2018 m. spalio 18 d. 19:53 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Į daugiabučių kiemus įžengs Kalėdos

2017-12-15, 08:01

Vaida JANKAUSKAITĖ

Į daugiabučių kiemus įžengs Kalėdos nuotrauka, foto

KIEMUOSE eglutės puošiamos ir gyventojų rankų darbo žaislais - tuomet eglutė tampa dar labiau sava.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Šventinės eglės jau įžiebtos kone visuose miestuose. O šį savaitgalį į Kalėdų eglių įžiebimus Klaipėdos gyventojai kviečiami ir savo gyvenamuosiuose rajonuose. Šventę bendruomenėms dovanoja daugiabučių administratorius UAB "Mano būstas".

"Mano būsto" grupės bendrovės uostamiesčio erdvėse jau aštuntą kartą kartu su gyventojais kvies pasidžiaugti kaimynyste ir puoselėti bendruomeniškumą.

Šį sekmadienį, gruodžio 17 d., keturiuose daugiabučių kiemuose vyks Kalėdų eglių įžiebimo šventės. Žadama, kad tikrai netrūks kalėdinės dvasios ir šventinės nuotaikos, prie kurios kūrimo raginami prisidėti ir patys gyventojai.

Šventė rajone

"Mano būsto" Klaipėdos regiono vadovė Vaida Žvikienė sakė, kad beveik dešimtmetį įmonė puoselėja tradiciją statyti bei puošti eglutes gyvenamuosiuose rajonuose, vaikams sudaryti galimybę pabendrauti su Kalėdų Seneliu, o suaugusiesiems - susipažinti su kaimynais ir tiesiog pabūti drauge šeimomis.

Eglutėmis pasirūpina daugiabučių namų administratoriai. Šiais metais eglutes dovanojo miestiečiai, kurie ruošėsi jas nupjauti, nes užaugo per didelės. Eglės statomos ir puošiamos kasmet tose pačiose vietose, labiausiai prieinamose rajonų gyventojams. O štai Žardės rajone kasmet puošiama gyva žaliaskarė.

Pasak V. Žvikienės, švenčių dalyvių visuomet laukia Kalėdų Senelis su padėjėjais ir nuotaikinga programa, saldainiais, muzika, šokiais ir žaidimais. Tradiciškai rajono vaikučiai ir jų tėveliai eglutes puošia ir savo pagamintais žaislais.

"Eglučių įžiebimo šventės rajonuose - džiaugsmas vaikučiams, tėveliams, seneliams ir visiems mikrorajonų bendruomenių nariams, kurie neturėjo galimybių dalyvauti pagrindinės miesto eglės įžiebimo šventėje. Jie gali būti šventės savo rajone kūrėjais ir dalyviais. Be to, tai tampa ta vieta rajone, kur susirenka kaimynai ir švęsdami Naujuosius metus", - Klaipėdoje prigijusia "Mano būsto" iniciatyva džiaugėsi V. Žvikienė.

Dovanų - kojinės ir žaislai

"Klaipėdos būsto" vadovė Birutė Jevdokimenko prisiminė pirmuosius metus, kai buvo sugalvota surengti šventę rajono gyventojams. Vieni žmonės prie namo buvo pasodinę eglę, o kai ji užaugo labai didelė, paprašė administratorių, kad medį nupjautų. Šiems pagailo dailią žaliaskarę tiesiog nupjauti, tad buvo nuspręsta pastatyti ją rajono aikštėje ir papuošti.

"Netoli "Pempininkų" buvo sutvarkyta aikštė, ten padarėme stovą ir pastatėme eglutę. Tuomet pradėjome ieškoti tokios vietos ir Žardėje, tačiau ten parke auga didelė eglė, todėl sugalvojome puošti ją, nekirsdami medžio", - bendruomenių šventės ištakas prisiminė B. Jevdokimenko.

Pasak jos, informacija apie šventes mielai dalinamasi daugiabučiuose, mokyklose, darželiuose, kitose rajone veikiančiose įstaigose. "Klaipėdos būsto" vadovė džiaugėsi, kad kasmet šventėje sulaukiama neįgaliųjų centro bendruomenės atstovų, kurie šiltai priimami. Pašnekovė gėrėjosi ir žmonių nuoširdumu bei gerumu - yra tokių, kurie į bendros eglutės įžiebimą ateina su dovanomis.

