2017 m. rugsėjo 22 d. 18:26 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dėl senamiesčio pašto spręs Taryba

Dėl senamiesčio pašto spręs Taryba nuotrauka, foto

ISTORIJA. Pastatas Aukštojoje gatvėje 13 yra pastatytas XIX a. ir priklauso 1978 metais restauruotų namų kompleksui, kurį sudaro penki XVIII-XIX a. simetriški, mansardiniais stogais dengti namai. Pašto skyrius čia įsikūrė po restauracijos, 1978 m.

© Eimanto Chachlovo nuotr.

Nors Klaipėdos miesto tarybos Kolegija pasisako už senamiestyje esančių vadinamojo Balandžių pašto patalpų perėmimą, nuspręsta, jog galutinį žodį tars pati Taryba.

Ką daryti su senamiesčio paštu, uostamiesčio valdžia galvą suka jau kelis mėnesius. "Vakarų ekspresui" paskelbus apie pašto uždarymą tarp senamiesčio gyventojų ir visuomenininkų kilo nemenkas sujudimas - jie nenorėjo, jog būtų sunaikintas unikalus, Klaipėdos menininko Vytauto Karčiausko kurtas pašto interjeras bei ten esantys meno kūriniai, pašto dvasia.

Šiomis dienomis Tarybos Kolegijos nariams buvo pateikta informacija apie pašto būklę, jo istorinę vertę, istoriją, reikiamą lėšų poreikį jį norint perimti iš savininko Lietuvos pašto.

Kolegijos pirmininkas, meras Vytautas Grubliauskas dienraščiui sakė, jog Kolegijos nariams tarti galutinį sprendimą būtų buvusi per didelė atsakomybė, tad nuspręsta Savivaldybės administraciją įpareigoti iki artimiausio Tarybos posėdžio parengti sprendimo projektą dėl patalpų perėmimo.

"Įvardytos dvi galimybės - neįsigyti patalpų, ir visa ši istorija būtų baigta, arba įsigyti patalpas ir Taryboje apsispręsti, kokiu būdu - pirkti ar nuomoti", - sakė jis.

Svarstoma, jog pirkimo kaina nebūtų labai ženkli ir siektų apie 87 tūkst. eurų. Visgi nedidelę patalpų kainą išskirtinėje senamiesčio vietoje lemia tai, jog jos apleistos ir ilgus metus neprižiūrėtos. Tai reiškia, jog būtinasis remontas pareikalautų nemažai išlaidų.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, jog paštelyje išdraskyti šildymo tinklai, drėgsta pamatai ir panašiai. Statinys yra kultūros paveldas, tad itin daug atsieitų patalpų apšiltinimas, o viską sudėjus gali susidaryti net kelis šimtus tūkstančių eurų siekianti suma.

Nors gilių istorinių pašto tradicijų šiame pastate nėra, pašto skyrius čia veikė tik nuo 1978 metų, Kolegijos nariai išreiškė nuomonę, kad patalpos būtų naudingos miesto kultūriniams poreikiams tenkinti. Kaip vienas iš panaudojimo variantų įvardijamas muziejaus ekspozicijos sukūrimas pašto tematika, kartu tai galėtų būti erdvė, kur vyktų edukaciniai užsiėmimai, užsukę turistai galėtų įsigyti atviruką ar pasigaminti medalį su Klaipėdos simbolika.

Taip pat būta siūlymų į šią senamiesčio erdvę pažvelgti ir platesniu kontekstu, mat netoli įsikūręs ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, ir Parodų rūmai, ir Etnokultūros centras, galbūt patalpos praverstų kažkurios įstaigos vykdomai veiklos sričiai stiprinti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Uostamiesčio Plytinės rajono gyventoja "Vakarų ekspresui" pasiskundė, kad ankstų pirmadienio rytą, apie...

Apšvietimas išjungiamas sulig saulės patekėjimu nuotrauka, foto

Rudens lygiadienį Klaipėdoje pirmą kartą organizuojama šventė ant Žardės piliakalnio. Jos metu...

Lygiadienis ant Klaipėdos piliakalnių nuotrauka, foto

Prieš 30 metų skulptorius Algirdas Bosas specialiai Klaipėdos dramos teatro fasadui sukūrė...

Dramos teatro puošmena - sukurta ir užmiršta nuotrauka, foto

Buvęs Baltijos laivų statyklos administracinis pastatas, ilgai stūksojęs tuščias pačioje Klaipėdos senamiesčio...

Pilies dirbtuvėse kuriasi kūrybingi klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Net ir sumokėjęs gali gauti baudą nuotrauka, foto

Automobiliai, Nors lietuviškas internetas vertinamas kone geriausiai pasaulyje, jis pridarė nemalonumų Palangos miesto...

„Neptūnas“ pasirašė sutartį su įžaidėju iš JAV nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ stiprinasi: į komandos gretas artimiausiomis dienomis įsilies 28 metų 183...

Lygiadienis ant Klaipėdos piliakalnių nuotrauka, foto

Klaipėda, Rudens lygiadienį Klaipėdoje pirmą kartą organizuojama šventė ant Žardės piliakalnio. Jos metu...

Apšvietimas išjungiamas sulig saulės patekėjimu nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiesčio Plytinės rajono gyventoja "Vakarų ekspresui" pasiskundė, kad ankstų pirmadienio rytą, apie...

Automobiliai, Paskelbta prieš 25 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...