2020 m. rugpjūčio 10 d. 11:53 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dėl medžių kirtimo Rumpiškės kvartale - į teismą

(17)

Dėl medžių kirtimo Rumpiškės kvartale - į teismą nuotrauka, foto

PAVASARIS. Štai tokie vaizdai prasidėjusį pavasarį pasitiko uostamiesčio Rumpiškės kvartale - žmonės vaikšto šalia nuvirtusių lapus išskleidusių medžių.

© Jono VALAIČIO nuotr.

Reklama

Uostamiesčio medžių gynėja Laima Laurinavičienė pirmadienį pranešė, kad dėl Rumpiškės kvartale vykstančių tvarkymo darbų, kurių metu pradėti kirsti medžiai, planuojama kreiptis į teismą. Jos teigimu, ieškinį miesto valdžiai ruošia Kaune pagarsėjęs advokatas Saulius Dambrauskas, visoje Lietuvoje ginantis medžių saugotojų pozicijas.

"Klaipėdos miesto savivaldybė nereaguoja į advokato nurodytus pažeidimus. Taigi, jis ruošia bylą prieš miesto Savivaldybę už neteisėtą medžių iškirtimą. Visuomenė eis iki galo. Jeigu ši byla bus laimėta, tai bus precedentas. Į tai turės atsižvelgti ir kitų miestų savivaldybės. Negalima pažeisti visuomenės interesų ir žudyti gyvosios gamtos", - kreipimosi į teismą motyvus "Vakarų ekspresui" aiškino L. Laurinavičienė.

Moteris teigė praėjusią savaitę toliau stebėjusi Rumpiškės kvartale augančių medžių pjovimą, dėl prasidėjusių darbų buvo iškviesti ir policijos pareigūnai, tačiau pažeidimų ir vėl nerasta.

Specialiosios tarnybos skambučių dėl medžių kirtimo Rumpiškės kvartale sulaukia ne taip jau retai. Štai ir balandžio pradžioje žmonės, vos išgirdę pjaunant medžius, puolė skambinti pareigūnams. Apie tai rašė ir "Vakarų ekspresas".

"Pagal miesto planą visame Rumpiškės gyvenamųjų namų kvartale turi būti atlikta kiemų rekonstrukcija, - tąkart kalbėjo L. Laurinavičienė. - Bet projektas vykdomas praktiškai be visuomenės pritarimo. Į viešus svarstymus atėjo tik keliolika gyventojų. O didžioji visuomenės dalis nieko nežinojo iki tol, kol medžiai nebuvo paženklinti raudonais kryžiais."

Balandį atvykus darbininkams Rumpiškės gyventojai suskubo kviesti pagalbą ir paskambino numeriu 112. Tiesa, tąkart atvyko ne pareigūnai, o aplinkosaugininkai, kurie "Vakarų ekspresą" patikino, kad pažeidimų nerasta.

"2020-04-02 atlikus faktinių aplinkybių patikrinimą Rumpiškės kvartale nustatyta, kad želdiniai yra šalinami pagal išduotą leidimą ir nukirsti medžiai neviršija leidime kirtimui nustatytų medžių skaičiaus, tad pažeidimų šiai dienai nenustatyta. Kadangi matome, kad čia jautri situacija, toliau ją stebėsime, ir pastebėję, kad rangovai galimai viršija leidimo sąlygas, vėl juos tikrinsime ir, esant reikalui, pradėsime administracinio teisės pažeidimo procedūrą bei skaičiuosime žalas", - laiške redakcijai pabrėžė Aplinkos apsaugos departamento vyresnioji specialistė Gintarė Tamulytė.

Apie šią situaciją dienraštis prieš kurį laiką pasiteiravo ir Kaipėdos miesto savivaldybės. Tarybos ir mero sekretoriato vyr. specialistė Aušra Lukauskienė atsakyme informavo, kad darbai Rumpiškės kvartale vykdomi pagal 2015 metais Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintą įsakymą. Esą darbai vykdomi nepažeidžiant jokių teisės aktų ir įstatymų nuostatų.

