2019 m. sausio 24 d. 09:15 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ginčas dėl patalpų baigėsi turto dalybomis

(13)

Ginčas dėl patalpų baigėsi turto dalybomis nuotrauka, foto

TURTAS. Vakar nuo pat ryto fondo darbuotojai ir kaimynai nešė į lauką viduje buvusius daiktus. Juos ketinama išdalinti sunkiau gyvenančios šeimoms, su kuriomis fondas dirbo.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Vakar baigėsi dvejus metus trukusi kova dėl patalpų Vaivos g. 23 Melnragėje. Popiet pastate praktiškai neliko fondui "SOS vaikai" priklausančių daiktų, o užrakinus namo duris raktus išsivežė Savivaldybės atstovai.

Vis dėlto pastatas tuščias bus neilgai - galbūt dar šią savaitę, vėliausiai - kitą, čia turėtų vėl šurmuliuoti vaikai, su kuriais dirba biudžetinė įstaiga Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centras.

Išsikraustė patys

Praėjus numatytam laikotarpiui po antstolio perspėjimo vakar Vaivos g. 23 apsilankė antstoliai, Savivaldybės atstovai.

Iki to laiko nuo pat ryto fondo darbuotojai ir kaimynai nešė į lauką viduje buvusius daiktus - žaislus, patalynę, baldus, knygas, įvairius elektrinius prietaisus, stalo įrankius ir indus. Vis dėlto dalis baldų dar liko viduje - juos fondas galės pasiimti kitą dieną, į patalpas juos įleis Savivaldybės darbuotojai.

Pasak fondo vadovės Virginijos Kairienės, visą turimą turtą ketinama išdalinti per pusantro šimto šeimų, su kuriomis esą fondas dirbo, ir kurių apie trečdalis yra vienišos mamos.

PABAIGA. Antstolių nurodymu fondas "SOS vaikai" vakar buvo priverstas iškraustyti ir atlaisvinti patalpas Melnragėje, Vaivos g. 23. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Mūsų pagalba tokioms šeimoms buvo tikrai reikalinga. Žiūrint į statistiką, 2014 metais turėjome dienos centrą, kuriame buvo per 200 socialinės rizikos šeimų, o šiandien tokių šeimų turime 361. Man keista klausytis, kai Socialinės paramos skyrius sako, kad yra patenkinti visi poreikiai ir mūsų paslaugų nereikia. Iš tikrųjų tokių paslaugų reikia, kaip reikia ir to, kad vaikas mokėtų ir daržovę užsiauginti, ir kiemą pašluoti", - vakar kalbėjo V. Kairienė.

Ji teigė, kad mato didžiulį valdininkų abejingumą vaikams, jaunajai kartai. Moteris tikino, kad šios patalpos buvo itin palankios darbui su sunkaus charakterio vaikais - aplink gamta, netoliese jūra, ramybė. O kiti centrai, dirbantys su tokiu jaunimu, esą yra "ant gatvės".

"Esu dėkinga visiems, kurie parėmė, savanoriavo. Tai buvo 22 metų darbas su vaikais iš sunkių šeimų. Tai buvo sunkus ir nepavydėtinas darbas, todėl džiaugiuosi, kad mano globoti vaikai užaugo, turi savo šeimas, atvažiuoja, bendrauja. Čia buvo jų namai", - dėl iškraustymo apgailestavo V. Kairienė.

Ji pasakojo, kad kol kas neturi fondo veiklai tinkamų patalpų.

"Laikinai glausimės kažkokiame garaže, nes Savivaldybė neskyrė jokio normalaus būsto. Bandysime vėl prašyti", - kalbėjo fondo vadovė.

Pastaruoju metu kartu su V. Kairiene šiame pastate gyveno jos nepilnametis globotinis, pilnametė buvusi globotinė ir šios mažametė dukra.

Keletą pastarųjų dienų pastate lankėsi ir vasaros stovyklą pradėję lankyti vaikai - užvakar jų buvo 12, vakar - 6.

Kiti šeimininkai

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad Klaipėdos savivaldybės administracija nutarė teismų sprendimų nesilaikiusį agentūros "Visos Lietuvos vaikai" Klaipėdos fondą ("SOS vaikai") iškeldinti su antstoliais, mat vaikus globojanti organizacija net ir pasibaigus patalpų nuomos sutarčiai geranoriškai išsikelti atsisakė.

Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas praėjusią savaitę teigė, kad tokias pačias paslaugas teikia ir daugiau organizacijų, kurios esą tai daro kokybiškiau - "Dienvidis", Dvasinės pagalbos jaunimui centras, Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centras.

"Turime visą spektrą šios paslaugos teikėjų ir ši paslauga teikiama gana kokybiškai ir visiškai tenkina miesto poreikius", - tuomet aiškino S. Budinas ir pridūrė, kad iškart po "SOS vaikų" iškeldinimo Vaivos g. 23 ketinama leisti kitoms vaikais besirūpinančioms organizacijoms rengti vasaros stovyklas maždaug 60-70 vaikų iš nepasiturinčių šeimų.

