2019 m. vasario 22 d. 04:50 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Geležinkelininkai bandys atsikratyti blogo įvaizdžio

(4)

Geležinkelininkai bandys atsikratyti blogo įvaizdžio nuotrauka, foto

VADOVAS. AB "Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Mantas Bartuška sako, kad Klaipėdos problemos geležinkelininkams yra vienos iš aktualiausių.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Pričiupome praėjusį savaitgalį Klaipėdoje viešėjusį AB "Lietuvos geležinkeliai" generalinį direktorių Mantą Bartušką ir paprašėme tiesiai šviesiai atsakyti į uostamiesčio gyventojams rūpimus klausimus.

Klaipėdiečiai nuolatos skundžiasi, kad geležinkeliai sukelia daug problemų mieste. Kai kurie jų mano, kad "Lietuvos geležinkeliai" yra valstybė valstybėje ir geležinkelininkams visai nerūpi, kad pridaro sunkumų uostamiesčio gyventojams.

Reikia pripažinti, kad istoriškai turime negerą paveldą - blogus santykius su visuomene ir apskritai su valstybe. Todėl ir atsirado tokie mitai, kad "Lietuvos geležinkeliai" yra valstybė valstybėje, kad jų veikloje yra daug neskaidrumo. Geležinkelininkai vaizduojami kaip demonai, o ne organizacija, kuria galėtų kiekvienas džiaugtis, kad galėtume didžiuotis, jog "Lietuvos geležinkeliai" yra viena didžiausių, gerai veikiančių, daug darbo vietų kuriančių įmonių Lietuvoje, į kurią galima lygiuotis.

Klaipėdoje visuomenė pagrįstai kelia nemažai klausimų, susijusių su triukšmu, gyvenimo šalia geležinkelio sąlygomis. Mes į juos atsižvelgėme ir turime labai konkrečių planų.

Gal galėtumėte išvardinti, kokie tie jūsų planai?

Esame numatę įgyvendinti nemažai priemonių - pavyzdžiui, statyti triukšmą slopinančias sienutes ir t. t. Vienas priemones įgyvendinsime greičiau, kitoms reikės daugiau laiko. Norime pakeisti senus iešmus, kitokiu būdu suvirinti bėgius, kad nesigirdėtų dundėjimo. Turime ir didesnių projektų, kurie, manau, duos labai gerą efektą.

Eliminuoti transporto triukšmo iki nulio nepavyks, bet stengsimės, kad triukšmo normos nebūtų viršijamos. Mes planuojame tapti regiono lyderiais, todėl sieksime, kad pasikeistų ir visuomenės nuomonė apie mus. Įgyvendinsime racionalias priemones. Į klausimą, kodėl anksčiau jos nebuvo įgyvendintos, negaliu atsakyti.

Žmonės neretai sako, kad tos priemonės būna tik dėl "paukščiuko".

Yra sudaryta mūsų komanda, kuri turi viską patikrinti ir atlikti skaičiavimus. Norime viską padaryti gerai, o ne šiaip kažkur kažką paremontuoti bet kaip, ir viskas. Stengsimės situaciją pagerinti iš esmės, pastatyti triukšmą slopinančias sienutes ten, kur jų labiausiai reikia, nešvaistyti be reikalo pinigų.

Dėl geležinkelio keliamo triukšmo skundžiasi Smeltės kvartalo gyventojai pietinėje miesto dalyje. Ar ten planuojama statyti triukšmą slopinančią sienutę?

Apie situaciją toje vietoje dabar negaliu pasakyti. Mes turime pasirinkti labai aiškius prioritetus. Turime pradėti nuo didžiausios problemos sprendimo, nuo tos vietos, kur didžiausias triukšmas. Negalime taip dirbti, kad kas nors paprašė, viską metame ir ten tvarkome. Turime parengti projektus ir tada kiekvieną jų iš eilės įgyvendinti. Planuojame eiti per miestą nuosekliai. Nemažai neišspręstų klausimų turime visoje Lietuvoje.

