2018 m. rugsėjo 25 d. 01:55 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Į "Klasco" buvo kviečiama policija

(26)

Į "Klasco" buvo kviečiama policija nuotrauka, foto

KROVA. Vanduo purškiamas tam, kad krovinys nedulkėtų.

© Dalios Bikauskaitės nuotr.

Vakar paskambinusi į redakciją Klaipėdos miesto tarybos narė Nina Puteikienė prisipažino iškvietusi policiją į AB Klaipėdos jūrų krovinių kompaniją ("Klasco"). Planuotas vicemero Artūro Šulco ir "Klasco" generalinio direktoriaus Audriaus Paužos susitikimas vakar neįvyko, jis atidėtas vėlesniam laikui.

Aplinkos apsaugos agentūra suteikė laisvą prieigą internete gyventojams prie oro užterštumo matavimo duomenų. N. Puteikienė aiškino, kad vakar per pietus ji pastebėjo, kad užterštumas kietosiomis dalelėmis smarkiai padidėjo, kad viršijamos ribinės vertės, tad paskambino į policiją ir pranešė, kad nuodijami gyventojai, ir pareikalavo sustabdyti "Klasco" veiklą. Policininkai patvirtino, kad tokio kreipimosi buvo sulaukta. Beje, jie pasiteiravo N. Puteikienės, kas mokės už nuostolius, kuriuos patirtų ši bendrovė sustabdžius jos veiklą.

"Klasco" generalinis direktorius A. Pauža apie tokį incidentą savo įmonėje nebuvo nieko girdėjęs. "Visų pirma reikia išsiaiškinti, kokių tų kietųjų dalelių ore padaugėjo, galbūt tai kietosios dalelės iš gatvės. Jeigu jos iš gatvės, jokių problemų, tegu stabdo veiklą, mes paprašysime tai apmokėti. Kiek galima meluoti? Aš pavargau atsakinėti į klausimus, kai vyksta tokie keisti žaidimai.

"Panašu į kažkokį šou, matyt, kažkas jau ruošiasi rinkimams", - sakė A. Pauža. Reikia manyti, policija nesiryžo nutraukti "Klasco" veiklos, nes apie tai įmonės vadovas būtų buvęs tikrai informuotas. Su vicemeru A. Šulcu A. Pauža sako norėjęs pakalbėti apie tam tikrus ūkinius reikalus, tačiau tai padaryti vakar jam sutrukdė reikalai, todėl susitikimas buvo atidėtas. A. Šulcas apgailestavo, kad susitikimas neįvyko, nes norima su šios įmonės vadovu aptarti ne vieną klausimą. "Tai, kas vyksta šioje bendrovėje, kelia nerimą. Ruošiausi apie tai kalbėti su A. Pauža, nes gyventojai duoda signalų, kad bendrovėje kraunamos ar tai anglys, ar smulkintas metalas atviru būdu, todėl labai dulka. To Klaipėdoje seniai nėra buvę. Gyventojai sako, kad tai daroma centrinėje miesto dalyje, o pats tai mačiau pietinėje dalyje", - sakė A. Šulcas. Jis norėjo su "Klasco" vadovu pakalbėti ir apie tuos laikinus statinius, tas palapines, nes joms stovėti leidimas duotas tik iki rugpjūčio vidurio, ir apie kitus klausimus. Laikinai einantis Klaipėdos mero pareigas A. Šulcas N. Puteikienės poelgį iškviesti policiją vertina teigiamai.

Pasak vicemero, kiekvieno Lietuvos piliečio pareiga, jeigu jis mano, kad yra daromas nusikaltimas, pranešti teisėsaugos institucijoms.