"Ateina daug močiučių su anūkais, net su dovanomis. Pavyzdžiui, Žardininkų gatvėje gyvenanti ponia Ramutė visada atneša ir po egle padeda pliušinių žaislų vaikams. Yra viena močiutė, kuri primezga vilnonių kojinių. Gražu žiūrėti, kai ateina susikibę senukai. Ateina pas mus ir seniūnaičiai, ir šv. Brunono Kverfurtiečio bažnyčios atstovai. Visuomet pasidarome bendrą nuotrauką, o vaikučiai pasižada, kad kitais metais eglutę papuoš savo kurtais žaisliukais, o mes juos, kai jie atneša savo pagamintų žaislų, apdovanojame. Man, žiūrint į visų žmonių veidus ir šypsenas, būna labai malonu, kad galime sukurti šventę tiems, kurie galbūt negali pamatyti pagrindinės miesto eglės", - šiltai apie bendruomenės tradicijas pasakojo B. Jevdokimenko.

V. Žvikienė užsiminė, kad kitais metais ketinama pakviesti į šventę ir dar vieno mikrorajono gyventojus.

"Ir ateityje mūsų prioritetas bus bendruomeniškumo skatinimas. Gyventojams svarbus jaukumas ne tik namuose, bet ir kieme. Todėl dėsime visas pastangas, kad ir toliau atlieptume miestiečių lūkesčius ir prisidėtume prie gyvenamosios aplinkos puoselėjimo", - linkėdama šiltų, jaukių ir stebuklus namuose bei širdyse kuriančių švenčių kalbėjo "Mano būsto" Klaipėdos regiono vadovė V. Žvikienė.

Kalėdiniai renginiai vyks gruodžio 17 d.

10-11 val. Kauno g. 5 namo vaikų žaidimų aikštelėje ("Danės būstas", "Vėtrungės būstas")
12-13 val. Debreceno g. 32 namo sporto aikštelėje ("Klaipėdos būstas")
14-15 val. Aikštėje Žardininkų g. ir Reikjaviko g. sankirtoje ("Klaipėdos būstas")
17-18 val. Nidos g. 54 namo kieme ("Jūros būstas")

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Spalio 19 d. į Klaipėdą atvyksta paskutinis, 60-asis registruotas kruizinis laivas šiais...

Šis laivas 1965-1991 m. plaukiojo su SSSR vėliava nuotrauka, foto

Asociacija „Mano miestas Klaipėda“ tradiciškai kviečia miesto gyventojus į kasmetinę rudens...

„Mano miestas Klaipėda“ vėl kviečia grėbti lapų nuotrauka, foto

Pavasarį Žvejų gatvėje panaikintas vienpusis eismas tarp eismo dalyvių pasėjo sumaištį, tad...

Grąžins vienpusį eismą Žvejų gatvėje nuotrauka, foto

Suveikus radiacijos vartams pakrančių apsaugos pasieniečiai sulaikė uostamiesčio gyventoją, kuris iš Klaipėdos...

Vyras norėjo ištyrinėti iš uosto išneštą radioaktyvią kapsulę nuotrauka, foto

„Neptūno“ partnerių gretose – naujas generalinis rėmėjas nuotrauka, foto

Sportas, Krepšinis Klaipėdoje sulaukia vis daugiau kraštiečių dėmesio, todėl vietos verslas džiaugiasi galėdamas...

Seimas pritarė privalomajam referendumui dėl dvigubos pilietybės nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas ketvirtadienį nusprendė, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo vyks dvi...

Šis laivas 1965-1991 m. plaukiojo su SSSR vėliava nuotrauka, foto

Klaipėda, Spalio 19 d. į Klaipėdą atvyksta paskutinis, 60-asis registruotas kruizinis laivas šiais...

Pasigendama jūrinės politikos tęstinumo nuotrauka, foto

Jūra, Jūrų kapitonai sako, kad jūriniame sektoriuje iškylančios problemos nesprendžiamos, o dar labiau...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...