2019 m. gegužės 24 d. 02:38 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dėl paminklo karalienei eina kryžiaus kelius

(5)

Dėl paminklo karalienei eina kryžiaus kelius nuotrauka, foto

ĄŽUOLAS. Istorikas Kęstutis Demereckas stovi prie ąžuolo Tauralaukio dvaro parke. Manoma, kad medis pasodintas Prūsijos karalienės Luizės garbei.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Tai turėtų tapti turistų traukos centru, juk tai - toks grožis!" - žvelgdamas į Tauralaukio dvaro parką, ištarė uostamiesčio legenda Dionyzas Varkalis. Tačiau čia pat vyras nuleidžia akis - tvarkant parką, kyla ir didelių kliūčių.

Šeštadienį 11 valandą Klaipėdos g., Tauralaukyje, prie Dangės tilto susirinkę visuomenininkai mėgins prikelti Prūsijos karalienės Luizės pamėgtą miesto parką. Jie kviečia galinčius visus prisidėti prie šios aplinkos švarinimo akcijos.

Pavasarinės talkos, kurios metu bus tvarkoma parko aplinka, idėja itin svarbi D. Varkalio bendraminčiams, jauniesiems klaipėdiečiams Juozapui Bernotui-Pakeriui ir Benui Volodzkai. Būtent jaunimui ir kilo idėja atbundant gamtai atgaivinti ir parką.

"Kartais net paprasti klaipėdiečiai nežino, kad Klaipėda nebuvo eilinis girtuoklių miestelis. Daug dėmesio jam skyrė karalienė Luizė. Šis parkas - mėgstama jos pasivaikščiojimo vieta. Yra pasodintas jos ąžuolas. Dvariškiai čia vaikščiodavo. Čia vykdavo net tarptautiniai susitikimai - atvykdavo Rusijos caras", - istoriją prisiminė D. Varkalis.

Visuomenininkas teigė, kad parko švarinimo akcija norima atgaivinti Klaipėdą, parodyti, kad joje yra įdomių, gražių istorinių vietų.

Tiesa, liečiantis prie šio parko istorijos, kyla ir netikėtų problemų. Visuomenininkai nori atkurti dar 1960 metais nugriautą karalienės Luizės paminklą Tauralaukyje.

"Tą teritoriją, kurioje jis stovėjo, kažkas privatizavo. Mes norime naują paminklą statyti netoli ąžuolo. Tačiau kyla problema dėl žemės paskirties. Žemė priklauso Kretingai. Vyksta didžiuliai ginčai", - apie kryžiaus kelius prasitarė vyras.

Jau anksčiau panašią idėją pastatyti paminklą karalienei iškėlė Klaipėdos ROTARY klubas.

"Reikėtų spręsti tą žemės ir miško problemą. Pateikėme Kretingai ir Klaipėdai paraišką, kad norime surinkti šiukšles, apgenėti krūmokšnius. Kai kur to daryti neleido", - sakė D. Varkalis.

"Tauralaukyje trūksta viešųjų teritorijų ir želdinių, kurie klaipėdiečiams keltų pasididžiavimą. Mes norime sutvarkyti šią vietą. Be to, norime atstatyti ir paminklą. Tad kviečiame prisidėti visus klaipėdiečius prie aplinkos gražinimo", - teigė B. Volodzka, pabrėžęs, kad šeštadienį šiam parkui prižiūrėti bus įkurta ir Tauralaukio bendruomenė.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Gaila

2019-05-01   22:50

IP: 185.11.26.161

Kad privatizuoti leidžia tokias vietas, turėtų būti restitucijos, sklypo grąžinimo garantija, klaidas privalo ištaisyti. Istorija yra garbės reikalas.

VIVA

2019-04-26   23:36

IP: 95.90.239.41

man taip gaila kaskart važiuojant Klaipėda, kad nesaugomi seni prūsiški pastatai. Jų tiek daug aplink senamiestį. griūva, baisu ir gėda žiūrėt. Vokietijoje tokių dalykų nematau gyvenant. o dabar dar ir Luizė. Juk prūsų kultūra buvo tokia turtinga. reikia viską saugoti, nes ir taip klaipėda labai surusinta po antrojo pasaulinio karo. pilna tų baisių sovietinių daugiabučių, daug kas išnaikinta, kas buvo susiję su prūsija

Vai tai tai

2019-04-25   08:36

IP: 86.100.145.252

Graži iniciatyva, ti gaila, kad visuomenei liko tik dalis buvusio parko, kadangi centrinė parko dalis buvo privatizuotas ir net sudarkyta "novodielu".

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Ateinantis sekmadienis – jau penktasis, kai galima nemokamai lankytis Lietuvos jūrų muziejuje....

Sekmadienį prie muziejaus vėl nusidrieks eilės nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas apdovanojo labiausiai sužibėjusią dešimtą kartą vykusio...

Pagerbti ryškiausi Klaipėdos laivų parado dalyviai nuotrauka, foto

Lietuvos keliuose šiandien buvo tęsiama „Švaraus vairuotojo“ iniciatyva – vairuotojai kviesti į...

Pavyzdingų vairuotojų mašinos papuoštos lipdukais nuotrauka, foto

Sezono geriausiųjų sąraše - klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Birštone vyko Lietuvos vyrų ir moterų rankinio sezono uždarymas. Renginio metu...

Ši vasara Palangoje bus paskutinė tokia nuotrauka, foto

Vasara, Ši vasara – paskutinė, kai paplūdimiuose įsikūrusiose laikinose kavinėse bus galima pagurkšnoti...

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, 16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

"Dragūnui" - Klaipėdos miesto medalis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai, iškovoję devintąjį Lietuvos rankinio lygos čempionų titulą, sulaukė Klaipėdos...

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Vasara, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...