2019 m. gegužės 23 d. 19:44 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Į Klaipėdą atplaukė 33 kūdikiai

(1)

Į Klaipėdą atplaukė 33 kūdikiai nuotrauka, foto

PROGNOZĖS. Tikimasi, kad šiemet Klaipėdos uoste apsilankys iki 75 tūkst. kruizinių laivų keleivių.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Vakar Klaipėdos kruizinių laivų terminale šį sezoną prišvartuotas pirmasis kruizinis laineris "MSC Poesia", plaukiojantis su Panamos vėliava. Šis pirmą kartą Lietuvos uostamiestyje viešėjęs laivas pradėjo kruizinių laivų sezoną. Beje, šiemet mūsų uostamiestyje tikimasi sulaukti kur kas daugiau jaunesnio amžiaus turistų.

Iš Gdansko uosto atplaukęs laivas "MSC Poesia", kurio įgulą sudaro 996 nariai, mūsų uoste stovėjo 8 valandas. Po vizito Klaipėdoje jis išplaukė į Latvijos sostinę Rygą. Kadangi tai pirmasis šio laivo vizitas mūsų uoste, laikantis tradicijų, jo kapitonui Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna įteikė Klaipėdos ženklą.

TRADICIJOS. Kadangi "MSC Poesia" mūsų uoste lankėsi pirmą kartą, Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna (dešinėje) tradiciškai įteikė laivo kapitonui Klaipėdos miesto ženklą.

Uosto direkcijos nuotr.

Pirmas kruizinis laivas atplukdė 2 613 svečių, tarp kurių buvo 56 paaugliai, 78 vaikai ir net 33 kūdikiai. "Labai džiaugėmės, kad beveik 10 proc. turistų sudarė jaunimas. Tai rodo, kad kelionės kruiziniais laivais tampa prieinamos ir šeimoms, ne tik vyresnio amžiaus žmonėms. Tikimės šį sezoną sulaukti labai daug jaunesnio amžiaus žmonių", - sakė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė Romena Savickienė.

"Bendra pasaulinė tendencija - kruizų keleiviai jaunėja. Kelionės tampa įdomesnės, interaktyvesnės, pigesnės, t. y. prieinamos įvairaus amžiaus žmonėms", - teigia Kristina Gontier, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė.

"MSC Poesia" turistai tradiciškai lankėsi Klaipėdoje, Palangoje, Kuršių nerijoje, Šilutės regione ir Platelių šaltojo karo muziejuje. Pasak R. Savickienės, šiemet turistai rinkosi ne tik pasyvias, bet ir ekskursijas dviračiais, laiveliais, "tuktukais". "Šių metų sezono naujovė - siūlome kiek galima daugiau aktyvesnių paslaugų", - sakė R. Savickienė.

Daug naujų kruizinių laivų

"MSC Poesia" - vienas iš 10 kruizinių laivų, kurie į Klaipėdos uostą atplaukia pirmą kartą. "Klaipėdos uoste dar nesame turėję tiek daug kruizinių laivų, kurie lankosi pirmą kartą. Tai rodo, kad Klaipėda tampa vis įdomesnė užsienio turistams. Šiemet turėsime ir tris naujas kruizines linijas. Tendencijos džiuginančios ir rodančios, kad kruizinės laivybos segmentas auga. Prognozuojama, kad Europos kruizinė laivyba per ateinančius 10 metų išaugs apie 60 procentų", - pasakojo K. Gontier.

Šiemet per sezoną kruiziniai laivai į Klaipėdą užsuks 52 kartus. Nors jų bus mažiau nei pernai, tačiau prognozuojama, kad turistų skaičius išliks panašus kaip 2018-aisiais. Tikimasi sulaukti 72-75 tūkst. turistų.

Kruizinė laivyba padeda miestui ir regionui spręsti sezoniškumo klausimą - šiemet sezonas prasidėjo balandžio 25 d., o baigsis spalio 7 d. 2020 metais, pagal šios dienos registraciją, pirmasis kruizinis laivas "Astoria" Klaipėdos uoste prisišvartuos kovo 31 d., o sezoną baigs laivas "Columbus" spalio 26 d. 2020 metams jau dabar yra registruoti net 64 kruiziniai laivai. Pasak K. Gontier, 90 proc. jų yra didieji laivai.

 KELEIVIAI. 293,80 metrų ilgio kruizinis laivas "MSC Poesia" atplukdė 2 613 svečių, tarp kurių buvo 56 paaugliai, 78 vaikai ir net 33 kūdikiai. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Atrodytų, paradoksalu, kad laivų mažėja, o turistų skaičius didėja. To priežastis paprasta - kasmet sulaukiama vis didesnių laivų. Pasaulyje statoma vis daugiau didžiųjų laivų, talpinančių daugiau kaip 4 000 keleivių. Iki 2027 m. planuojama pastatyti daugiau kaip 150 naujų laivų", - sakė K. Gontier. Beje, vis daugiau kruizinių laivų statoma Kinijos laivų statyklose, nes Europos laivų statyklos dėl užimtumo nebepriima užsakymų.

Klaipėdos regiono aplankyti atvyksta svečiai iš įvairiausių pasaulio šalių - Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Italijos, JAV, Meksikos, Japonijos ir kt.

Beje, iki šiol Lietuvoje nėra metodikos, kaip skaičiuoti į šalį atvykstančius turistus. Todėl sunku pasakyti, kokią Lietuvos turistų dalį sudaro kruiziniai turistai. Užtat jie, pasak R. Savickienės, būna labai tiksliai suskaičiuoti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vitalija

2019-04-26   10:20

IP: 83.171.17.42

Nuvažiuos į paplūdimį o ten tualetai užrakinėti.Eilinį kartą matomai per anksti ateina vasara.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Ateinantis sekmadienis – jau penktasis, kai galima nemokamai lankytis Lietuvos jūrų muziejuje....

Sekmadienį prie muziejaus vėl nusidrieks eilės nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas apdovanojo labiausiai sužibėjusią dešimtą kartą vykusio...

Pagerbti ryškiausi Klaipėdos laivų parado dalyviai nuotrauka, foto

Lietuvos keliuose šiandien buvo tęsiama „Švaraus vairuotojo“ iniciatyva – vairuotojai kviesti į...

Pavyzdingų vairuotojų mašinos papuoštos lipdukais nuotrauka, foto

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, 16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

"Dragūnui" - Klaipėdos miesto medalis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai, iškovoję devintąjį Lietuvos rankinio lygos čempionų titulą, sulaukė Klaipėdos...

Piratavimas "persikrausto" į Viduržemio jūrą nuotrauka, foto

Jūra, Jūrų kapitonų asociacijos narys, Klaipėdos universiteto profesorius Vytautas Paulauskas neseniai grįžo iš...

Festivalyje - užburiantis Izraelio trio „Shalosh“ nuotrauka, foto

Klaipėdos pilies džiazo festivalis, Daugiau nei 350 nepakartojamų pasirodymų tarptautiniuose renginiuose ir prestižinėse scenose vos per...

Klaipėda, Paskelbta prieš 43 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Jūra, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...