2019 m. gegužės 26 d. 16:15 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dovana ateities kartoms - „Šimtmečio giraitė“

2018-04-25, 13:44

Klaipėdos „Senamiesčio“ Rotaract klubas

Dovana ateities kartoms - „Šimtmečio giraitė“ nuotrauka, foto

© Deimantė Vaitkutė

Šiandien pasaulyje, kurio pagrindine varomąja jėga laikomos technologijos, neretai pamirštamos ne vien pamatinės vertybės, bet ir mus supanti aplinka. Dažnas vadovaujasi karaliaus Saulės principu: „Mano amžiui užteks, o po manęs nors ir tvanas.“. Vis dėlto mus supanti gamta yra mūsų visų namai, tad norint džiaugtis jos gėrybėmis dar ne vienerius metus, būtina rūpintis ir puoselėti savo aplinką.

Kaip gimė idėja

Vedami Rotary International prezidento išsakomų minčių apie gamtos saugojimą ir atsižvelgdami į aktualias gamtosaugines problemas, Klaipėdos senamiesčio „Rotaract“ klubas ir Klaipėdos tarptautinis Rotaract klubas sukvietė įvairias Klaipėdos miesto organizacijas ir miesto gyventojus, kurie šių metų balandžio 21 dieną susibūrę į talką pasodino „Šimtmečio giraitę“.

Projekto „Šimtmečio giraitė“ iniciatoriai siekė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga padovanoti uostamiesčiui dovaną, kuri būtų prasminga ne tik šiandien, bet taip pat džiugintų ateinančias kartas. Taigi buvo nuspręsta kviesti visus gamtos mylėtojus ir didelę Rotary šeimą kartu sodinti raudonlapių ąžuoliukų giraitę.

Kaip idėja pavirto ąžuoliukų giraite

Prie LCC tarptautinio universiteto pasodinti 50 vardinių ąžuoliukų yra galutinis projekto rezultatas, tačiau iki tol idėja turėjo nueiti ilgą kelią, kol buvo įgyvendinta.

Pirmiausia buvo konsultuojamasi ir tariamasi su gamtosaugininkais dėl laiko, kada geriausia sodinti raudonlapius ąžuoliukus, ir kuri miesto vieta bus tinkama jiems prigyti. Nemažai jėgų ir laiko pareikalavo pasiruošimas medelių sodinimui – plano sudarymas, teritorijos matavimas, duobių kasimas, kuoliukų kalimas ir kt. Labai džiugu, jog projektą rėmė ir prie jo įgyvendinimo prisidėjo Rotary bendruomenė, „Mano miestas Klaipėda“, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, LCC tarptautinio universiteto studentai ir VĮ Kretingos miškų urėdija.

Medeliai buvo sodinami net 2 savaitgalius. Balandžio 15 d. palaikymą iniciatyvai išreiškė ir pirmuosius medelius prie LCC tarptautinio universiteto pasodino Rotary bendruomenė – Klaipėdos Rotary, Rotaract ir Interact klubų nariai. Prie medelių sodinimo taip pat prisidėjo į Klaipėdos kraštą atvykęs Rotary apygardos 1462 valdytojas Algimantas Lukoševičius.

Balandžio 21 d. medelius sodino visi uostamiesčio gyventojai, kurie prisidėjo prie iniciatyvos „Šimtmečio giraitė“ ir taip išreiškė savo rūpestį dėl gamtos išsaugojimo bei aplinkos puoselėjimo. Klaipėdos senamiesčio „Rotaract“ klubas nuoširdžiai viliasi, kad visi pasodinti ąžuoliukai prigis ir ateityje taps pavyzdžiu, jog kartais užtenka vienos garsiai išsakytos minties ir būrio bendraminčių, kad idėja taptų ąžuoliukų giraite!

Projekto organizatoriai tikisi, jog susidomėjimas iniciatyva „Šimtmečio giraitė“ tik augs ir skatins visuomenę būti draugiška bei supratinga mus supančiai aplinkai.

Klaipėdos „Senamiesčio“ Rotaract klubas dėkoja visiems, geranoriškai prisidėjusiems prie projekto organizavimo!

 

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje šiemet turėtų iškilti seklio skulptūra, skirta įamžinti policijos kriminalistus. Šią idėją...

Klaipėdoje turėtų iškilti bronzinė seklio skulptūra nuotrauka, foto

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Sodinkime ne daugiau kaip trijų spalvų augalus nuotrauka, foto

Patarimai, Vis labiau puošiame gėlėmis palanges, balkonus, vazonus su įvairiais augalais deriname prie...

Klaipėdoje - bemotorių transporto priemonių festivalis nuotrauka, foto

Sportas, Sekmadienį Klaipėdos centre Herkaus Manto gatve riedėjo ir Vasaros estradoje šventę tęsia...

Jubiliejinis Birutės Petrikytės koncertas baigėsi skandalu nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Penktadienio vakarą Palangos koncertų salėje įvykęs jubiliejinis dainininkės Birutės Petrikytės koncertas „Su...

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Dviese spardė jaunuolį

Patarimai, Paskelbta prieš 8 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...