2017 m. lapkričio 22 d. 18:19 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dėl senamiesčio pašto - daug neatsakytų klausimų

(3)

Dėl senamiesčio pašto - daug neatsakytų klausimų nuotrauka, foto

KLAUSIMAS. Į biurokratines pinkles pakliūva Klaipėdos menininko Vytauto Karčiausko (kairėje) autoriniai darbai, kurie palikti už užrakintų senamiesčio pašto durų.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Klaipėdos valdžia, pažadėjusi, jog išsaugos bent jau senamiesčio pašto dvasią, dabar skaičiuoja, kiek miestui tai kainuos. Esą pasirinkimų ratas šiuo metu siaurėja, tačiau klausimų dar nemažai.

Vakar su meru susitikę įvairių Savivaldybės skyrių specialistai tarėsi dėl Aukštojoje gatvėje iki kovo mėnesio veikusio Klaipėdos 3-iojo pašto patalpų likimo. Varianto, kad patalpos miestui galėtų būti atiduotos panaudai, nebelieka, tad teks rinktis tarp jų nuomos arba nupirkimo.

Siaurėja ir galimų patalpų naudotojų ratas - svarstoma, jog jose galėtų įsikurti Kultūrų komunikacijų centras, Turizmo ir kultūros informacijos centras arba abu centrai kartu.

"Specialistus pavedėme išnagrinėti galimas investicijas į patalpų tvarkymą. Jose nėra šildymo, metasi grybelis, tad, ko gero, ir anksčiau darbo sąlygos ten buvo nekokios, o esant tokioms aplinkybėms šnekėti apie šiuolaikišką ir civilizuotą darbo vietą dabar būtų sudėtinga", - tvirtino meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak miesto vadovo, specialistai preliminariai bandys įvertinti galimus eksploatavimo kaštus - galbūt patalpas reikėtų remontuoti, keisti langus, duris, grindis ar dar kažką. Jau susisiekta su Lietuvos paštu, kad būtų leista patekti į patalpas, taip pat paprašyta papildomų dokumentų, būtinų įvertinti preliminarią nuomos ar net pirkimo kainą.

Nemažu iššūkiu lieka ir patalpose likę uostamiesčio menininko Vytauto Karčiausko autoriniai darbai. Dar nežinia, ar kūriniai priklausytų su parduodamomis patalpomis, ar šį klausimą reikėtų spręsti su pačiu V. Karčiausku. Juolab kad ir oficialiuose dokumentuose, kuriais reglamentuojama, kaip savivaldybės turėtų įsigyti turtą, tokie atvejai nėra nurodomi.

"Žadu susitikti su Vytautu Karčiausku, nes noriu sužinoti jo viziją, kokią perspektyvą jis mato", - žadėjo V. Grubliauskas.

Pripažįstama, jog Savivaldybė negali delsti - Lietuvos pašto geranoriškumas valdininkams ieškant sprendimo gali ir išsekti. Visgi meras džiaugiasi, jog į miesto siekius paštininkai žvelgia palankiai. Galimas daiktas, jog jie, nors ir nebeteiks įprastinių pašto paslaugų, atras galimybę bent pakabinti pašto dėžutę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ideja

2017-05-04   15:21

IP: 195.14.179.121

ten galetu gyventi Nika Puteikiene. Tureti savo ofisa rinkejams. Prie to pacio vaisinti makaronu patiekalais, ale mini seimos restoranas.

Viskas reikalinga,

2017-05-04   13:38

IP: 78.61.129.81

Kiek menininkų, užsienio delegacijų dovanotų darbų, kurios gavo miesto vadovai yra kokiose muziejuose... Gal nekalbėkite apie gerbiamą Karčiausią. tokie kaip jis, kaip Varkalis miesto vertybių negrobė, nepasisavino, namo nesinešė.... Ir juo labiau nesigviešia privatizuoti Senojo balandžių pašto, Niekam ne paslaptis, kas siekai "paštelį" priglobti. O meras gelbėjimu užsiėmė, kai visuomenininkai Sizifo akmenis nuritino, " rūpintojėliui " pirštu pabaksnojo. Taigi, gelbėkim, kas dar liko

Klausimėlis

2017-05-04   10:38

IP: 86.100.107.136

Už tuos meno kūrinius su V. Karčiausku buvo atsiskaityta, jie yra Lietuvos pašto, o ne V. Karčiausko nuosavybė. Žinoma, meras gali tartis su V. Karčiausku dėl tolimesnio meno kūrinių likimo. Bet neaišku, ar miestui reikalingas pašto skyrius, ar V. Karčiausko menai? O gal ir pašto skyrius, ir menai?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kitais metais Klaipėda nusiteikusi priimti 20 pabėgėlių, nors patirtis rodo, kad į...

Pabėgėliai į Klaipėdą nesiveržia nuotrauka, foto

Liepos 1 d. Klaipėdos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais vykdo iš...

Klaipėdoje šeimai teikiamos kompleksinės paslaugos nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius intensyvina kontrolę dėl kasinėjimo darbų,...

Stiprinama žemės kasimo darbų kontrolė nuotrauka, foto

Klaipėdos m. savivaldybė informuoja, kad Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis,...

Potvynis slūgsta nuotrauka, foto

Ar Žuvininkystės tarnyba bus privatizuota, ar tik pertvarkyta? nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Prasidėjusi Žuvininkystės tarnybos pertvarka apaugo įvairiais prieštaringais vertinimais, ikiteisminiais tyrimais ir...

Uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, LR Seimo Ekonomikos komiteto vadovas Virginijus Sinkevičius teigia, kad rekordiniai Klaipėdos...

Bernardas Aleknavičius ruošia paminklą Mažajai Lietuvai nuotrauka, foto

Žmonės, Jau pusšimtį amžiaus Mažąja Lietuva besidomintis publicistas, fotožurnalistas, kraštotyrininkas Bernardas Aleknavičius yra...

Nepilnamečiai ardė Vilnių ir Klaipėdą jungiančius geležinkelio bėgius nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Praėjusią naktį bandyta nukirsti svarbiausią geležinkelių arteriją Lietuvoje. Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“...

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 35 min.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...