Tačiau pažeidimų įžvelgia kai kurie Klaipėdos politikai.

Štai praėjusią savaitę Klaipėdos miesto tarybos narė Nina Puteikienė pranešė, kad į ją kreipėsi Rumpiškės kvartalo gyventojai, kurie paprašė stabdyti gegužės 14-15 d. vykdytus medžių kirtimus Rumpiškės gatvės 22 numeriu pažymėto namo kieme.

Rašte Aplinkos apsaugos departamentui ji dėstė, kad medžių kirtimas jų vegetacijos ir paukščių perėjimo laikotarpiu yra draudžiamas aplinkos ministro įsakymu.

"Taip pat yra draudžiama kirsti medžius, kurie yra šalia medžių su perinčių paukščių lizdais. Prašome stabdyti barbariškus veiksmus", - departamento reikalavo ji.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ekspui

2020-05-21   10:44

IP: 185.11.26.161

Kas baisiausia jei visa šita nesamone pasieks teismą, apie kitų rajonų sutvarkyną galima tik pasvajoti. O kad čia komwntuoja visokios senutės tai aiškiai matosi. Beje "gerbiamoji" Laima gyvena Budelkiemio g.

Eksp

2020-05-20   21:34

IP: 185.11.26.161

Siulau valdziai palikt ta kvartala ramybej dar kokiem 30 metu. Lai sedi apsisike ir skundzias, kad viskas negerai! Manau atsiras norinciu, kad sukvarkytu kvartala ir pretenziju nekels!!!

Į viešąjį transportą grįžta keleiviai, tačiau įmonių nuostoliai dideli

 

Trijų didžiausių Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos – viešojo transporto bendrovės teigia, kad keleivių srautai gegužę po truputį atsigauna. Kovas ir balandis, anot jų, buvo „juodi mėnesiai“, kai dėl smarkiai kritusio keleivių skaičiaus įmonės patyrė didelių nuostolių.  


Vilniaus savivaldybės bendrovės „Susisiekimo paslaugos“ atstovė Miglė Bielinytė sako, kad kovo-balandžio mėnesiais keleivių srautai kai kuriuose maršrutuose buvo apie 80 proc. mažesni nei iki karantino, tačiau pastarosiomis savaitėmis pastebimas atsigavimas.


„Įgyvendinant karantino švelninimo priemones, miestiečiai palaipsniui grįžta į viešąjį transportą. Pirmosiomis gegužės savaitėmis kelionių skaičius darbo dienomis išaugo virš 20 proc.. Praėjusią savaitę bendras keleivių srauto sumažėjimas, palyginti su laikotarpiu iki karantino, siekė apie 67 proc., pastarosiomis dienomis keleivių skaičiuojame dar daugiau“, – BNS sakė M. Bielinytė.


Bendrovės „Kauno autobusai“ vadovas Mindaugas Grigelis taip pat sako pastebintis panašią tendenciją – po balandį pasiekto dugno, kai keleivių srautai buvo kritę apie 75 proc., dabar jie atsigauna.


„Tikrai taip, šiek tiek atsigauna. Nuo blogiausio laikotarpio tai jau dvigubai padidėjo. Tai, žinoma, labai nedaug, bet nuo dugno jau atsispirta. Karantinui švelnėjant, keleivių skaičius proporcingai didėja“, – BNS sakė M. Grigelis.


Klaipėdos savivaldybės įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ vadovas Andrius Samuilovas sako, kad dugnas buvo pasiektas pirmoje balandžio pusėje – tuomet keleivių srautas sudarė vos 22 proc. šiam laikui įprasto skaičiaus.


Tačiau pirmoje gegužės pusėje šis rodiklis pašoko iki 38 proc., pastarosiomis dienomis – dar daugiau.


„Atsigavimas jau tikrai yra pastebimas, bet tai yra tik 40 proc. to, kas buvo. Netgi įvertinus tai, kad ketvirtadaliu mažiau važiuojame, tai toli gražu iki to, kas buvo“, – BNS sakė A. Samuilovas.