Koks svarbiausias dabar yra jūsų prioritetas?

Vienas iš jų dabar yra Klaipėda, kur didžiulis eismas ir daug triukšmo.

Kaip sprendžiama Nemuno g. 113 ir 133 gyventojų, kurių namai stovi visai arti geležinkelio bėgių, problema?

Tas klausimas sprendžiamas kartu su Uosto direkcija, miesto Savivaldybe.

Antradienį vykusiame Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdyje, kuriam pirmininkavo susisiekimo ministras Rokas Masiulis, uostamiesčio Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas sakė, kad "šis klausimas teisingame kelyje", netrukus bus pradėtos derybos dėl turto išpirkimo.

Plėtojimo tarybos posėdyje M. Bartuškos buvo klausiama, ar neatsisakoma planų iškelti Klaipėdos geležinkelio stotį. Jo teigimu, šiuo metu turimas tikslas mažinti veiklą Klaipėdos geležinkelio stotyje. Tam reikia plėsti Pauosčio geležinkelio kelyną. Vadovas pažadėjo netrukus ateiti pas miesto valdžią su pasiūlymais dėl šio kelyno plėtros.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Giruliams

2018-08-03   17:21

IP: 172.58.175.137

Ok, kaip pasakysit :)

Giruliai

2018-08-03   13:27

IP: 78.57.233.217

Jokios naujos plėtros Pauosčio stotyje neplanuokit, kol neįvykdysit prieš pirmą plėtrą duotų pažadų ir įsipareigojimų. Pažadėt ir ragus klijuot mokat, kartą apmovėt ir užteks.

KLB

2018-08-03   11:16

IP: 86.100.16.238

Gelezinkelis buvo seniai,o zmones kuresi jau prie jo,tai kokios pretenzijos?O gyvenantiems Taikos pr.,Silutes pl.,o ypac Minijos gatveje,kur namai visai prie gatves ar ne didesnis triuksmas,kai masinu srautai be perstojo.Triuksmas ir dar didesne tarsa, kaip prie gelezinkelio,kai prie langu kamstyje stovi masinos ir birbina.Tiesiog gyvename mieste ir nuo to niekur nedingsi.Tuo labiau,kad gatves plateja,o namai stovi vietoje.O traukiniai moderneja,tampa ne tokiais triuksmingais,kaip,kad buvo seniau.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Ketvirtadienį Klaipėdos universitetas oficialiai pranešė, kad išsirinko nuolatinį rektorių. Juo tapo beveik...

KU toliau vadovaus Artūras Razbadauskas nuotrauka, foto

Lietuvos pilietį 45-erių jūrininką Romaną Šešelį, kuris yra kaltinamas šnipinėjimu Rusijai, antradienį...

Rusijai šnipinėjusį Lietuvos jūrininką siūlo įkalinti nuotrauka, foto

"Paragaukite šviežių, Lietuvoje užaugintų, krevečių", - gali būti, kad greitu laiku Klaipėdos...

Klaipėdoje auginamos pirmosios krevetės nenuvylė nuotrauka, foto

Klaipėdos kultūros darbuotojų atlyginimams bus numatytas didesnis finansavimas. Savivaldybės taryba šiandien, vasario...

Kultūros darbuotojams – didesnis finansavimas nuotrauka, foto

Magistralėje Vilnius - Klaipėda dega automobilis, viduje - žmogus nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien 22.14 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

Siūlymas: pigesnis liftas pirmo aukšto gyventojams nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narys Linas Balsys įregistravo Civilinio...

Partrenktos trys per perėją ėjusios merginos nuotrauka, foto

Kriminalai, Ketvirtadienį Klaipėdoje BMW automobilio vairuotojas partrenkė tris merginas, jos ėjo per...

Suimti dar du teisėjai – H. Jaglinskis ir K. Gurinas nuotrauka, foto

Kriminalai, Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienio vakarą dešimčiai parų leido suimti dar...

Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 7 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...