "aferos" kaip tikro menininko : " ai nu kžkaip...ai kaip bus taip bus...davai pasiimkim ir po to pažiūrėsim kaip ten bus....
Apie visa tai kalbėjote atsidarant kultūros fabrikui. Ir kas gavosi? Ogi pasakėte, kad perdaug išlaižyta, nemeniška. Per brangi nuoma....O čia ką? Galvojate bus už dyką? Čia jums, kultūros pavelde leis kasnors šikti kaip kiekvienose savo patalpose?
Afera ir daugiau nieko

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdietė Galina Kiseliova po praėjusių metų vasarą daugiabutyje, kuriame gyvena, įvykusios dalinės...

Po namo renovacijos - byrančios sienos nuotrauka, foto

"Akmenos-Dangės upės potvynių prevencijos ir jų padarinių šalinimo priemonės respublikinėje programoje šiuo...

Rengs pastabas potvynių programai nuotrauka, foto

Vasario 14-17 d. Klaipėdos senamiestį nušvies jau penktasis Šviesų festivalis. Tamsą ir...

Šviesų festivalis - dar didesnis ir įspūdingesnis nuotrauka, foto

Pernai pradėtos statybos Klaipėdos rajono Slengių kaimo sklypuose Spindulio g. 7 ir...

Slengių gyventojai abejoja dviejų namų statybų teisėtumu nuotrauka, foto

„Neptūnas“ nugalėjo Slovėnijos čempionus nuotrauka, foto

Sportas, Vyrų krepšinio klubų Čempionų lygos 12-ojo turo rungtynėse D grupėje trečiadienį...

Mūsų laisvūnams - dvylika medalių nuotrauka, foto

Sportas, Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate, kuriame varžėsi per 200 įvairių Lietuvos miestų...

Mirė garsus menininkas Jonas Mekas nuotrauka, foto

In Memoriam, Savo namuose Niujorke trečiadienio rytą mirė žinomas lietuvių kilmės menininkas, filmų kūrėjas...

Bilietu už grotų tapo žiaurus senolės nužudymas nuotrauka, foto

Kriminalai, Praėjusių metų vasarą iš įkalinimo įstaigos paleistas nuolatinės gyvenamosios vietos ...

Sportas, Paskelbta prieš 11 min.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...