2019 m. sausio 17 d. 10:28 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Europiadai" pasiruošti lieka vis mažiau laiko

"Europiadai" pasiruošti lieka vis mažiau laiko nuotrauka, foto

KURIOZAS. 2009 metais Klaipėda svečiams padarė puikų įspūdį, išskyrus vieną kuriozą, kai prieš pat renginį nudažyti Vasaros estrados suoliukai iki koncerto nespėjo išdžiūti.

© Redakcijos archyvo nuotr.

2020-aisiais į Klaipėdą sugrįš Europos šalių tautinės kultūros festivalis "Europiada". Vakar uostamiesčio valdininkai sušaukė pasitarimą dėl pasirengimo šiai fiestai - esą laiko liko labai mažai, o darbų - iki kaklo.

Klaipėdos miesto vicemeras Artūras Šulcas pasidžiaugė, kad festivalis po 11 metų pertraukos grįš į Klaipėdą. Esą toks renginys itin retai sugrįžta į jau aplankytą miestą.

Pasak pašnekovo, praėjusį kartą Klaipėda svečiams padarė puikų įspūdį, išskyrus vieną kuriozą, kai prieš pat renginį buvo išdažyti Vasaros estrados suoliukai ir šie, prasidėjus koncertui, dar nebuvo išdžiuvę...

"Praėjusių metų spalį sužinojome, kad laimėjome konkursą. Tačiau dabar supratome, kad liko visai nebedaug laiko. Juk tai - didelio masto reginys, į kurį suvažiuoja 5-6 tūkstančiai dalyvių iš visos Europos", - neslėpė susirūpinimo A. Šulcas.

Rugsėjo 13 dieną į Klaipėdą atvyksta "Europiados" organizacinio komiteto prezidentas, kuris pasirašys sutartį su Klaipėdos miesto savivaldybe. Pasak vicemero, po to turėtų būti įsteigtas vietinis renginio priežiūros komitetas.

Pasiteiravus, kokie darbai laukia, besiruošiant "Europiadai", A. Šulcas vardijo, jog reikia išspręsti dalyvių apgyvendinimo ir maitinimo klausimus, suplanuoti koncertų vietas, suorganizuoti transportą, kuris svečius iš oro uosto atveš į Klaipėdą. Tai - didelis darbas, o laiko, kaip jau minėjau, mažai", - aiškino A. Šulcas ir pridūrė, kad ruošiantis renginiui reikėtų sukurti organizacinę struktūrą ir pasidalinti darbais.

Šiuo metu, pasak vicemero, labai svarbi ir viešoji komunikacija, nuo kurios priklausys dalyvių skaičius. "Kaip ir Dainų šventėje, dalyvavimas yra savanoriškas. Folkloro ansambliai iš visų Europos šalių atvyksta savo noru ir už savo pinigus, tad reikia suprasti, kad šie žmonės apskritai turėtų interesą čia atvažiuoti", - mintimis dalinosi pašnekovas.

ĮVAIROVĖ. Prieš devynerius metus Klaipėdą aplankė daugiau nei 4 000 dalyvių, t. y. 166 kolektyvai iš 24 valstybių. Redakcijos archyvo nuotr.

Planuojama, kad svečiai koncertuos gatvėse, įvairiose miesto aikštėse. Pagrindiniai renginiai vyks Vasaros estradoje arba piliavietėje.

"Jeigu ten įrengtume keletą tūkstančių žiūrovų talpinančias surenkamas tribūnas, piliavietė galėtų būti įspūdinga vieta. O jeigu renginiai vyks estradoje, šią vietą reikės sutvaryti, vien padažymo nebeužteks."

2009 m. Klaipėdą aplankė daugiau nei 4 000 dalyvių, t. y. 166 kolektyvai iš 24 valstybių. Anot klaipėdiečių ir miesto svečių, "Europiada" buvo metų įvykis, palikęs neišdildomą įspūdį ir įspaudą Klaipėdos kultūriniame gyvenime. "Europiada" - tai unikali galimybė pristatyti mūsų šalies ir tautos savitumą bei jos kultūrą pasauliui, prisidedant prie savo identitetą puoselėjančios šalies įvaizdžio formavimo.

"Europeade" pradininku laikomas flamandas Mon De Clopper (1922-1998), Flamandų liaudies kultūros asociacijos (Vlaamse Volkskunstbeweging) įkūrėjas. 1964 m. Antverpene (Belgijoje) jis organizavo pirmąjį festivalį, kuriame tuo metu dalyvavo flamandai, olandai, anglai, prancūzai, vokiečiai, taip pat emigrantai iš Ukrainos, Jugoslavijos ir Lenkijos. "Europeade" siekia sureikšminti nedidelius šalių regionų miestus, todėl labai retai vyksta sostinėse.

Žymos: europiada

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos miesto tarybos nariui Vygantui Vareikiui trečiadienį teko aiškintis Savivaldybės Etikos komisijos...

Politikui teko atsiprašyti visuomenininkų nuotrauka, foto

Klaipėdos viešasis transportas siūlo šiais metais nemokamai vežti miestiečius ir svečius net...

Nori dažniau vežti nemokamai nuotrauka, foto

Praėjusį savaitgalį nuo Herkaus Manto gatvėje esančio 8 daugiabučio namo fasado ėmė...

Suskubo tvarkyti byrantį balkoną nuotrauka, foto

Klaipėdos senamiestį Savivaldybė pradės gražinti nuo Tiltų gatvės 8-ojo namo, kuriame šiuo...

Susirūpino savo turtu nuotrauka, foto

Dešimtmetis po guminių kulkų „baliaus“ nuotrauka, foto

Lietuva, Vakar suėjo lygiai 10 metų, kai taikus, legalus profesinių sąjungų susivienijimų mitingas,...

Nidoje ruošiamasi statyti naują kultūros centrą nuotrauka, foto

Neringa, Pavasarį planuojama nugriauti Nidos centre esantį sovietmečiu statytą kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“...

Politikui teko atsiprašyti visuomenininkų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto tarybos nariui Vygantui Vareikiui trečiadienį teko aiškintis Savivaldybės Etikos komisijos...

Klaipėdoje vagys plėšė BMW multimedijas nuotrauka, foto

Kriminalai, Sausio 16 d. Klaipėdos m. pareigūnams pranešta, kad Kuosų g., Klaipėdoje, išdaužus...

Lietuva, Paskelbta prieš 43 min.

Neringa, Paskelbta prieš 48 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...