Vicemeras prisipažino, kad kaip pilietis nufotografavo pietinėje miesto dalyje, šalia Natura 2000 teritorijos, kraunamą kažkokią medžiagą, kuri purškiama vandeniu. Kyla klausimas, kur tas vanduo nubėga. Jis nusiuntė nuotraukas Aplinkos ministerijai, kad įvertintų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nutonas

2018-06-24   11:24

IP: 86.167.73.12

Prabilo dabar vienaip.. O paskui i seima putos lys apie alu kiek ji gert kada gert ir t.t Uzdaryt ta seima isvis i vokieciam atiduot. Krc einu metalo dulkiu vandeniu purkt. Bo smirda kazkam.

I

2018-06-22   23:48

IP: 78.57.225.43

Smeltės rajone tas pats. Viskas juoda!!!!

Nuoga Tiesa

2018-06-22   17:50

IP: 86.100.178.118

Sportininkų rajone NEĮMANOMA kvėpuoti! Pilni butai suodžių. Kas atsakys už teršiamus suremontuotus butus, šviesiai išdažytas išmurzintas sienas, už renovuojamus namus , už suodžiais sugadintus baldus butuose?? Gyvenu šiame rajone ir iš daugiaaukščio namo langų matau didžiausias krūvas anglių (tiksliau, tai koksas), kurį Klasco krauna iš vagonų ir sandėliuoja po atvirų dangumi ištisus mėnesius, kol atplaukia koks laivas. Tokių krūvų per visą jų teritoriją PILNA!!! Ar yra teisėta gyvenamojo rajono pašonėje vykdyti tokius darbus - krauti atviru būdu? Ir kas darosi šiandien, kai toks stiprus vėjas? Matau per langą, kaip vėjas pakelia nuo tų krūvų juodų dalelių debesius, gainioja ratu ir neša į miestą.
Ar tai PILIETIŠKA pozicija (Klasco vadovų ir Co) - nematyti nieko? Apsimesti, kad viskas OK, kai žmonių plaučiuose tas pats, kaip ir ant juodų palangių?
Toliau apie šį rajoną Sportininkai. "Krovinių Terminalas". Krauna NUODINGUS chemikalus, dirba savo teritorijoje su spec. apranga. O gyventojai tais nuodais turi kveputi. Ypač naktimis. Ir viskas teisėtai. Ką gali padaryti mažas žmogus?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos r. policijos merginų penketukas, niekada prieš tai nežaidęs futbolo, Masinio...

Klaipėdos r. policijos merginų penketukas užėmė 1-ąją vietą nuotrauka, foto

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras tęsia gražią ir populiarią tradiciją...

Turizmo dienai - nemokami renginiai klaipėdiečiams nuotrauka, foto

Pastaruoju metu Klaipėdos poilsio parke įvykę dviejų moterų užpuolimai užminė mįslę, ar...

Įbauginta Klaipėda sulaukė kariuomenės pagalbos nuotrauka, foto

Biomedicininis geoterminio vandens tyrimas, kuriame dalyvavo apie 200 uostamiesčio gyventojų, turėtų tapti...

Klaipėda - ant geoterminio proveržio slenksčio? nuotrauka, foto

Krūties vėžys nebėra nuosprendis nuotrauka, foto

Sveikata, Moterų sergamumas krūties vėžiu didėja - statistika teigia, kad šia liga suserga...

"Atiduodi inkstą ir gauni sveiką normaliai gyvenantį žmogų" nuotrauka, foto

Sveikata, Tai sako Vida Svetlikauskienė, padovanojusi inkstą savo vyrui. Žmonėms labai sunku apsispręsti...

Bus atidengta atminimo lenta Konstantinui Sarsanijai nuotrauka, foto

Sportas, Spalio septintąją sukaks lygiai metai, kai anapilin iškeliavo buvęs Klaipėdos "Atlanto" futbolo...

Vytauto Kernagio butas pajūryje kvepėdavo grybais nuotrauka, foto

Žmonės, Kai vilnietė televizijos laidų vedėja Eglė Kernagytė (34 m.) važiuoja į Palangą,...

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...