Nuostoliai – nuo kelių šimtų tūkstančių iki milijono


Sunkiausi kovo ir balandžio mėnesiai viešojo transporto kompanijoms buvo itin nuostolingi – nuostoliai skaičiuojami nuo kelių šimtų tūkstančių iki milijono eurų.


Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ atstovė Patricija Elžbieta Zarankaitė sako, kad pervežimų apimtys dėl karantino buvo smukusios apie 20 proc., dėl to sumažėjo ir bendrovės pajamos.


„Dėl sumažėjusios ridos atitinkamai apie 800 tūkst. eurų per mėnesį sumažėjo ir mūsų pajamos, kadangi kaip vežėjui mums mokama už nuvažiuotus kilometrus“, – BNS komentavo P. E. Zarankaitė.


„Dėl itin sumažėjusio keleivių srauto pajamos iš keleivių sumažėjo apie 1,2 mln. eurų per mėnesį. Ridos gegužės mėnesį įvykdysime apie 12 proc. mažiau nei 2019 metų gegužę“, – sakė ji.


Ji nurodė, kad nuo gegužės 18 dienos daugiau transporto priemonių išleista į miesto gatves.


M. Grigelis taip pat sako, kad „Kauno autobusai“ autobusų ir troleibusų buvo sumažinę apie 20 proc., įmonė kovo-balandžio mėnesiais patyrė po 1 mln. eurų nuostolių. Pasak jo, į gatves kol kas neišleidžiama daugiau mašinų, bet situacija stebima.


„Sekame srautus ir ruošiamės tam. Stebime kiekvieną dieną, bet kas savaitę pirmadienį žiūrime savaitės tendencijas, kadangi iš vienos dienos sunku prognozuoti, bet iš savaitės suvestinės jau matome, kaip keičiasi situacija“, – sakė bendrovės vadovas.


A. Samuilovas sako, kad „Klaipėdos keleivinio transporto“ nuostoliai kovą siekė apie 400 tūkst., balandį – 700 tūkst. eurų.


„Paprastai, normaliais metais, kovas-balandis būdavo subalansuoti mėnesiai (...) Realiai balandį surinkome šiek tiek daugiau negu penktadalį visų galimų pajamų“, – sakė jis.


Anot jo, miesto autobusai kovą-balandį nuvažiuodavo apie 25 proc. mažiau kilometrų, tačiau nepaisant to, kai kurie populiariausi maršrutai, pavyzdžiui, 8-tas autobusas, nebuvo trumpinami.


Pasak A. Samuilovo, praeitą savaitę dažniau kursuoti pradėjo 3, 14, 5, 9, 2, 6 maršrutų autobusai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

"Vakar buvo svarbiausia suvaldyti situaciją ir teršalų dėmę aptverti, maksimalų teršalų kiekį...

Aiškinsis teršalų Baltijos jūroje kilmę nuotrauka, foto

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija informuoja, kad pačioje Klaipėdos jūrų uosto...

Tęsiami teršalų likvidavimo darbai uosto Žiemos įlankoje nuotrauka, foto

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Rugpjūčio 10-15 dienomis AB „Klaipėdos energija“ vykdys šilumos trasų hidraulinius bandymus, todėl...

Nuo pirmadienio pietinė Klaipėda – be šilto vandens nuotrauka, foto

Vaistus nuo diabeto siūlantys sukčiai dangstėsi žinomo gydytojo vardu nuotrauka, foto

Kriminalai, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) įspėja, kad sukčiai pasinaudojo VšĮ Klaipėdos universitetinės...

Lietuvoje - 13 naujų koronaviruso atvejų nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinta...

Aiškinsis teršalų Baltijos jūroje kilmę nuotrauka, foto

Klaipėda, "Vakar buvo svarbiausia suvaldyti situaciją ir teršalų dėmę aptverti, maksimalų teršalų kiekį...

Savaitgalį už kaukių nedėvėjimą nubausti du žmonės nuotrauka, foto

Kriminalai, Policijos pareigūnai savaitgalį nubaudė du privalomų apsauginių kaukių nedėvėjusius žmones, BNS...

COVID-19, Paskelbta prieš 53 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...