2018 m. vasario 20 d. 09:51 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dėl senamiesčio pašto spręs Taryba

Dėl senamiesčio pašto spręs Taryba nuotrauka, foto

ISTORIJA. Pastatas Aukštojoje gatvėje 13 yra pastatytas XIX a. ir priklauso 1978 metais restauruotų namų kompleksui, kurį sudaro penki XVIII-XIX a. simetriški, mansardiniais stogais dengti namai. Pašto skyrius čia įsikūrė po restauracijos, 1978 m.

© Eimanto Chachlovo nuotr.

Nors Klaipėdos miesto tarybos Kolegija pasisako už senamiestyje esančių vadinamojo Balandžių pašto patalpų perėmimą, nuspręsta, jog galutinį žodį tars pati Taryba.

Ką daryti su senamiesčio paštu, uostamiesčio valdžia galvą suka jau kelis mėnesius. "Vakarų ekspresui" paskelbus apie pašto uždarymą tarp senamiesčio gyventojų ir visuomenininkų kilo nemenkas sujudimas - jie nenorėjo, jog būtų sunaikintas unikalus, Klaipėdos menininko Vytauto Karčiausko kurtas pašto interjeras bei ten esantys meno kūriniai, pašto dvasia.

Šiomis dienomis Tarybos Kolegijos nariams buvo pateikta informacija apie pašto būklę, jo istorinę vertę, istoriją, reikiamą lėšų poreikį jį norint perimti iš savininko Lietuvos pašto.

Kolegijos pirmininkas, meras Vytautas Grubliauskas dienraščiui sakė, jog Kolegijos nariams tarti galutinį sprendimą būtų buvusi per didelė atsakomybė, tad nuspręsta Savivaldybės administraciją įpareigoti iki artimiausio Tarybos posėdžio parengti sprendimo projektą dėl patalpų perėmimo.

"Įvardytos dvi galimybės - neįsigyti patalpų, ir visa ši istorija būtų baigta, arba įsigyti patalpas ir Taryboje apsispręsti, kokiu būdu - pirkti ar nuomoti", - sakė jis.

Svarstoma, jog pirkimo kaina nebūtų labai ženkli ir siektų apie 87 tūkst. eurų. Visgi nedidelę patalpų kainą išskirtinėje senamiesčio vietoje lemia tai, jog jos apleistos ir ilgus metus neprižiūrėtos. Tai reiškia, jog būtinasis remontas pareikalautų nemažai išlaidų.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, jog paštelyje išdraskyti šildymo tinklai, drėgsta pamatai ir panašiai. Statinys yra kultūros paveldas, tad itin daug atsieitų patalpų apšiltinimas, o viską sudėjus gali susidaryti net kelis šimtus tūkstančių eurų siekianti suma.

Nors gilių istorinių pašto tradicijų šiame pastate nėra, pašto skyrius čia veikė tik nuo 1978 metų, Kolegijos nariai išreiškė nuomonę, kad patalpos būtų naudingos miesto kultūriniams poreikiams tenkinti. Kaip vienas iš panaudojimo variantų įvardijamas muziejaus ekspozicijos sukūrimas pašto tematika, kartu tai galėtų būti erdvė, kur vyktų edukaciniai užsiėmimai, užsukę turistai galėtų įsigyti atviruką ar pasigaminti medalį su Klaipėdos simbolika.

Taip pat būta siūlymų į šią senamiesčio erdvę pažvelgti ir platesniu kontekstu, mat netoli įsikūręs ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, ir Parodų rūmai, ir Etnokultūros centras, galbūt patalpos praverstų kažkurios įstaigos vykdomai veiklos sričiai stiprinti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Vasario 20-ąją gimę nuotrauka, foto

Daugybė Lietuvos jūrininkų Vasario 16-ąją pasitiko laivuose, kuriuose plazda ne mūsų šalies...

Kapitoną liūdina išsivaikščiojanti Lietuva nuotrauka, foto

Klaipėdoje finišavo ketvirtasis „Šviesų festivalis“. Baigiamąjį festivalio vakarą papildė antrus metus įgyvendinama...

"Šviesų festivalį" užbaigė šviečiančių augintinių paradas nuotrauka, foto

Nors dar pernai architektai kritiškai pasisakė apie planus šalia "Kultūros fabriko" statyti...

Būti ar nebūti "auksiniam" garažui Klaipėdoje? nuotrauka, foto

Nidoje ieškos karo belaisvių stovyklos pėdsakų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prancūzijos vyriausybė per savo šalies ambasadą Lietuvoje nusprendė finansuoti žvalgomuosius tyrimus Kuršių...

Po švelnių orų – 24 laipsnių speigas nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Nors antradienis dar neprimins speigo, kurio sulauksime penktadieni naktį, pamažu pajusime besikeičiančius...

Edmundas Kvederis palieka "Smeltės" progimnaziją nuotrauka, foto

Švietimas, "Smeltės" progimnazijos direktorius Edmundas Kvederis ruošiasi naujam iššūkiui. Paskutiniuose Seimo rinkimuose mokytojo...

Iš kantrybės vedusių eilių nebeliko nuotrauka, foto

Švietimas, Vakar uostamiesčio bendrojo ugdymo mokyklose pradėti registruoti prašymai mokytis pirmose bei gimnazinėse...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 22 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 46 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 51 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...