2019 m. sausio 23 d. 13:31 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Gyvūnėlių mylėtoja pinigų neišpešė

(3)

Gyvūnėlių mylėtoja pinigų neišpešė nuotrauka, foto

2:0. "5 pėdutės" laimėjo jau antrą teismą prieš buvusią direktorę.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Benamių gyvūnų globos priežiūra užsiimančios įstaigos "Linksmosios pėdutės" vadovei Nataliai Zukhbayai, anksčiau direktoriavusi ir "5 pėdutėms", aukštesnės instancijos teisme nepavyko išsireikalauti išmokų dėl atleidimo. Negana to, savo teisybės neįrodžiusiai moteriai teks sumokėti 1,1 tūkst. eurų siekiančias bylinėjimosi išlaidas.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad "dėl prarasto pasitikėjimo" atleista direktorė iš ankstesnių darbdavių bandė prisiteisti daugiau nei 12 tūkst. litų vidutinį darbo užmokestį, 3 tūkst. litų išeitinę išmoką bei antra tiek patirtos neturtinės žalos. N. Zukhbaya įsitikinusi, kad buvo atleista ne dėl jos kaltės, todėl jai priklauso įstatymo numatytos išmokos ir kompensacijos.

Prieš kelis mėnesius žemesnės instancijos teismas konstatavo, jog nežinant darbdaviams moteris įsteigė ir vadovavo analogiška veikla užsiimančiai įmonei "Linksmosios pėdutės". Nors bandyta tikinti, kad įstaigos tarpusavyje nekonkuravo, teismas konstatavo, jog "Linksmosios pėdutės" visiškai perėmė "5 pėdučių" veiklą: kartu su patalpomis, darbuotojais ir net gyvūnais, todėl išmokos jai nepriklauso. Jo sprendime taip pat rašoma, kad nauja įstaiga naudojosi "5 pėdučių" išplėtotais ryšiais su rėmėjais, jų resursais, automobiliais ir pan.

"Ieškovė savo, kaip VšĮ "5 pėdutės" direktorės, pareigomis naudojosi VšĮ "Linksmosios pėdutės" rėmėjų paieškai, kadangi klaidino VšĮ "5 pėdutės" paramą teikiančius asmenis. Byloje nustatyta, kad atsakovės VšĮ "5 pėdutės" internetinėje svetainėje bei "Facebook" paskyroje imta skelbti informaciją apie kitą VšĮ "Linksmosios pėdutės" veiklą, nurodant net VšĮ "Linksmosios pėdutės" banko sąskaitos numerį paramai teikti, tačiau sudarant įspūdį, kad parama teikiama VšĮ "5 pėdutės". Nors ieškovė nebuvo šių svetainių valdytoja, tačiau kaip įstaigos direktorė jį negalėjo nežinoti, kad tai daroma. Taip pat nustatyta, kad ieškovė, kaip viešosios įstaigos vadovė, mokėjo sau darbo sutartimi nesulygtą 1 500 Lt atlyginimą. Ieškovė nepateikė jokių įrodymų, kad visuotinis dalininkų susirinkimas būtų nustatęs ieškovei minėto dydžio atlyginimą", - rašoma teismo nutartyje.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas netenkino N. Zukhbayos prašymo jai priteisti išeitines kompensacijas, tad buvusi "5 pėdučių" direktorė pasinaudojo teise apskųsti šį sprendimą. Bylą pakartotinai išnagrinėjus Klaipėdos apygardos teismui nutartis liko nepakeista.

N. Zukhbaya aukštesnės instancijos teismą bandė įtikinti, kad interneto svetainės vaizdo kopijose užfiksuoti duomenys nėra tikslūs, o apylinkės teismas nepasinaudojo tam tikrose bylose anksčiau suformuota praktika. Moteris taip pat tikino, jog teismas jai priteisė sumokėti pernelyg dideles bylinėjimosi išlaidas.

Nė vieno apeliacino argumento apygardos teismas netenkino.

Klaipėdos apylinkės teismo nutartis liko nepakeista, o N. Zukhbaya už bylinėjimąsi turės sumokėti dar 1,1 tūkst. eurų.

Apie konfliktus tarp "Linksmųjų pėdučių" ir "5 pėdučių" "Vakarų ekspresas" rašė ne kartą. Po paskutinės publikacijos iš N. Zukhbayos bendražygių pasipylė priekaištų lavina dėl neva melagingos ir šmeižiančios informacijos. Atitinkamų komentarų lavina buvo ir prie portale ve.lt paskelbtos publikacijos. Komentatoriai ją išvadino "šmeižiančiu ir šlykščiu straipsniu", sykiu buvo abejojama "teisėjų teisingumu".

Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjama ir civilinė byla, kurioje "5 pėdutės" prašo iš N. Zukhbayos priteisti neva patirtus nuostolius.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Hmm..

2015-09-28   22:16

IP: 78.61.121.51

Naujausia apklausa rodo, kad teismais pasitiki 25,5 proc. apklaustųjų, o nepasitiki – 25,1 proc. Paskacius tokius "straipsnius", gal ir neveltui...

Tomas

2015-09-28   14:33

IP: 195.14.180.86

Tiksliai, gera bizni pavare ta natalija, negana to, kad ziurkiavo ten kelis metus ir gera bizni sau pasidare, dar pasirodo neuztenka. Realiai baudziaka tokiai

As

2015-09-28   14:19

IP: 88.119.138.252

Jai reiketu Baudziamaja uzvest byla, kam ta civiline.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vasario 14-17 d. Klaipėdos senamiestį nušvies jau penktasis Šviesų festivalis. Tamsą ir...

Šviesų festivalis - dar didesnis ir įspūdingesnis nuotrauka, foto

Pernai pradėtos statybos Klaipėdos rajono Slengių kaimo sklypuose Spindulio g. 7 ir...

Slengių gyventojai abejoja dviejų namų statybų teisėtumu nuotrauka, foto

Pirmadienį Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas lankėsi įmonės "Klaipėdos energija" teritorijoje ir...

Rekonstruoja šilumos katilines: ką pajus vartotojai? nuotrauka, foto

Per pastarąsias dvi savaites uostamiesčio medikai užfiksavo du mirties atvejus dėl šalčio.

Per dvi savaites - dvi šalčio aukos nuotrauka, foto

Klaipėdietės kurta Jeruzalės istorija įamžinta knygoje nuotrauka, foto

Žmonės, 2017-aisiais unikalią dovoną - šv. Kalėdų ekspoziciją, kurioje buvo atskleista 2 000...

Jaunasis patriotas žino emigracijos priežastį nuotrauka, foto

Žmonės, Šaltą ir tamsų sausio 15-osios vakarą Klaipėdos jaunimas žygiavo uostamiesčio gatvėmis nešinas...

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Ūkis, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Klaipėdoje sporto aikštynai įgauna naują veidą nuotrauka, foto

Sportas, Uostamiesčio moksleiviams sudaromos galimybės komfortiškai sportuoti lauke - vien praėjusiais - Klaipėdos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...