2018 m. kovo 20 d. 17:35 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Į pensiją palydės etikos sargų verdiktas

(1)

Į pensiją palydės etikos sargų verdiktas nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo asociatyvi nuotr.

Klaipėdos apygardos teismo teisėją Aloną Romanovienę etikos sargai pripažino pažeidusia viešųjų ir privačių interesų derinimo reikalavimus. Tačiau neaišku, kokios įtakos tai gali turėti jos darbui, mat dirbti teisme jai liko tik kelios dienos.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) šią savaitę vienbalsiai nusprendė, jog Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja A. Romanovienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas atliktas UAB "Omega Capital" pranešimo pagrindu. Tiriant nustatyta, kad, pradėjusi eiti teisėjos pareigas ir 2012 m. rugsėjį teikdama pradinę privačių interesų deklaraciją, A. Romanovienė nurodė savo sutuoktinio duomenis bei informaciją, kad tuo metu jis nedirbo. VTEK nustatė, kad 2012 m. lapkritį teisėjos sutuoktinis pradėjo verstis advokato praktika, tačiau šią aplinkybę A. Romanovienė deklaravo tik praėjus beveik penkeriems metams - pernai lapkritį, VTEK pradėjus tyrimą dėl jos elgesio. Savo deklaraciją šiais duomenimis teisėja turėjo patikslinti per 30 kalendorinių dienų nuo jų atsiradimo dienos.

VTEK teigimu, pareiga deklaruoti privačius interesus nėra vienkartinė - deklaraciją būtina teikti ne tik pradėjus eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, bet ir kiekvieną kartą pasikeitus pirminėje deklaracijoje nurodytiems duomenims arba atsiradus naujiems duomenims.

Su teisėja telefonu susisiekti nepavyko, tačiau situaciją pakomentavo teismo pirmininko patarėja Gintarė Daugėlaitė. Pasak jos, teismas buvo informuotas apie VTEK tyrimą bei susipažino su išvadomis.

"Tačiau yra toks niuansas, kad sausio 16 diena bus paskutinė teisėjos darbo diena teismų sistemoje, nes baigiasi jos įgaliojimų laikas dėl amžiaus - ji išeina į pensiją", - paaiškino G. Daugėlaitė.

Prezidentės dekretas dėl A. Romanovienės išėjimo į pensiją pasirašytas dar praėjusių metų vasarą ir yra galiojantis.

VTEK pažymėjo, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, padarę minėtus pažeidimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami.

"Anksčiau mūsų teisme nėra buvę nustatyta tokio atvejo, todėl nelabai galiu pasidalinti, ką pirmininkas ketina daryti ar darys. VTEK rašo, kad toks pareigūnas negali būti skatinamas, bet noriu pastebėti, kad teisėjai apskritai nėra skatinami, jiems nebent gali būti teikiami kokie nors teismų sistemos padėkos ar garbės ženklai ir panašiai", - įdomų aspektą pabrėžė teismo pirmininko patarėja G. Daugėlaitė.

Ji svarstė, kad tikriausiai kiti teismo teisėjai bus paraginti laiku ir tinkamai pildyti deklaracijas, kad ateityje nekiltų panašių nemalonumų. Vis dėlto, kaip elgtis šioje situacijoje, kitą savaitę nuspręs teismo pirmininkas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-01-12   18:17

IP: 84.46.249.69

Na lazda turi du galus tikrai...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdiečius, kuriems artimos Vydūno idėjos, kviečiame prisijungti prie akcijos Vydūno jubiliejui pažymėti....

Vydūno jubiliejaus paminėjimo akcija nuotrauka, foto

Piliavietės šiaurinės kurtinos atstatymo darbams einant į pabaigą iškilo istorinių laivų krantinės...

Istorinė krantinė - kad ir vienam laivui nuotrauka, foto

Klaipėdiečius piktina šalia Birutės g. 15 namo atsiradęs sąvartynas. Vidury kiemo gulinčios...

Dėl kieme atsiradusio sąvartyno - gyventojų aistros nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Kovo 20-ąją gimę nuotrauka, foto

Nužudyta 4 vaikų mama. Valstybės skundas atmestas nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos teismas šiandien atmetė Lietuvos Respublikos, atstovaujamos Policijos departamento prie Lietuvos...

Kiaulės Nugara - sekluma, sala, galbūt pusiasalis nuotrauka, foto

Jūra, Net senyvo amžiaus klaipėdiečiai gana mažai žino apie Kiaulės Nugaros salą, nors...

Kuršių mariose - pavojingos properšos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja, kad vyraujant...

Studijomis Klaipėdoje domisi Ukrainos atstovai nuotrauka, foto

Švietimas, Klaipėdoje – Ukrainos Prezidento administracijos Humanitarinės politikos departamento direktoriaus Jurijaus Rubano vizitas....

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Jūra, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...