2019 m. kovo 24 d. 13:14 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dėl Viačeslavo Titovo - kreipimasis į teismą

(7)

Dėl Viačeslavo Titovo - kreipimasis į teismą nuotrauka, foto

TEISMAN. Nuspręsta, kad bus prašoma Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išaiškinti, ar Viačeslavas Titovas sulaužė Tarybos nario priesaiką.

© Virginijos KESMINĖS nuotr.

Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį nusprendė, kad kreipsis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, kad šis pateiktų išvadą, ar Tarybos narys Viačeslavas Titovas sulaužė Tarybos nario priesaiką.

Pats V. Titovas dar kartą prašė neįtraukti šio klausimo svarstymo į Tarybos posėdžio darbotvarkę ir sustabdyti procedūrą.

Tai padaryti ragino ir iš miestiečių tribūnos pasisakiusi V. Titovo advokatė. Pasak jos, išvadą, kad yra pagrindo kreiptis į teismą, pateikusi Tarybos sudaryta komisija iš visų frakcijų atstovų, netinkamai atliko savo darbą. Esą ji turėjo kalbėti apie tai, ar gali žmogus, Savivaldybės tarybos narys turėti ir viešai skelbti savo nuomonę, poziciją, kuri visiškai nesutampa su oficialia valstybės pozicija.

“Galima sakyti, kad tai „nuosprendis“ Viačeslavui Titovui, nes jį apkaltino už poziciją, įsitikinimus, pažiūras“, - dėstė advokatė.

Komisijai pirmininkavęs Artūras Šulcas kolegas patikino, kad nevaidino nei teisėjų, nei prokurorų.

„Tiesiog vykdėme užduotį, kuria mums patikėjo Taryba. Ištyrėme faktus, kurie buvo pateikti ir priėjome išvadą, kuri labai aiški ir suprantama. Tai nėra teismo verdiktas“, - sakė A. Šulcas.

Jis akcentavo, kad yra pagrindas kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, o sovietmečiu teismų priimti sprendimai dėl Adolfo Ramanausko-Vanago negalioja, nes teisėsauga buvo kontroliuojama okupacinio režimo.

„Propagandinė kalba“

Posėdžio metu V. Titovas teigė, kad kreipdamiesi į teismą Tarybos nariai „griauna valstybės pamatus, nori priimti sprendimą, prieštaraujantį Konstitucijai“, nori „sunaikinti žodžio laisvę“ ir t. t. Jis tikino, kad yra draudžiama persekioti už nuomonę, o dabar esą „demokratijai atėjo pabaiga, iš to nieko gero nebus“.

A. Šulcas priminė, kad V. Titovas buvo kviestas į komisiją pasikalbėti, tačiau jis atsisakė ateiti ir poziciją surašė raštu.

„Galbūt žmogaus nuomonė kitokia, bet ją galima pasakyti. Žinoma, išskyrus šmeižtą ir kitus baudžiamojo persekiojimo dalykus“, - priminė A. Šulcas.

V. Titovas kolegoms politikams citavo Povilo Masilionio sudarytą knygą „Partizanų teroro aukų atminimo knyga“ – esą joje surašyti nuo partizanų nukentėjusių žmonių pavardės.

Tarybos narys, istorikas Vygantas Vareikis teigė, kad iš V. Titovo lūpų skamba propagandinė kalba.

„Vyksta propagandinis karas. Tęsinys to, kas sovietmečiu pradėta“, - nuomonę išsakė istorikas ir pridūrė, kad tokie pasisakymai panašėja į antivalstybinę veiklą.

Nuomonę išreiškė ir kiti politikai. Valdemaras Anužis ragino netapatinti V. Titovo su visais rusais, nes esą Rusija nuo režimo irgi nukentėjo. Jis prisiminė senelio žodžius, kad „reikia atskirti rusą nuo komunisto“.

Arūnas Barbšys laikėsi nuomonės, kad šiandien iš V. Titovo lūpų dar kartą vėl buvo išgirstas šmeižtas.