Vakar Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis pažymėjo, kad nesusidurta su fondo darbuotojų ar savanorių prieštaravimais, išsikraustymas vyko sklandžiai ir geranoriškai.

"Dabar šį turtą perduosime savo biudžetinei įstaigai Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centrui, kad jis čia vykdytų vaikų dienos centro veiklą. Vaikai iš šeimų, kurios gyvena sudėtingomis sąlygomis, čia galės leisti laiką", - sakė E. Simokaitis.

Pasak antstolių, dėl to, kad neišsikraustė po pirmojo pranešimo ir delsė iki paskutinės minutės, fondas dar turės sumokėti išlaidas už antstolių darbą - suma gali siekti daugiau nei 300 eurų. Vis dėlto esą gerai, jog neprireikė samdyti transporto ir darbininkų, tada iš fondo išieškoma suma būtų dar išaugusi.

Vedėjas patvirtino, kad kita organizacija dirbti Melnragėje pradės artimiausiu metu - liko tik pasirašyti sutartį.

E. Simokaitis nurodė, kad Šeimos ir vaiko gerovės centras Vaivos g. 23 įsikurs panaudos pagrindais, sutartis sudaroma trejiems metams.

Buvo kalbėta, kad būtų protinga Vaivos g. 23 esantį sklypą sujungti su šalia esančiu kitu Savivaldybei priklausančiu žemės sklypu. Tai padarius esą būtų apie 80 arų sklypas, kuriam būtų numatyta socialinė paskirtis.

"Vis dar svarstome, ar šioje vietoje turėtų būti darželis, ar senelių namai. Šios dvi sritys pasirinktos, nes darželiuose vaikų eilė yra apie 300 ir dauguma jų yra iš šiaurinės miesto dalies, o laukiančių vietos senelių namuose yra apie šimtą", - anksčiau aiškino S. Budinas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Zose

2016-06-16   18:54

IP: 78.57.227.202

Birželio 14 dieną antstoliai pasirinko išmesti vargšus vaikus...tikrai simboliška. Po 75 metų lygiai tą pačią dieną brutalus išvarymas, tik šį kartą savi, nepasotinami gobšuoliai... tuo skaudžiau ir beviltiškiau ...

2016-06-16   17:25

IP: 90.142.255.34

Mes piktinames rasom straipsnius apie toki elgesi su vaikais!Bet nesipiktiname kai juos nuzudo motinos isciose,o dar kalbame is aukstu tribunu apie vaiku teises,o jis net gimti neturi teises.Mes minime autos genocida, o genocides vyksta gimdymo namuose!Ten darbuojasi hitleriu ir stalinu parankiniai,komunistus nugalejom, o komunizmas liko !

2016-06-16   10:40

IP: 86.100.21.237

Šį "auksinų" sklypą Melnaragėje savivaldybė jau prieš porą metų savo posėdyje siūlė privatizuoti, turbūt tik dėl Virginijos Kairienės paviešintos istorijos pabūgo iškart tai padaryti. Anksčiau Klaipėdos pajūryje vasarą atostogaudavo daugybė laimingų vaikų iš visos Lietuvos, būdavo suteikiamos sąlygos socialiai remtiniems vaikams pailsėti prie jūros. Dabar tos stovyklos tampa turtuolių rezidencijomis. Diskriminacija akivaizdi. Simboliška, kad SOS VAIKŲ iškraustymas įvyko birželio 14 - Tautos Gedulo dieną. Istorija kartojasi...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos universiteto taryba nusprendė, kad rektoriaus rinkimai vyks vasario 21 dieną. Tiesa,...

Rektoriaus rinkimai - vasario pabaigoje nuotrauka, foto

Judrėnų seniūnijos (Klaipėdos r.) gyventojai sunerimę: grobio laukuose neberandantys vilkai pradėjo galabyti...

Klaipėdos r. vilkai pradėjo galabyti žmonių šunis nuotrauka, foto

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) ketvirtadienio posėdyje planuoja nutarti derinti...

Galime tikėtis mažesnių sąskaitų už karštą vandenį nuotrauka, foto

Šalia Dumpių regioninio sąvartyno šį pavasarį prasidės statybos - maždaug 5 hektarų...

Šlakui ir baldams perdirbti bus statoma atskira aikštelė nuotrauka, foto

Rektoriaus rinkimai - vasario pabaigoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto taryba nusprendė, kad rektoriaus rinkimai vyks vasario 21 dieną. Tiesa,...

Pagausėjo plėšimų, trys moterys neteko rankinių nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-01-23, apie 11:10 val. prie namo laiptinės durų Vingio g., Klaipėdoje nežinomas...

Klaipėdos r. vilkai pradėjo galabyti žmonių šunis nuotrauka, foto

Klaipėda, Judrėnų seniūnijos (Klaipėdos r.) gyventojai sunerimę: grobio laukuose neberandantys vilkai pradėjo galabyti...

Galime tikėtis mažesnių sąskaitų už karštą vandenį nuotrauka, foto

Klaipėda, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) ketvirtadienio posėdyje planuoja nutarti derinti...

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 15 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 30 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 42 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...