2019 m. sausio 21 d. 15:39 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dėl smurto prieš kates - tyrimas

(5)

Dėl smurto prieš kates - tyrimas nuotrauka, foto

ĮTARIMAI. I. Kanto g. 6-ojo namo kieme, pasak klaipėdietės Violetos, jau nuo 2009 metų pasitaiko incidentai, kai randami, įtariama, šūviais sužaloti katinai. Nors moteris įtaria, kad tai daro vienas kaimynų, policijos pareigūnai anksčiau jo kaltės neįrodė.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Žiaurus elgesys su gyvūnais negali būti toleruojamas, - tuo įsitikinusi klaipėdietė Violeta. Pasak jos, jau keletą metų I. Kanto gatvėje piktybiškai žalojamos jos globojamos katės. Esą policijoje vyko tyrimai, bet kaltininkų niekaip nepavyksta rasti.

Tyrimas atliekamas ir dėl naujausio incidento.

Incidentai kartojasi

Į devintą dešimtį įkopusi klaipėdietė nuoširdžiai rūpinasi keturkojais, tad jai be galo skaudu matyti sužalotus gyvūnėlius. Kreiptis į žiniasklaidą moterį paskatino kantrybės taurę perpildęs incidentas antrąją Velykų dieną, kai I. Kanto g. 6 namo kieme buvo rasta paslika gulinti katytė. Pasak ponios Violetos, šventinę dieną veterinarinė klinika nedirbo, tad gyvūną specialistai apžiūrėjo tik kitą dieną.

"Rastos 4 apvalios 3-4 mm skersmens žaizdelės, padarius rentgeno nuotrauką rasti 6 metaliniai svetimkūniai, panašūs į šratus, taipogi išniręs šlaunikaulis, katė galinėse kojose nejaučia skausmo. Tą pačią dieną dėl gyvybiškai svarbių organų pažeidimų jai buvo atlikta eutanazija", - rašte Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkui, kurio kopija buvo pateikta ir "Vakarų ekspresui", rašo ponia Violeta.

Moteris išvardino ne vieną atvejį, kai tame pačiame kieme buvo rasti sužaloti katinai: 2009 m. liepą, 2012 m. rugpjūtį, 2012 m. spalį, 2014 m. liepą. Klaipėdietė tikino, kad visais atvejais policijoje buvo atliekami tyrimai. Ji įtaria, kad šūviais prieš keturkojus kovoja tame pačiame name gyvenantis vyras, mat, moters žiniomis, jis beveik prieš dešimtmetį jau buvo trauktas atsakomybėn už žiaurų elgesį su gyvūnais.

"Šiandien sužeisti tik katinukai, kas žino, kurią dieną šratai įstrigs bėgančiam pro šalį vaikui, atsitiktiniam praeiviui", - nuogąstavo klaipėdietė.

Perdavė policijai

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Antanas Bauža patvirtino gavęs tokio turinio raštą.

"Gavome, bet perdavėme pagal kompetenciją tirti policijai, nes nustatytos šautinės žaizdos", - teigė A. Bauža.

Pasak jo, įvairių incidentų su katėmis labai daug užfiksuota pernai.

"Buvo pranešimų dėl nuodijimų Debreceno gatvėje ir vienoje sodų bendrijoje, buvo ir įvairių kitokių incidentų. Keliame šį klausimą ir Savivaldybėje, įvairiuose susirinkimuose, kad būtų daugiau dėmesio skirta neprižiūrimų, bešeimininkių gyvūnų situacijai", - sakė viršininkas.

"2012 metais buvo sužalotas gyvūnėlis ir moteris įtarė kaimyną, bet policija nenustatė ar nesurinko duomenų, kad jos įvardintas kaimynas galėjo tą padaryti. Dėl to buvo atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą", - aiškino Klaipėdos miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus 2-ojo poskyrio viršininkas Albinas Misevičius.

Jo teigimu, jei šįkart bus nustatyta, kad gyvūnas iš tiesų buvo pašautas ir tai turėjo įtakos jo mirčiai, gali būti pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Šiomis dienomis vyksta aplinkybių tikslinimas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

1337

2016-04-10   14:12

IP: 85.232.138.130

Kiek cia klounu..
O kas tai daro reike ne bausti, o musti.. ir normalei musti.. Bet deja Cia LIETUVA..

Šiaip

2016-04-10   11:58

IP: 86.100.23.16

Mes čia kalbame apie diskriminaciją. Jeigu aš užmušiu žiurkę ar mane kas nubaus? Ne, net pagirs. Ar žiurkė gyvenanti ne name kažkuo Jums kenkia? Jūs ją norite nudobti tik pagal savo asmeninį grožio suvokimą, nes ji negraži. Kai kažkas nudobia beglobę katę, iškart atsiranda kačių gerbėjų. Tai diskriminacija. Jūs tik žodžiais tas kates mylit, bet retas kuris parsinešate namo ir tikrai globojate. O ir katei tokia Jūsų globa tolygi įkalinimui. Tai gal baikime tas nesamones su neva globom. Nesikiškit į laukinę gamtą. Nustokite po langais šerti kates.

hmm

2016-04-10   11:54

IP: 86.100.23.16

Jeigu tos katės yra tikrai šios moters globojamos, tai ar jos yra užregistruotos, ar už jas mokami mokesčiai ir kodėl tuomet tos katės vaikšto be priežiūros lauke. Įtariu, kad apie jokią globą kalba neina. Tiesiog padarė šėryklą? Aišku, kad to gyventojai netoleruos. Reiktų kreiptis į atitinkamas tarnybas, kad beglobės katės būtų sugaudytos.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pirmadienis yra paskutinė diena, kada kandidatai į Klaipėdos universiteto (KU) rektoriaus pareigas...

KU baigia priimti kandidatų į rektoriaus pareigas paraiškas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija aiškintis, ar miestui reikalingas tramvajus. 

Klaipėda aiškinsis, ar miestui reikia tramvajaus nuotrauka, foto

Šių metų pradžios plušantieji valstybės tarnyboje laukė su didžiuliu nerimu. Kartu su...

Korupciją savivaldybėse "stoguoja" švogeriai nuotrauka, foto

Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai "Klaipėdos bastionas 2019", kurių metu kariai ir civiliai...

Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai - jau šį rudenį nuotrauka, foto

Vetavo pataisas dėl lengvatos perkant tarnybinius butus nuotrauka, foto

Lietuva, Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo Seime priimtas pataisas, sukuriančias lengvatines sąlygas tarnybinių...

Klaipėdietis bagažinėje vežė 1000 pakelių cigarečių nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiestyje patikrinę automobilį ...

"Lietuva buvo, yra ir bus artima Sakartvelo draugė" nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvos ir Sakartvelo dvišalius santykius, Sakartvelo bendradarbiavimą su Europos Sąjunga, europinių...

Inicijuoja tyrimą dėl premjero neskaidraus konsultavimo nuotrauka, foto

Lietuva, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija Seime inicijuoja tyrimą dėl galimai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...