„Dar kąrtą juodina ir ne nuomonę jis čia pasakė. Ir toliau tą patį varo. Kodėl prisidengdami demokratija turime jam išvis suteikti šią tribūną?“ – nepasitenkinimą V. Titovo elgesiu išsakė A. Barbšys.

Pritarė vienbalsiai

Siūlymui kreiptis į į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą vienbalsiai pritarė visi balsavimui užsiregistravę 24 Tarybos nariai.

Klausimo svarstyme ir balsavime nedalyvavo politinės partijos „Rusų aljanso“ nariai – Tatjana Fedotova ir Vladimiras Vlasovas. Taip pat nebalsavo ir pats V. Titovas.

Meras Vytautas Grubliauskas priminė kolegoms, kad visi privalės gerbti teismo sprendimą tokį, koks jis bus.

Po balsavimo politikė Nina Puteikienė pasiūlė valdančiajai daugumai pagalvoti, ar ji ir toliau liks koalicijoje su „Rusų aljansu“.

„Ar šiame kontekste tebeliekate koalicijoje su „Rusų aljansu“, kuris nusišalindamas palaiko Titovo poziciją? Keliu tai kaip jūsų garbės klausimą. Ar jūs gerai jaučiatės?“ – klausė opozicijos atstovė.

Politikė Lilija Petraitienė ragino kolegas nedalyvauti V. Titovo rinkiminiame šou.

„Nepasikabinkime ant rinkiminio kabliuko. Taip kiršiname mūsų daugiakultūrinį, daugiatautį, daugiakonfesinį miestą“, - sakė L. Petraitienė.

Nuotraukų galerija

 

© Virginija Kesminė

Virginija Kesminė

 

Virginija Kesminė

 

Virginija Kesminė

 

Virginija Kesminė

 

Virginija Kesminė

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Donatas

2018-09-13   23:02

IP: 78.57.251.161

Jei Titovas šių laikų didvyris, tai kokius darbus jis atliko vardan visuomenės gerovės? Ką girdžiu, matau, tai tik beprasmės kalbos ieškant būdų kaip kam įkąsti ir kaip tuo pasididinti savo populiarumą. Žinoma, ne vienas jis toks, ir be jo taryboje ne maža mažamečių, bet bent jau nekalbančių į tokias lankas.

Tipo to tipo

2018-09-13   20:14

IP: 188.69.198.126

Tave lapuha tai ir traukti nreikia bo ir tap matosi kad pratrauktas. Čepsetojas eik panages isivalyk subinavos kaimo gyventojau.

Klaipeda ---> tipo

2018-09-13   20:06

IP: 84.15.181.43

Ka tu ten nori traukti? Ziaumok varske ir necepsek..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Prieš metus, pernai kovą, buvo pradėti Jono kalnelio tvarkybos darbai, kurių vertė...

Jono kalnelyje - neįtikėtini dalykai nuotrauka, foto

Šeštadienį apie 11 val. Naujajame turguje apsilankę žmonės sutriko: grojo muzika, stovėjo...

Naujajame turguje išdalinta 1000 spurgų nuotrauka, foto

Beveik dvejus metus sprendžiama, ką daryti su nenaudojamu ir miesto širdyje esančiu...

Pašto likimas vis dar įstrigęs nežinioje nuotrauka, foto

Tauragė baigia pasistatyti baseiną nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Tauragėje kitų metų rudenį turėtų pradėti veikti šiuo metu baigiamas statyti baseinas....

„Šakočių rojaus“ šeimininkas pasijuto tarsi rojuje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Daugiau nei 5 metus Gargždų turguje veikiančios gardėsių krautuvėlės „Šakočių rojus“ šeimininkas...

Tarp „Sony“ apdovanojimų – klaipėdiečio darbas nuotrauka, foto

Kultūra, 2019-ųjų „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimuose Lietuvos nacionalinį prizą pelnė klaipėdiškis fotografas Ruslanas...

Kvietiniškiai dėl šaudyklos – lyg užburtame rate nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kvietinių kaimo bendruomenė jau dvejus metus varsto įvairiausių institucijų duris dėl kaime...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 59 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...