2020 m. liepos 3 d. 14:22 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

„Grigeo Klaipėda“ Klaipėdos universitetui skiria 0,5 mln. eurų taršos mažinimo technologijoms kurti

(7)

Reklama

Klaipėdos universitetas ir  „Grigeo Klaipėda“ sutarė dėl tikslinės 500 tūkst. eurų paramos aplinkos taršos mažinimo sprendimų kūrimui Klaipėdos regione ir aplinkosaugos specialistų rengimo. Kelis mėnesius derintomis sutarimo sąlygomis ketinama vykdyti penkių metų trukmės aplinkosauginių veiksmų programą, orientuotą į ilgalaikės vertės kūrimą.

„Siekdami vykdyti visuomenei duotą pažadą finansuoti tyrimus Kuršių marių vandens būklei nustatyti bei aplinkosauginėms socialinėms iniciatyvoms vykdyti, ieškojome nepriekaištingos reputacijos ir aukščiausias kompetencijas turinčių partnerių. Vertiname Klaipėdos universiteto veiklą aplinkosaugos srityje, tad pakvietėme jį bendradarbiauti siekiant Kuršių marių ir Baltijos jūros vandens kokybės gerinimo, čia esančių išteklių apsaugos, retų ir nykstančių rūšių bei jų buveinių išsaugojimo.

Neabejojame, kad Klaipėdos universiteto specialistai gali geriausiai įvertinti aplinkosauginių veiksmų poreikį mūsų regione bei padėti spręsti aktualiausias problemas. Tad tikimės našaus, tvaraus ir rezultatyvaus bendradarbiavimo“, – sako „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius Tomas Eikinas.

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje šiuo metu ir taip atliekama daug esamos aplinkos būklės tyrimų, Klaipėdos universitetas pasiūlė kurti naujas taršos mažinimo technologijas bei diegti operatyvios stebėsenos sistemas. Taip pat didelis dėmesys bus skiriamas aplinkosauginiam švietimui.

Klaipėdos universitetas ir „Grigeo Klaipėda“ sutarė dėl trijų programų plėtojimo. Pirmoji – aplinkos oro taršos (pramonės ir transporto teršalų, lakių organinių junginių) stebėsenos sistemos sukūrimas ir įdiegimas Klaipėdos mieste. Antroji – naujos kartos teršalų, įskaitant fenolius ir farmacines medžiagas, valymo nuotekose technologinių sprendimų kūrimas. Trečioji – paramos teikimas Klaipėdos regiono istorijos ir kultūros puoselėjimui, aktualioms socialinėms, ekonominėms ir ekologinėms problemoms spręsti.

Pasak Klaipėdos universiteto rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko, siūlant tyrimo kryptis Klaipėdos universitetas orientavosi į ilgalaikės vertės kūrimą ir šiandienines regiono aplinkosaugos problemas.

„Šios veiklos susijusios su pakrantės regiono taršos temomis, kurios išliks aktualios ir ateityje, vystantis regiono pramonei. Tokių naujų aplinkosauginių technologijų kūrimas ir diegimas ilgajame laikotarpyje turės didesnę pridėtinę vertę nei būklės vertinimas esamais metodais“, – pabrėžia A. Razbadauskas.

Šiems tyrimams vykdyti Klaipėdos universitetas planuoja pasitelkti visus oro taršos ir vandenvalos technologijų mokslininkus tiek iš Jūros tyrimų instituto, tiek ir iš kitų universiteto padalinių. Taip pat bus naudojama naujausia jūrinio slėnio mokslinė įranga.

„Susitarime numatytose srityse vykdome visų trijų pakopų (bakalauro, magistro ir doktorantūros) studijas, kurias galime suderinti su moksliniais tyrimais. Mokslinė dalis bus sujungta su magistrantūros ir doktorantūros studijomis tam, kad kuriant regionui aktualias naujas aplinkosaugines technologijas, būtų ugdomi ir ateities specialistai, o patys sprendimai būtų dokumentuoti mokslo daktarų disertacijose bei magistrų baigiamuosiuose darbuose. Nors programos dar derinamos, iš viso numatoma, jog per penkis metus atlikti studentų ir doktorantų tyrimai nugultų 20 magistrų darbų ir 2 daktaro laipsnio  disertacijose“, – teigia Klaipėdos universiteto Mokslo ir inovacijų prorektorius Darius Daunys.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

as

2020-05-13   11:55

IP: 172.69.190.62

Kalbu ką mačiau ir apie ką ten besidarbuojantys pasakojo.Skambinau ir verkiau valdžiažmogiams , bet visur kaip į sieną. Dabar bandau prezidentui prisibaladot...

tam as

2020-05-13   11:30

IP: 86.100.115.93

Jei žinote daugiau ir konkrečiau, kreipkitės į žiniasklaidą, duokite anoniminį interviu. Nes ta smarvė iš KN tikrai užknisa. Būtų, manau, didesnis skandalas už Grigeo.

as

2020-05-13   11:09

IP: 172.69.190.62

Paslapties visai nėra...Padidėjo naftos produktų krova per Klaipėdos naftą. Tankeriai pritaikyti tankų orą perpumpuoti į nusėdintuvus, tačiau tankeriais atvežti naftos produktai perpumpuojami į geležinkelio cisternas, kurios rampose stovi atvirais liukais, bet tai dar ne blogiausia- jos “ plaunamos“ karštu mazutu....visi garai į orą be jokių filtrų. Ar to nežino aplinkosauga ? Tikrai žino , tik nežinojomo kaina naftos reikaluose daaaaaug didesnė nei grigeo...Ar nežino miesto valdžia---žino, ar nežino aplinkos ministras - tikrai žino...tik niekas nieko nedaro ir nedarys, nes viena kadencija valdžioje verta to nežinoijimo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. visi priešmokyklinukai ir pirmokai, nepaisant to,...

Nuo naujų mokslo metų – nemokamas maitinimas jauniausiems mokiniams nuotrauka, foto

Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) atnaujina planinę medicinos pagalbą.

KUL atnaujinama planinė medicinos pagalba nuotrauka, foto

Nuo šeštadienio prekybos vietose ieškokite naujo "Vakarų ekspreso" leidžiamo žurnalo "Vakarai" numerio....

Naujame žurnale "Vakarai"  - apie pasakišką gyvenimą nuotrauka, foto

Nuo naujų mokslo metų – nemokamas maitinimas jauniausiems mokiniams nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo šių metų rugsėjo 1 d. visi priešmokyklinukai ir pirmokai, nepaisant to,...

Ar alkoholio prekyba pajūryje pagerins kultūrą? nuotrauka, foto

Vasara, Seimui nusprendus pakeisti Alkoholio kontrolės įstatymą ir leisti nuo rugpjūčio 1 dienos...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" nuotrauka, foto

Klaipėda, Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

KUL atnaujinama planinė medicinos pagalba nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) atnaujina planinę medicinos pagalbą.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...